Spotkanie opłatkowo – sportowe

23 grudnia na hali odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym udział wzięły zawodniczki, trenerzy, rodzice i Zarząd klubu. Oprócz tradycyjnego opłatka, składania sobie życzeń wszyscy obecni otrzymali upominki w postaci  klubowych kalendarzy na 2012 rok. Po części oficjalnej odbył się turniej, w którym zagrały zespoły młodziczek, kadetek, seniorek i połączone siły trenerów i rodziców. Przed meczami wszyscy zgromadzeni odśpiewali tradycyjne 100 lat zawodniczce młodziczek Paulinie Baranowskiej (zdj. 0906-1), która obchodziła w tym dniu swoje urodziny.

Turniej mikołajkowy

W okolicach Mikołaja zawodniczki drużyny młodziczek rozegrały turniej z rodzicami wzmocnionymi trenerem Michałem Wychrystenko. Jaka była zabawa i jak dzielnie walczyły obie strony można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Życzenia świąteczne

Wszystkim trenerom, zawodniczkom, uczennicom klas sportowych
i ich rodzinom oraz darczyńcom, sponsorom i osobom wspomagającym działania klubu życzymy

Zdrowych, spokojnych, spędzonych w rodzinnym gronie
Świąt Bożego Narodzenia
Nowy 2012 rok niech doda sił i energii do podejmowania nowych wyzwań, które pozwolą rozwijać skrzydła i osiągnąć sukcesy.

Zarząd MUKS Sari Żory

 

Nabór do sekcji piłki siatkowej dziewcząt

MUKS Sari Żory oraz MOSiR Żory

informuje, że przez cały rok trwa nabór do sekcji piłki siatkowej dziewcząt z klas VI i młodszych.

Zadaniem Szkółki jest przede wszystkim zachęcenie dzieci do uprawiania sportu, poprawa ich sprawności fizycznej, jak i pokazanie piłki siatkowej jako atrakcyjnej dyscypliny sportu dla dziewcząt oraz dobrego sposobu na spędzanie wolnego czasu.

Ponadto Szkółka stanowi bezpośrednie zaplecze dla Klubu siatkarskiego MUKS Sari Żory. Po zakończeniu Szkoły Podstawowej dziewczęta przechodzą do zespołu młodziczek i reprezentują Klub w rozgrywkach ligowych walcząc o mistrzostwo Polski. Poza tym zajęcia przygotowują dziewczęta do uczestnictwa w turniejach mini piłki siatkowej. Co roku dziewczęta biorą udział w Ogólnopolskim Turnieju Kinder + Sport oraz w turniejach miejskich.

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta z klas VI i młodszych na zajęcia z piłki siatkowej. Do szkółki może zgłosić się każda uczennica szkoły podstawowej.

Zajęcia odbywają się w:

–        klasy IV i VI – w poniedziałki godz: 16:00 – 17:30 w SP-15 – os. Sikorskiego – zajęcia prowadzi pani Joanna Lewandowska,

–        klasy VI i V – w piątki godz: 15:30 – 17:00 w SP-3 – os. 700-lecia – zajęcia prowadzi pani Sylwia Mazur.

Przygotowania seniorek

W ramach przygotowań do rozgrywek IV Ligi podopieczne trenera Janusza Kosmala rozegrały trzy sparingi  w Żorach, Suszcu i Cieszynie oraz wystąpiły w Otwartym Barbórkowym Turnieju Siatkówki Kobiet, którego  organizatorem był żorski MOSiR.

Turniej odbył się 3 grudnia 2012r. na hali przy ul. Folwareckiej. Wystąpiły w nim cztery drużny: Konkret, TS Arcano Suszec, Grom z jasnego nieba oraz Sari Żory. W turnieju zwyciężył zespół Sari Żory w składzie: Anna Orłowska, Ilona Drab, Dominika Sławacka, Sylwia Rams, Agnieszka Wysopal, Jennifer Musioł, Aleksandra Barska. Drugie miejsce zajęły siatkarki TS Arcano Suszec a trzecie zawodniczki drużyny Konkret.