Zakończenie sezonu 2011/2012

W dniu dzisiejszym na ośrodku MOSiR-u w Roju odbyło się zakończenie sezonu dla zawodniczek Sari Żory. Podsumowania w imieniu Zarządu MUKS Sari Żory dokonała Prezes klubu Wiesława Pawletko. Z jej rąk trenerzy Janusz Kosmal, Michał Wychrystenko, Krzysztof Murach, Kamil Kosińsk i Sylwia Mazur oraz Sekretarz klubu Marek Utrata otrzymali podziękowania za pracę na rzecz klubu natomiast zawodniczki seniorek, kadetek i młodziczek podziękowania za godne reprezentowani barw MUIKS Sari Żory w sezonie 2011/2012. Dodatkowo trenerzy oraz kapitanowie poszczególnych drużyn: seniorki – Aleksandra Barska, kadetki –  Klaudia Salamon,  młodziczki – Oliwia Muras i kierownik drużyny seniorek – Beata Roman otrzymali nagrody książkowe.

Przy grze w siatkówkę plażową i kiełbaskach szybko minęło popołudnie.

Trening pokazowy młodziczek i kadetek

W dniu 20 czerwca 2012 r. na hali przy Folwareckiej odbył się trening pokazowy dla nauczycieli wychowania fizycznego z piłki siatkowej pt: Doskonalenie techniki wystawiania piłki z głębi pola w grupach młodzieżowych, który zorganizował trener młodziczek Michał Wychrystenko. Zawodniczkami trenującymi były młodziczki i kadetki naszego klubu. Prowadzącym był I trener pierwszoligowego LOTOSU Trefla Gdańsk DARIUSZ LUKS, który na pamiątkę treningu otrzymał naszą klubową koszulkę.

Przebieg półtoragodzinnego treningu można zobaczyć na zdjęciach.

Podsumowanie IV ligi

W dniu 31 maja 2012 roku na hali przy Folwareckiej odbyło się spotkanie zawodniczek IV ligi z trenerem Januszem Kosmalem i Prezesem MUKS Sari Żory Wiesławą Pawletko. Zebranie miało na celu posumowanie pierwszego sezonu z IV lidze oraz ustalenie planu treningowego na przyszłość i zebranie deklaracji zawodniczek co do dalszej gry w nowym sezonie 2012/2013.

Pani Prezes w imieniu Zarządu MUKS Sari Żory podziękowała trenerowi i zawodniczkom za solidnie przepracowany sezon, wytrwałość, ambicje  i chęci do gry. Zaprosiła drużynę na oficjalne zakończenie sezonu dla wszystkich grup treningowych w dniu 26 czerwca 2012 r. na godz. 16.00 na boiska w Ośrodku MOSiR-u  w Roju.

Kierownik zespołu Beata Roman  zdała krótką relację z Turnieju charytatywnego Pomagamy Ignacemu, w którym brała udział drużyna. Turniej odbył się 26 maja 2012 w Mikołowie.

Zawodniczki Sari i uczniowie G 2 na plażówce

W dniu 28 maja 2012 rozegrano Mistrzostwa Żor szkół gimnazjalnych w siatkówce plażowej na boiskach Ośrodka MOSiR w Żorach
– Roju. Organizatorami byli  SZS, MOSiR Żory i Gimnazjum 2. Zwycięskie pary 31 maja pojadą na zawody rejonowe.

Wyniki:

Klasyfikacja generalna drużynowo:

1. G2 – 33pkt

2. G6 – 17 pkt

3. G1 – 13 pkt.

4. G4 – 10 pkt.

5. G3 – 9 pkt.

Klasyfikacja dziewcząt:

1 miejsce G2 Gaweł Oktawia, Muras Oliwia

2 miejsce G2 Salamon Klaudia, Kęsik Karolina

3 miejsce G1 Winkler Agnieszka, Michalik Klaudia

4 miejsce G4 Granis Ola, Granis Iza

 Klasyfikacja chłopców:

1 miejsce G2 Koniński Jakub, Paszkowski Mateusz

2 miejsce G6 Szala Artur, Kłosek Kamil

3 miejsce G3 Arcisz Grzegorz, Michalczuk Łukasz

4 miejsce G4  Sitko Marcin, Tide Krzysztof

 Opiekunem zespołów G2 był Marek Utrata