Dobra passa kadetek

W środę 27. 11. 2013 r nasze kadetki rozegrały najlepszy mecz w tym sezonie pokonując drużynę Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice 3:0 w setach do 8, 14 i 9 i utrzymują pierwsze miejsce w tabeli bez porażki.

Dobry początek kadetek

13 listopada nasze kadetki rozpoczęły drugi etap swoich rozgrywek od zwycięstw 3:0 z KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice. Cieszymy się z tego zwycięstwa. Może pozwoli ono przełamać złą passę z pierwszego etapu. Życzymy tego naszym kadetkom i trzymamy kciuki w dalszych rozgrywkach.

Poniżej foto reportaż z tego meczu.

Spotkanie z siatkarzami Jastrzębskiego Węgla

W klasach siatkarskich już dwa miesiące ciężkich treningów za nami dlatego zaprosiliśmy na nasze zajęcia specjalnych gości, aby naładować przyszłe siatkarki dodatkową energią. Goście o których mowa to wybitni siatkarze Jastrzębskiego Węgla, Patryk Czarnowski wielokrotny reprezentant Polski oraz zdobywca wielu medali na arenie krajowej i w rozgrywkach klubowych oraz Michał Łasko reprezentant Włoch, który również posiada już w swojej kolekcji medale i puchary z największych imprez siatkarskich.

Obaj siatkarze odwiedzili nas na Hali sportowej podczas treningu w dnu 13 listopada
2013r. Na początku przedstawili swoje sylwetki i osiągnięcia a następnie głos oddali nam i mogliśmy zadawać pytania te poważne i trochę mniej. Najbardziej interesująca była opowieść Pana Michała na temat życia siatkarza. Podkreślał on, że siatkarzem nie jest się tylko podczas treningu, ale cały dzień. To jak się uczymy, to co robimy w wolnej chwili to co jemy i nawet to jak odpoczywamy ma wielkie znaczenie w budowaniu naszej formy. Jeśli choć jeden element jest zaniedbany to trudniej osiągnąć sukces. Obaj siatkarze także podkreślili, że talent i wzrost to nie wszystko. Bez ciężkiej systematycznej pracy nie osiągniemy sukcesu i to nie tylko w siatkówce, ale w każdej innej dziedzinie życia, bo talent bez pracy umiera jak to powiedział Michał Łasko.

A na wesoło z tego co się dowiedzieliśmy, to obu Panom ciężko kupić spodnie co nas nie zdziwiło w końcu obaj mają ponad 200 cm wzrostu. Z butami też nie jest łatwo – rozmiar 49! Rozbawiła nas również historia Pana Patryka o tym jak zaczął swoją przygodę z siatkówką. Otóż razem ze swoim kuzynem dla zabicia nudy poszedł na trening siatkówki po to aby poskakać sobie w kącie po materacach (jak widać każdy dzieciak lubi to robić J ), ale trener poprosił go aby zagrał z nimi bo akurat brakowało im zawodnika. Pan Patryk odbił kilka razy piłkę i złapał bakcyla. Jak widać nigdy nie wiadomo kiedy natkniemy się na swoją pasję. Choć obaj siatkarze zgodnie twierdzą, że:

SIATKÓWKA TO NIE TYLKO SPORT, TO CAŁE ICH ŻYCIE

Po serii pytań przyszedł czas na wspólne zdjęcie oraz rozdawanie autografów. Każda z nas dostała zdjęcia obu Panów na pamiątkę. My w ramach wdzięczności podarowaliśmy im nasze Klubowe koszulki oraz znaczki. Teraz będziemy chcieli wybrać się na ich mecz aby im pokibicować i zobaczyć ich w akcji.

Szkółka siatkarska dla dziewcząt

INFORMUJEMY,
W KAŻDĄ ŚRODĘ O GODZ. 16.00 W SP NR 3 W ŻORACH NA OS. 700-LECIA ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA SZKÓŁKI SIATKARSKIEJ DLA DZIEWCZĄT KLAS V I VI.

ZAJĘCIA PROWADZI PANI BARBARA MARCINKIEWICZ TEL 668 675 792

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE CHĘTNE DZIEWCZĘTA

Starsze młodziczki po pierwszym etapie

Pierwsza drużyna młodziczek MUKS SARI ŻORY I zakończyła I etap rozgrywek o Mistrzostwo Śląska Młodziczek. Pierwsze 2 turnieje zawodniczki grały na wyjeździe w Rybniku i w Suszcu gdzie grały ze zmiennym szczęściem. Ostatni turniej I etapu odbył 9 listopada w Żorach. Na swojej hali dziewczyny nie dały szans rywalkom, zagrały bardzo dobrze i bezapelacyjnie wygrały mecz z Suszcem 2:0 a co najważniejsze również bez straty seta pokonały wyżej notowany zespół z Rybnika. To drugie zwycięstwo dało najwięcej satysfakcji ponieważ od dłuższego czasu żorskie siatkarki nie potrafiły wygrać z silnym rywalem zza miedzy. Te zwycięstwa napawają wielkim optymizmem w dalszej walce o Mistrzostwo Śląska Młodziczek.

