Testy dla dziewcząt i chłopców z klas 3 szkół podstawowych

Do wszystkich uczniów klas trzecich szkoły podstawowej (dziewcząt i chłopców) chętnych i pragnących rozpocząć swoją przygodę z siatkówką !!!

Klub MUKS SARI Żory zorganizował 19.03.2014 roku pierwsze zajęcia sportowe z piłki siatkowej dla chłopców z klas trzecich Szkoły Podstawowej. Są to zajęcia pozwalające stawiać pierwsze kroki gry w siatkówkę oraz przygotowujące do testów do klasy mistrzostwa sportowego tworzonej dla chłopców z klas trzecich w Szkole Podstawowej nr 3. Równocześnie są prowadzone zajęcia dla dziewcząt z klas trzecich.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych chłopców oraz dziewczęta do wzięcia udziału w testach sprawnościowych do klas mistrzostwa sportowego, które odbędą się na hali sportowej w Żorach przy ulicy Folwareckiej w terminach:

10.04.2014r godz. 16.00 czwartek SALA GIMNASTYCZNA SP 3 os. 700 – lecia Żor
16.04.2014r godz.  16.30 środa Hala Sportowa
23.04.2014r. godz. 16.30 środa Hala Sportowa
24.04.2014r. godz. 16.00 czwartek Hala Sportowa

 Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie klubu MUKS SARI ŻORY www.muks-sari.eu  oraz Szkoły Podstawowej nr 3 www.sp3.zory.pl

Szczegółowych informacji udzielają :

Siatkówka dziewcząt: Sylwia Mazur 664574463
Siatkówka chłopców: Krzysztof Murach 506057231

WERONIKA PALUCH NA 3 MIEJSCU

WERONIKA PALUCH NA 3 MIEJSCU W PLEBISCYCIE NA NAJLEPSZEGO MŁODZIEŻOWEGO SPORTOWCA ROKU 2013 W ŻORACH

24 lutego portal internetowy żory.naszemiasto.pl wraz z Dziennikiem Zachodnim zorganizował Plebiscyt  na najlepszego młodzieżowego sportowca 2013 roku w Żorach.  Do tego tytułu redakcja nominowała 14 zawodników. Wśród nich byli m.in. baseballiści, koszykarze, piłkarze, lekkoatleci, bokserzy. W tym gronie znalazła się również wytypowana przez Klub MUKS Sari Żory oraz trenera nasza uczennica VI klasy sms Weronika Paluch.

Po miesiącu głosowania nasza siatkarka zebrała 6666 głosów i uplasowała się na najniższym podium czyli 3 miejscu. Nagrodą dla Weroniki są dwa bilety do Żorskiego Aquarionu. Gratulujemy Weronice jak i całej klasie sukcesu, bo pamiętajmy, że siatkówka to gra zespołowa i bez swoich koleżanek z drużyny sukcesu by nie było.

530b5ae9a45bd_ko

Ogólnopolski Turniej minisiatkówki w Miliczu

Nasze dziewczęta z VI i IV klasy sportowej SP3 wybrały się na Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Gminy Milicz  który odbył się w dniach 07-08.03.2014 r. w Miliczu. Podczas dwudniowych zmagań, w których uczestniczyło ponad 300 zawodniczek, każda z drużyn rozegrała 15 lub więcej meczy. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny z klasy VI w kategorii czwórek i dwie drużyny z klasy IV w kategorii dwójek. Oprócz nas i gospodarzy do Milicza zjechały jeszcze zawodniczki z Chrzanowa, Aleksandrowa Łódzkiego, Kędzierzyna-Koźla, Kosieczyna, Krakowa, Kołobrzegu, Trzebnicy, Zawiercia, Rybnika, Krotoszyna, Wałcza, Sulechowa, Białegostoku, Turka, Murowanej Gośliny, Wodzisława Śląskiego i Oborników Śląskich.
Zanim siatkarski rozpoczęły zawody, gospodarz przygotował występy artystyczne, a oficjalnego otwarcia turnieju dokonała wiceburmistrz Henryka Skrzynecka.

Starsze koleżanki z klas VI rywalizowały w gronie 23 drużyn. Zespół pierwszy po dobrym występie pierwszego dnia (4 miejsce w grupie) został rozstawiony w Finale B gdzie wygrał 4 z 6 spotkań. Ostatecznie dało mu to 12 miejsce. Trzeba podkreślić, że pierwsza dziesiątka turnieju była poza naszym zasięgiem a 12 miejsce na turnieju na taką skalę to bez wątpienia bardzo dobry wynik. Jak dotąd najlepszy wynik ze wszystkich czterech turniejów ogólnopolskich w jakich dziewczyny brały udział. Drugi zespół w pierwszym etapie trafił do mocnej grupy a drugiego dnia walczył w finale C. Tam dziewczyny wygrały 4 mecze i ukończyły turniej na 20 miejscu.

