Życzenia świąteczne

Trenerom, zawodniczkom, uczennicom klas sportowych i klas szkoły mistrzostwa sportowego, ich rodzinom oraz sponsorom i przyjaciołom klubu życzymy

Szczęśliwych Świat pełnych rodzinnego ciepła i miłości,
Świąt wypełnionych radością, niosących spokój i odpoczynek. 

Nowego Roku spełniającego wszelki marzenia ( w tym sportowe),
pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

                                                         Zarząd MUKS Sari Żory

Spotkanie Wigilijne 2013

W czwartek 18 grudnia odbyło się na hali MOSiR-u przy ul. Folwareckiej klubowe spotkanie wigilijno – sportowe. Uczestniczyli w nim Zarząd klubu, trenerzy, zawodniczki wszystkich grup treningowych, rodzice i zaproszeni goście w osobach: Przewodniczącego Rady Miasta Żory pana Piotra Kosztyły, Radnych Miasta Żory panów Leszka Hodrnego i .Krzysztofa Mętlika, pani Naczelnik Wydziału Edukacji Bożeny Dąbrowskiej, Kierownika Zespołu kultury, sportu i turystyki pani Małgorzaty Skrzeczyńskiej oraz pani dyrektor SP 3 w Żorach Ireny Krzywoń.

Po krótkiej części oficjalnej, w której były kolędy zaśpiewane przez uczennicę z G 2 Simonę Sederę, życzenia od pani Prezes Wiesławy Pawletko i pana Przewodniczącego RM Piotra Kosztyły, prezenty dla wszystkich zebranych, przełamanie się opłatkiem, wspominki w postaci zdjęć z życia klubu i filmu podsumowującego 5 lat jego działalności oraz przepyszne słodkości upieczone przez rodziców i zawodniczki odbyła się część sportowa, w której drużyny zmierzyły się na boiskach między sobą.

Nowe władze klubu

W dniu wczorajszym 16 grudnia 2013 r. obyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Członków MUKS Sari Żory.

Walne Zebranie udzieliło absolutorium poprzedniemu Zarządowi za kadencję 2010 – 2013 oraz wybrało nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną.

Zarząd MUKS Sari Żory na kadencję 2013 – 2016:

Prezes Zarządu      Wiesława Pawletko
Wiceprezes            Jacek Świerkocki
Sekretarz                Marek Utrata
Członek                   Krzysztof Murach

Komisja Rewizyjna MUKS Sari Żory na kadencję 2013 – 2016:

Przewodnicząca                     Beata Roman
Zastępca przewodniczącej   Anna Orłowska
Sekretarz                                Sylwia Mazur

 

 

Nagrodzona pani Prezes

Pani Prezes Wiesława Pawletko w dniu 9 grudnia 2013 roku odebrała z rąk Prezesa Oddziału ZNP w Żorach Ilony Witali – Sługi Odznakę „ZASŁUŻONY ORGANIZATOR KULTURY, SPORTU, TURYSTYKI ZNP”, która został jej przyznana decyzją Zarządu Głównego ZNP 17 października 2013 roku.  Jest ona wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w organizowaniu działalności kulturalnej, sportowej, turystycznej na rzecz pracowników oświaty, członków Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Na zdjęciach z Prezes ZNP oraz Jadwigą Błaszkowska – Domagałą nauczycielem wf z ZSP nr 8, która również otrzymała tę odznakę.

Mikołajkowe turnieje młodziczek i kadetek

Trenerzy obu naszych młodszych drużyn młodziczek i kadetek uczcili ponownie Mikołaja na sportowo. Poniżej relacje z turniejów mikołajkowych i zdjęcia.

05 grudnia 2013 roku na hali sportowej odbył się Turniej Mikołajkowy młodziczek. W turnieju tym udział wzięli zaproszeni rodzice zawodniczek. Na początku była krótka rozgrzewka następnie trener Murach podzielił zawodniczki z rodzicami na drużyny 3-osobowe. Po zaciętej walce okazało się że 3 drużyny zdobyły taką samą liczbę punktów. Jednak to nie to było najważniejsze tego dnia, wspaniała zabawa i zaangażowanie rodziców w grze – to najbardziej utkwiło zawodniczką w tym dniu. Oby jak najwięcej takich turniejów z rodzicami.

Dziękujemy im za wspaniałą zabawę i grę. Na koniec trener rozdał słodycze i małe podarunki.
Serdeczne podziękowanie dla rodziców uczestniczącym w tym Turnieju.

      W dniu 09.12.2013 r. jak co roku podczas treningu Kadetek odbyło się Mikołajkowe granie wraz z rodzicami i rodzeństwem. Jak zawsze była wspaniała zabawa i dużo śmiechu. Wygrana nie była najważniejsza, liczyła się dobra zabawa i SŁODKI PREZENT od MIKOŁAJA 🙂

Drużyna MUKS SARI ŻORY II po 2 etapie.

07 grudnia na hali sportowej w Żorach odbył się ostatni turniej II etapu młodziczek. Młodsza drużyna dziewcząt w kolejnej swojej przygodzie z siatkówką zdobyła kolejne doświadczenie. Po bardzo zaciętym pierwszym meczu z drużyną Źródełko Katowice II przegrała w tie-breaku 1-2. Natomiast w kolejnym meczu zagrała z drużyną Sokoła 43 AZS AWF Katowice II. Po dobrym początku pierwszego seta dziewczyny wierzyły w zwycięstwo jednak po błędach popełnionych na zagrywce oraz w przyjęciu uległy dziewczynom w Katowic 0:2.
Jednak najważniejsze jest doświadczenie jakie zdobywają w kolejnych meczach.
 Tabela po 2 etapie:
 1. MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice 12 pkt
2. Sokół 43 AZS AWF Katowice II          10 pkt
3. MUKS Sari Żory II                              7 pkt
  4 UKS Źródełko Katowice II                    7 pkt

Pierwszy zespół młodziczek po drugim etapie

Zakończył się już II etap rozgrywek o Mistrzostwo Śląska Młodziczek. Nasza drużyna trafiła do mocnej grupy z MCKiS Jaworzno, MOSM Tychy oraz O&S MKS Sokół Radzionków. W drugim turnieju 26.11.1013 w Jaworznie dziewczyny o „włos ” przegrały z wyżej notowanym przeciwnikiem MOSM Tychy 2:0 (26:24, 25:20) i to zaważyło o tym, że zajęły w grupie 3 miejsce nie premiujące awansem do gry o podium i będą rywalizowały o miejsca 17-32. Jednak należy pochwalić dziewczyny za dużą mobilizację i wiarę w zwycięstwo.

Teraz kolejny cel to miejsce 17, które dziewczyny przed sobą postawiły. Trzymamy kciuki.
Tabela po II etapie:
1. MCKiS Jaworzno 12 pkt
2. MOSM Tychy       10 pkt
3. MUKS Sari Żory I  8 pkt
4. O&S MKS Sokół Radzionków 3 pkt