Podsumowanie sezonu 2012/2013

W dniu 18 czerwca 2013 roku na ośrodku MOSiR-u w Roju odbyło się tradycyjne spotkanie zawodniczek, trenerów, rodziców i zarządu klubu na podsumowaniu sezonu 2012/2013.

Miniony sezon był bardzo trudny dla naszej IV ligowej drużyny seniorek. Przygotowaną do sezonu drużynę już na początku rozgrywek zdziesiątkowały kontuzje oraz odejścia zawodniczek. Trener Janusz  Kosmal był zmuszony w trakcie trwającego sezonu budować drużynę na nowo. Mimo tych przeciwności nasze seniorki powtórzyły ubiegłoroczny wynik zajmując V miejsce w swojej grupie.

Nasze kadetki pod wodzą trenera Krzysztofa Muracha zajęły 19 miejsce na 45 startujących drużyn w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, natomiast młodziczki, które w tym sezonie prowadził trener Michał Wychrystenko zajęły 38 miejsce na 52 startujące drużyny. Ponadto nasze zawodniczki a jednocześnie uczennice G 2 zdobyły mistrzostwo Żor w hali i drugie miejsce na zawodach rejonowych w Rybniku. Rewelacyjnie spisały się natomiast Elżbieta Wdowczyk i Wiktoria Kałus, które wygrały zawody miejskie i rejonowe w siatkówce plażowej, a na zawodach wojewódzkich w Dąbrowie Górniczej zajęły 13 miejsce. Drużyny kadetek i młodziczek brały udział w różnych turniejach, w tym charytatywnych na terenie naszego województwa.

Dobrze spisały się zawodniczki klasy szkoły mistrzostwa sportowego z SP 3, które prowadzi trener Sylwia Mazur. W  turnieju Kinder + Sport na 64 drużyny ze Śląska 17 miejsce zajął I zespół w składzie: Patrycja Maszczyk, Weronka Paluch, Monika Lewandowska, Wiktoria Niechoj. 25 miejsce zajął II zespół w składzie: Martyna Kaźmierczak, Oliwia Biodrowicz, Karolina Kępka, Klaudia Wyppich. W mistrzostwach Żor szkół podstawowych w mini piłce siatkowej zajęły III miejsce. W Ogólnopolskim turnieju Virtus Volley Cup w Szlichtyngowej I zespół w składzie: Oliwia Biodrowicz, Martyna Mięcikiewicz, Weronika Paluch, Patrycja Jaszczak uplasował się na 25 miejscu na 93 startujące drużyny natomiast II zespół w składzie: Martyna Kaźmierczakk, Karolina Kępka, Patrycja Podleśny, Dominika Suwińska na 28 miejscu.
W mistrzostwach Żor w siatkówce plażowej I miejsce zajęła para Partycja Maszczyk, Oliwia Biodrowicz, IV miejsce Martyna Kaźmierczak, Weronika Paluch.
W Ogólnopolskim turnieju mini siatkówki czwórek
w Kłodzku drużyn na z SP3 zajęła 15 miejsce.W Kłodzku zagrały:  Anna Pokładek, Martyna Wiśniewska, Oliwia Biodrowicz, Martyna Kaźmierczak, Karolina Kępka
i Weronika Paluch. Dużym sukcesem indywidualnym było zdobycie przez Patrycję Maszczyk tytułu Młodzieżowego Sportowca Roku 2012 w Żorach.

Należy pokreślić również sukces naszych trenerów Michała Wychrystenki
i Kamila
Kosińskiego, którzy wraz z Pawłem Nowakiem i Mariuszem Śniegoniem zajęli III miejsce w Mistrzostwach Polski Pracowników Oświaty w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, które zostały rozegrane 25 maja 2013 na ośrodku w Roju.

Część oficjalna spotkania na boiskach w Roju rozpoczęła się od wręczenia tytułów MVP za sezon 2012/2013. Tytuły te z poszczególnych kategoriach otrzymały: seniorki – Aleksandra Barska, kadetki – Patrycja Kozak, młodziczki – Paulina Frankowska, sms – Oliwia Biodrowicz. Następnie podziękowania za pracę w całym sezonie oraz otrzymali trenerzy i zarząd klubu. Podziękowania otrzymali również kapitanowie drużyn: seniorki Aleksandra Barska, kadetki – Klaudia Salamon oraz
w młodziczkach Wiktoria Kałus,
zawodniczki, które ukończyły grę w kadetkach i nie będą grały już w klubie, zawodniczki  które ukończyły grę w kadetkach oraz zawodniczki seniorek, które zakończyły karierą zawodniczą. Oprócz podziękowań i gratulacji trenerzy
i zawodniczki otrzymali upominki ufundowane przez GSU Stowarzyszenie Ubezpieczonych z Gliwic. Trenerzy otrzymali dodatkowo książki mające im pomóc
w pracy z zawodniczkami o wymownym tytule  TAK 50 sekretów nauki perswazji. Wszyscy obecni na zakończeniu sezonu otrzymali w ramach niespodzianki klubowe nalepki.

Po części oficjalnej zawodniczki rozgrywały mecze na piasku w rożnych konfiguracjach wiekowych oraz dzięki firmie Ado. FH pana Adama Motyki mogły delektować się pysznymi kiełbaskami z grilla, których jak co roku dla wszystkich doglądał mąż naszej kierownik seniorek pan Paweł Roman.