Skład drużyn: Martyna Kaźmierczak, Oliwia Biodrowicz, Weronika Paluch i Monika Lewandowska oraz Karolina Kępka, Zuzanna Nadolnik, Patrycja Podleśny, Klaudia Kapała

 W grupie klas czwartych wystąpiło 39 zespołów. Pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z UMKS PMOS Chrzanów, tuż przez dwiema ekipami z UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki. Nasze młode siatkarki osiągnęły bardzo dobry wyniki w pierwszym etapie wygrały swoją grupę i awansowały do finału A, gdzie jednak musiały uznać wyższość bardziej doświadczonych dziewczyn i ostatecznie zajęły i tak bardzo dobre 10 miejsce.

Skład drużyn IV klasa: Zuzanna Wyppich, Julia Droździel oraz Wiktoria Ragus i Kamila NguyenIMG_0789

Kinder+Sport – „Trójka” w półfinale

Zakończyliśmy II etap ogólnopolskiego turnieju Kinder+Sport, w którym wzięła udział  drużyna z klasy VI mistrzostwa sportowego. Pierwszy turniej odbył się 9 marca w Tychach a turniej rewanżowy 22 marca w Wodzisławiu Śląskim. Nasza drużyna trafiła do mocnej grupy z zespołami ATOMU Żywiec, MKS Czechowice-Dziedzice oraz MKS Zorzą Wodzisław Śląski. W pierwszym turnieju siatkarki z SP3 musiały uznać wyższość koleżanek z Wodzisławia, ale przegrały dopiero w tie-break. Pozostałe dwa mecze nie były łatwe ale na szczęście wygrane. Po pierwszym turnieju ekipa trójki zajmowała drugie miejsce w tabeli i miała tylko 2 punkty przewagi nad goniącymi ją drużynami z Żywca i Czechowic. Wszystko rozstrzygnęło się na turnieju rewanżowym, gdzie nasze siatkarki pokazały klasę i wygrały wszystkie 3 mecze. Najbardziej cieszy wygrana z faworytkami kinderka ekipą z Wodzisławia po emocjonującym meczu zakończonym wynikiem 2:1. Po tej wygranej dziewczyny zapewniły sobie pierwsze miejsce w swojej grupie i awansowały do III etapu, który jest PÓŁFINAŁEM WOJEWÓDZKIM!!  Na placu boju pozostało już tylko 16 ekip z 66. Oby dobra passa trwała nadal.

Sari SP3 I wystąpiły w składzie: Monika Lewandowska, Patrycja Maszczyk, Weronika Paluch, Oliwia Biodrowicz, Martyna Kaźmierczak, Karolina Kępka,

 

 

SIATKARKI SP 3 NAJLEPSZE W ŻORACH

3 marca w hali MOSiR Żory, odbyły się Mistrzostwa Żor w Piłce Siatkowej reprezentujące następujące szkoły: SP 9, SP 13, SP 15, SP 16 oraz nasza Trójka. Reprezentacja naszej szkoły składała się z uczennic VI klasy mistrzostwa sportowego. Dziewczyny czekały trzy lata aby mogły pokazać czego się nauczyły podczas ciężkich treningów. Jak się okazało nie miały sobie równych i bez problemu pokonały reprezentacje wszystkich pozostałych szkół nie tracąc ani jednego seta. Ich rywalki i opiekunowie pozostałych zespołów byli pod wrażeniem umiejętności naszych siatkarek.

Podczas zawodów reprezentowały nas: Oliwia Biodrowicz, Klaudia Kapała, Martyna Kaźmierczak, Karolina Kępka, Aleksandra Kita, Patrycja Maszczyk, Zuzanna Nadolnik Patrycja Podleśny, Dominika Suwińska oraz Klaudia Wyppich.

Teraz dziewczęta będą reprezentowały nasze miasto w rozgrywkach rejonowych. Oby poszło im równie dobrze jak na zawodach miejskich.

Udane mistrzostwa Żor

27 lutego w hali MOSiR Żory, odbyły się Mistrzostwa Żor w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych.  Zawody były organizowane przez nasze Gimnazjum nr 2. W turnieju udział wzięło 6 drużyn ( G-1, G-3, G-6, G-8 oraz dwie drużyny z  Gimnazjum nr 2.

Uczennice: Wdowczyk Elżbieta, Tlatlik Aleksandra, Węgrzyk Patrycja, Skowrońska Weronika, Kret Natalia , Karuzel Karolina, Kopiec Karolina, Kierasińska Julia, Piontek Aleksandra, Molska Agnieszka, Głodnicka Kasandra, Kupczak Wiktoria zajęły I miejsce z kompletem punktów i bez straty seta w całym turnieju. Natomiast druga drużyna składająca się z pierwszej klasy mistrzostwa sportowego siatkówki dziewcząt uczestniczyła w turnieju poza konkurencją. Teraz dziewczęta będą reprezentowały nasz miasto w rozgrywkach rejonowych. Wszystkie zawodniczki z Gimnazjum nr 2. Które  brały udział oraz organizowały zawody należą do klubu MUKS SARI ŻORY.

Klasyfikacja końcowa :

  1. Gimnazjum nr 2
  2. Gimnazjum nr 1
  3. Gimnazjum nr 6
  4. Gimnazjum nr 3
  5. Gimnazjum nr 8

Opiekunami drużyn dziewcząt są: Murach Krzysztof, Utrata Marek, Wychrystenko Michał.