Po awansie do II etapu siatkarki Sari powalczą teraz dalej o najwyższe miejsca w rozgrywkach ( 1-32). Przypominamy, że do rozgrywek w tym roku na Śląsku przystąpiła rekordowa liczba 53 zespołów.  Już 23 listopada w Radzionkowie kolejny turniej przed zespołem młodziczek.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki !!!

Kadetki zakończyły pierwszy etap

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek kadetek o Mistrzostwo Śląska.
Nasza drużyna trafiła na mocne rywalki w pierwszej rundzie: Zorza Wodzisław (finalistki Polski z zeszłego roku), Krzanowice, UKS Jedynka Rybnik (zespoły z pierwszej 10 w zeszłym roku) oraz EDU-SPORT Bielsko Biała. Naszym dziewczynom udało się zdobyć jedynie 1 pkt i to w pierwszym meczu z Rybnikiem gdzie prowadziły już 2:0 w setach żeby przegrać 2:3. Od tej porażki dziewczyny już nie ugrały żadnego punktu. Dziewczyny potrafiły wygrywać pojedyncze sety w innych spotkaniach, jednak było to za mało żeby wygrywać mecze i zdobywać ważne punkty.

Teraz dziewczyny rozpoczną walkę o miejsca 33 – 41. Przeciwnikami naszej drużyny będą KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, MKS Bielsko-Biała, SV MOSiR Zabrze, Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice.

Życzymy powodzenia w dalszej fazie rozgrywek.
Młodsza grupa młodziczek po pierwszym etapie rozgrywek

Drużyna MUKS SARI ŻORY II (pierwsza klasa sms z G 2) zakończyła 1 etap rozgrywek
o Mistrzostwo Śląska Młodziczek. Po pierwszych 3 turniejach nasze zawodniczki
z każdego turnieju wracały z coraz większym doświadczeniem. Mimo porażek dziewczyny zostawiły bardzo dużo zdrowia i sił na parkiecie pokazując,
że potrafią walczyć jak równy z równym ze starszymi koleżankami.

Ten rok jest dla nich  przełomowy gdyż niektóre dziewczyny po raz pierwszy uczestniczyły w meczu siatkówki. Najważniejsze żeby nie traciły zapału i wiary we własne możliwości.

Tabela po 1 etapie:

1. UKS MOSM BYTOM                     11 pkt
2. O&S MKS Sokół Radzionków        10 pkt
3. MUKS SARI ŻORY II                       6 pkt

X Ogólnopolski Turniej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt o Puchar Szefa „Banderozy”

Od 4 do 6 października nasze zawodniczki z klas mistrzostwa sportowego z SP 3 uczestniczyły w X Ogólnopolskim Turnieju w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt o Puchar Szefa „Banderozy”.  Był to turniej, w którym rywalizowały drużyny z całej Polski w trzech kategoriach: „Dwójek”, „Trójek” i „Czwórek”. W turnieju zaprezentowaliśmy się w dwóch drużynach „czwórek” i jednej „dwójki”.

Nasze barwy reprezentowały:

Czwórki: Weronika Paluch, Oliwia Biodrowicz, Dominika Suwińska, Martyna Kaźmierczak, Monika Lewandowska (MUKS Sari Żory I)
 Zuzanna Nadolnik, Patrycja Podleśny, Wiktoria Niechoj, Karolina Kępka
(MUKS Sari Żory II)

Dwójki: Julia Droździel, Paulina Jamrozik, Zuzanna Krzysztofik.

Oto wyniki turnieju: „Czwórki”

1 – MMKS Kłodzko – drużyna 1
2 – MKS MOS Wieliczka – drużyna 2
3 – Akademia Piłki Siatkowej Opolanka – drużyna 1
4 – SP 11 UKS Setbol Oświęcim – drużyna 1
5 – MKS MOS Wieliczka – drużyna 1
6 – SP 3 Nysa – drużyna 1
7 – SP 11 UKS Setbol Oświęcim – drużyna 2
8 – SP 3 Nysa – drużyna 2
9 – SP Kosieczyn – drużyna 1
10 – MUKS Sari Żory – drużyna 1
11 – LUKS SUKCES Komprachcice – drużyna 1
12 – Akademia Piłki Siatkowej Opolanka – drużyna 2
13 – SP Cieszyn – drużyna 1
14 – SP 3 Nysa – drużyna 3
15 – MUKS Sari Żory – drużyna 2
16 – Lewiatan Nysa – drużyna 1
17 – SP Cieszyn – drużyna 2