Zarząd MUKS Sari Żory dziękuje wszystkim trenerom i zawodniczkom za cały dobry sezon, rodzicom za pomoc i wyrozumiałość oraz naszym przyjaciołom
i sponsorom za wsparcie i pomoc w trakcie całego minionego sezonu.

Prezes Zarządu MUKS Sari Żory

Wiesława Pawletko

Turniej mini siatkówki w Kłodzku

„KOLEJNE DOŚWIADCZENIA SPORTOWE ZEBRANE”

Nasze dziewczęta z VI i V klasy sportowej wybrały się na Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt kategorii „czwórki”, który odbył się w dniach 15-16.06.2013 r.
w Kłodzku. Podczas dwudniowych zmagań, w których uczestniczyło ponad 100 zawodniczek, rozegrano 117 meczów. W trakcie pobytu nie zabrakło również atrakcji poza sportowych. Pierwszego dnia organizator zadbał o integrację zawodniczek na ognisku. Drugiego dnia dziewczęta zwiedzały Kłodzko podczas nocnego spaceru. Jednak najważniejszy był udział
w turnieju i zebranie kolejnych doświadczeń boiskowych na kolejny rok. A było się od kogo uczyć. Na zawody przyjechały bardzo mocne zespoły z: Radomia (II skład UKS 6 Radom), Konstantynowa Łódzkiego (brązowe medalistki „trójek” Kinder+Sport 2012), Aleksandrowa Łódzkiego, Białegostoku, Wodzisławia (najwyższy zespół ze średnią wzrostu 178 cm), Zawiercia, Szlichtyngowej, Opola , Nowej Rudy i Nysy. Łącznie wystąpiło 18 drużyn, w tym dwa zespoły gospodarzy. Należy podkreślić również to, że nasze siatkarki rywalizowały w kategorii czwórek czyli ze starszymi dziewczętami. Po dwóch dniach zmagań boiskowych ekipa z SP3 uplasowała się na 15 miejscu i z uśmiechem na twarzy wróciła do Żor z nowym zapałem do pracy J. Drużynę stanowiły: Anna Pokładek, Martyna Wiśniewska, Oliwia Biodrowicz, Martyna Kaźmierczak, Karolina Kępka i Weronika Paluch.

Najlepszym zespołem bez porażki okazała się drużyna Lider Konstantynów Łódzki. Drugie miejsce zajął zespół Aleksandrowa Łódzkiego a brązowy medal przypadł Kłodzczankom.

Rejonowe Zawody w Siatkówce Plażowej Dziewcząt

4 czerwca w Żorach odbyły się Rejonowe Zawody w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. Nasza szkolna para Wdowczyk Elżbieta, Kałus Wiktoria zdobyły I miejsce i awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 11 czerwca w Dąbrowie Górniczej.

Dziewczyny rozegrały mecz do dwóch wygranych setów do 21pkt., ewentualny tiebrek do 15 pkt. Zwycięstwo naszej parze nie przyszło jednak łatwo, pierwszego seta przegrały z zawodniczkami z Rybnika żeby wygrać po walce drugiego
i doprowadzić do „tiebreka”. W trzecim decydującym secie wygrywały już 14 – 9
i miały 5 piłek meczowych, jednak po lekkim rozluźnieniu rywalki doprowadziły do stanu 14-14. Na szczęście udało się wygrać nerwową końcówkę 16-14.

Opiekunem i organizatorem zawodów był Michał Wychrystenko.

Brązowy medal naszych trenerów

25 maja 2013 roku w Ośrodku MOSiR w Żorach-Roju odbyły się zorganizowane przez Zarząd Oddziału ZNP w Rybniku i Żorach przy współpracy z MOSIR-em Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty w Siatkówce Plażowej Mężczyzn.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: Prezes ZNP Sławomir Broniarz, Prezydent Rybnika Adam Fudali, Prezydent Żor Waldemar Socha.

Celem imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, popularyzacja piłki siatkowej plażowej oraz integracja środowiska oświatowego.

W rozgrywkach uczestniczyły drużyny z Wrocławia, Sulechowa, Cieszyna, Nysy, Jastrzębia Zdroju, Katowic, Radomia, Nowego Sącza, Rybnika, Żor.

Reprezentację Żor stanowiło dwóch naszych trenerów MICHAŁ WYCHRYSTENKO
i KAMIL KOSIŃSKI oraz dwóch nauczycieli wf Paweł Nowak i Mariusz Śniegoń.

Nasi trenerzy wraz z kolegami zajęli TRZECIE MIEJSCE i otrzymali  Puchar Prezydenta Miasta Rybnika Adama Fudalego

Gratulujmy naszym trenerom i całej żorskiej drużynie.

Mistrzostwa Żor gimnazjów w siatkówce plażowej

W dniu 27 maja w scenerii raczej jesiennej ze względu na niską temperaturę i zimny wiatr, odbyły się  Gimnazjalne Mistrzostwa Żor w Siatkówce plażowej. Ich organizatorem był SZS, MOSiR oraz nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum 2.  Rywalizacja siatkarzy
i siatkarek była jedną z wielu miejskich imprez sportowych składający się na program
V Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich, do którego po raz kolejny przystąpiło nasze miasto. Do rywalizacji  dziewcząt przystąpiło 5 par. A wśród chłopców rywalizowało 7 par. Zwycięscy rywalizacji wystąpią za kilka dni w zawodach rejonowych. Opiekunami zawodników i zawodniczek z G2 byli Krzysztof Murach i Marek Utrata.