Wygrana seniorek

Podopieczne trenera Janusza Kosmala w ubiegłą sobotę wygrały na wyjeździe z UKS Metalik Radziechowy 3:2.

Zapraszamy kibiców na kolejny mecz w dniu 31 marca 2012 na godz. 13.00 na Halę przy ul Folwareckiej. Seniorki zmierzą się z GLKS Wilkowice.

SP 3 walczy w Kinder+sport

W dniach 26.02.2012r oraz 18.03.2012r. nasze uczennice z klas VI przy współpracy z Klubem MUKS Sari Żory przystąpiły do drugiego etapu turnieju Kinder + Sport w kategorii „czwórek” dziewcząt na szczeblu województwa śląskiego. Do tego etapu awansowały z IV miejsca i trafiły do grupy D razem z zespołami: UKS Źródełko Katowice, UKS ”Dąbrowiak” Dąbrowa Górnicza i KPKS Halemba SP 24.

Nasze dziewczęta rozegrały 6 meczy po dwa z każdym zespołem i niestety nie udało się wygrać żadnego z nich. Należy jednak podkreślić, że szóstoklasistki dzielnie walczyły z zespołami klubowymi a różnica w umiejętnościach, choć była widoczna była niewielka. Aż strach pomyśleć, co by było gdyby nasze dziewczęta trenowały tyle, co pozostałe zespoły Klubowe i choć pożegnały się już z turniejem Kinder + Sport pozostaje satysfakcja z udziału w tak wielkim przedsięwzięciu oraz dobra lekcja piłki siatkowej, która na pewno zaprocentuje w ich dalszym etapie szkolenia.

Drużyna Sari SP-3  Żory wystąpiła w składzie:
Aleksandra Huzarewicz VIc

Karolina Kopiec VIc

Patrycja Kuliberda VIa

Natalia Niesłańczyk VId

Aleksandra Piontek VIc

Klaudia Zawierucha VIa

2 marca do tego samego turnieju przystąpiły dziewczyny z klasy mistrzostwa sportowego w kategorii „dwójek”. Pełne energii i woli walki rozegrały swój pierwszy poważny turniej, gdzie mogły się sprawdzić z innymi dziewczynami trenującymi siatkówkę z takich miast jak: Bielsko Biała, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój oraz Krzanowice. Nasza szkoła wystawiła 4 drużyny, każda z nich wystartowała w innej grupie i rozegrała 10 meczy po 2 z każdym zespołem.

Pierwszy zespół w składzie: Marta Mięcikiewicz, Klaudia Kapał, Zuzanna Nadolnik i Klaudia Wypich wygrały 5 meczy i zajęły II miejsca w swojej grupie

Drugi zespół w składzie: Martyna Kaźmierczak, Karolina Kepka, Klaudia Wypich i Aleksandra Kita wygrały 4 mecze i zajęły IV miejsce
w grupie

Trzeci zespół w składzie: Monika Lewandowska, Żaneta Szklarz, Dominika Suwińska i Patrycja Podleśny wygrały jeden mecz i niestety zajęły V miejsce odpadając z dalszej rywalizacji.

Czwarty zespół w składzie: Patrycja Maszczyk, Weronika Paluch i Daria Brzoskowska wygrały 3 mecze i zajęły III miejsce w grupie.

Seniorki zdobywają doświadczenie

Co prawda seniorki przegrały ostanie trzy mecze ale styl gry jest coraz lepszy.  Oto wyniki meczy: Z KSTS Arkano Suszec 0:3, z MOSiR Łaziska Górne  1:3, z MKS Bielsko Biała 1:3.

Kolejny mecz zagrają w najbliższą sobotę na wyjeździe z UKS Metalik Radziechowy. Zapraszamy kibiców na sobotę 31 marca 2012 na Halę przy Folwareckiej tym razem wyjątkowo na godz. 14.00 na mecz z GLKS Wilkowice.
Poniżej prezentujemy zdjęcia autorstwa Mariusza Śniegonia z meczu wyjazdowego z KSTS Arkano Suszec.

Nabór do klas sportowych G 2

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Sari Żory dokonuje od stycznia bieżącego roku wstępnego naboru uczennic rocznika 1999 do nowo powstałej klasy sportowej w roku szkolnym 2012/13.

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dzieckiem na spotkanie organizacyjne z dyrektorem szkoły i nauczycielami, które odbędzie się 15 marca o godz. 17.30 w Gimnazjum nr 2, gdzie omówione zostaną szczegóły dotyczące klasy sportowej.  Prosimy o przybycie i zapoznanie się z naszą ofertą, a wtedy łatwiej będzie państwu zdecydować o wyborze przyszłości Państwa dziecka. W dniu 23 marca zapraszamy także na Dzień Otwarty G-2, gdzie bezpośrednio w szkole będziecie mogli Państwo porozmawiać z nauczycielami, naszymi obecnymi uczniami oraz absolwentami klas sportowych. W kwietniu planowane jest prowadzenie sportowych zajęć otwartych dla kandydatek, przyszłych uczennic klasy sportowej.

Nabór prowadzony przez nauczycieli-trenerów MUKS Sari Żory poprzedzony jest obserwacją uczennic podczas zajęć i zawodów sportowych oraz konsultacją z obecnym nauczycielem wf. Dodatkowych informacji udzielają: Marek Utrata – tel.505138222 i Krzysztof Murach tel.506 057 231

Zwycięstwo i porażka seniorek

Nasze seniorki podopieczne trenera Janusza Kosmala w sobotnim spotkaniu pokonały u siebie drożynę KS Halny Węgierska Górka 3 -1,  natomiast w niedzielę przegrały na wyjazdowym meczu z drużyna KSTS Arkano Suszec 0-3.

Zapraszamy na kolejny mecz na hali przy Folwareckiej z MOSiR Łaziska Górne w dniu 10.marca 2012 o godz. 16.00

Zdjęcia z sobotniego meczu z KS Halny Wigierska Górka

Akcja Charytatywna „Dzieci Dzieciom”

W dniu 2 marca 2012 odbył się na Hali MOSiR rodzinny turniej sportowy „Dzieci Dzieciom – na sportowo”. Współorganizatorami turnieju sportowego byli trenerzy naszego klubu Marek Utrata, Krzysztof Murach oraz Michał Wychrystenko. Przeprowadzili oni małe gry w piłkę siatkową oraz konkurencje sprawnościowe dla przybyłych na halę chętnych oraz naszych zawodniczek grających w młodziczkach i kadetkach. Patronat nad imprezą objęły Fundacja Orange, Fundacja Lepiej Działać w Warszawie oraz Prezydent Miasta Żory.