8 miejsce na Śląsku w KINDER+SPORT

Szósta klasa mistrzostwa sportowego w SP3 zakończyła po raz trzeci udział w prestiżowym turnieju minisiatkówki KINDER+SPORT. Od 2011 najmłodsze siatkarki w Żorach brały udział w tym turnieju. W pierwszym roku w kategorii „dwójek” po zaledwie czterech miesiącach treningów dziewczyny dotarły do drugiego etapu. W następnym roku gdy mierzyły się w „trójkach” walkę zakończyły w ćwierćfinałach województwa. Za trzecim razem wystartowały w kategorii „czwórek” i udało się dotrzeć aż do FINAŁU.

24 maja dziewczyny rozegrały upragniony i długo wyczekiwany Finał województwa. Wiedziały, że nie będzie łatwo. Musiały się zmierzyć z mocnymi ekipami z Tych, Katowic, Wodzisławia, Zawiercia i Rudników. W finale dziewczyny rozegrały 5 meczy i udało się wygrać 1 mecz z Coroną Rudniki, pozostałe 4 mecze niestety przegrane choć dwa z nich dopiero w decydującym secie. Taki wynik dał siatkarkom pewne 8 miejsce w Finale. Przypomnijmy, że dziewczyny zostawiły za sobą 58 ekip z całego województwa.

Ciężka trzyletnia praca na treningach i obozach w końcu zaowocowała. Gratulujemy dziewczynom wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki aby dalej rozwijały swoje umiejętności aby w następnych latach już w „dorosłej” siatkówce osiągały jeszcze lepsze wyniki.

Skład finałowej drużyny: Martyna Kaźmierczak, Karolina Kępka, Oliwia Biodrowicz, Monika Lewandowska, Weronika Paluch i Patrycja Ziejka.
Trener drużyny : Sylwia Mazur

Trening integracyjny

23 maja w piątek w ramach VI Europejski Tydzień Sportu  XX Sportowy Turniej Miast i Gmin 2014 odbył się Integracyjny otwarty trening siatkówki osób niepełnosprawnych, uczestników Projektu „Siatkówka dla wszystkich” oraz zawodniczek MUKS Sari Żory.

W treningu udział wzięło 18 zawodników (uczestników projektu i seniorek Sari), dwoje trenerów Wiesława Pawletko i Janusz Kosmal oraz dwójka sędziów. Trening poprowadziła kierownik i zawodniczka IV ligi Beata Roman, a mecze sędziowali (w ramach treningu przed egzaminem) kandydaci na sędziów – była zawodniczka Sari Ilona Drab i Jacek Szewczyk.

Po normalnej rozgrzewce przedmeczowej zawodnicy zostali podzieleni na trzy drużyny – po trzech zawodników niepełnosprawnych i trzy seniorki. Drużyny rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Gra obfitowała w wiele nieprzewidzianych zagrań i emocji, wywołując uśmiechy na twarzach wszystkich grających. Dla zawodników niepełnosprawnych był to pierwszy kontakt i możliwość wspólnej gry z zawodniczkami IV ligi. Po zakończeniu rozgrywek i wspólnym zdjęciu trenerzy podziękowali wszystkim zawodnikom za bardzo duże zaangażowanie i wolę walki. A zawodnicy niepełnosprawni otrzymali obietnicę kolejnego wspólnego treningu z zawodniczkami MUKS Sari Żory.

Finał IV ligi bez naszych seniorek

Nie udało się naszym seniorkom  awansować na pierwsze lub drugie miejsce w grupie premiowane udziałem w barażach o III ligę. W naszej grupie rozgrywkowej trzy drużyny walczyły do ostatniego meczu, do ostatniego seta i punku o premiowane miejsca. Seniorkom do awansu.zabrakło jednego punktu

Mamy nadzieję, że nowo zbudowany zespół przez trenera Kosmala powalczy o premiowane miejsca w kolejnym sezonie.

Zawodniczkom dziękujemy za dobrą postawę i wolę walki.

Zarząd MUKS Sari Żory

Dziewczyny z SMS-a w FINALE ŚLĄSKA

Za dziewczynami z VI klasy mistrzostwa sportowego w SP 3 kolejny etap kinderka – turniej minisiatkówki na szczeblu wojewódzkim. Dziewczyny walczyły podczas dwóch turniejów o awans do finału i udało się. Rozegrały 6 meczy z 3 ekipami w tym dwie ekipy to zespoły MOSM Tychy jednego z bardziej utytułowanego klubu młodzieżowego na śląsku. Z 6 meczy 4 wygrały i tylko 2 przegrały i to dało im awans do najlepszej ósemki w województwie śląskim.

Przypomnijmy, że w tym roku w tym prestiżowym turnieju Kinder+Sport wystartowało w naszym województwie aż 66 zespołów. Do tej pory młode siatkarki rozegrały 6 turniejów, rozegrały 20 meczy w 3 miesiące z tych 20 meczy przegrały tylko 4 mecze co bez wątpienia potwierdza to, że zasługują na finał.

W finale na pewno nie będzie łatwo, ale dziewczyny nie poddadzą się bez walki dlatego trzymajmy za nie kciuki aby wynik w finale był jak najwyższy. Finał już 24 maja w Mikołowie.

skład finałowej drużyny: Martyna Kaźmierczak, Karolina Kępka, Oliwia Biodrowicz, Monika Lewandowska, Weronika Paluch i Patrycja Ziejka.

Minisiatkówka w Mysłowicach

Dziewczyny z VI klasy mistrzostwa sportowego wybrały się na turniej minisiatkówki do Mysłowic. Była to ostatnia okazja zmierzyć się w „mniejszej” wersji siatkówki z innymi klubami. Na turniej zaproszonych zostało wielu gości, którzy uświetnią siatkarskie święto w Mysłowicach będą to: Waldemar Wspaniały, Elżbieta Skowrońska, Marcin Prus, Wiesław Czaja oraz zawodnicy klubu siatkarskiego Effector Kielce. Sędzinami natomiast były zawodniczki pierwszoligowego klubu z Mysłowic. System gry był bardzo oryginalny mecze rozgrywane były na czas w każdym z trzech etapów. Nasze trzy ekipy bez problemów awansowały do drugiego etapu. Tam w zależności od ilości przegranych meczy zostały rozstawione do dalszej rywalizacji i tak dwie ekipy trafiły do grupy walczącej o miejsca 5-8 a trzecia walczyła o miejsce 13. Zaznaczmy że do turnieju zgłosiło się 28 drużyn z całego śląska. Ostateczne wyniki prezentujemy poniżej

SARI SP3 I w składzie: Monika Lewandowska, Oliwia Biodrowicz, Aleksandra Kita i Patrycja Ziejka 5 miejsce

Sari SP3 II w składzie: Dominika Suwińska, Klaudia Kapała, Klaudia Wyppich i Marta Mięcikiewicz 7 miejsce

Sari SP3 III w składzie: Patrycja Podleśny, Zuzanna Nadolnik i Żaneta Szklarz 14 miejsce