V miejsce siatkarek na piasku w Finale Wojewódzkim

Nasz para Wiktoria Kałus i Elżbieta Wdowczyk w Finale Wojewódzkim w Dąbrowie Górniczej zajęły bardzo dobre V miejsce.

Jak do tej pory to najlepszy wynik naszych zawodniczek.

GRATULACJE.

Zakończenie sezonu 2013/2014.

12 czerwca 2014 r. na ośrodku MOSiR w Roju odbyło się zakończenie sezonu MUKS Sari Żory. Dla klubu, zawodniczek i trenerów  był to bardzo udany sezon. Seniorki grające w IV lidze pod wodzą trenera Janusza Kosmala zajęły III miejsce w grupie i tylko jednego punktu brakło do udziału w barażach o III ligę. Kadetki prowadzone przez trenera Michała Wychrystenkę,  po niezbyt dobrym początku gry w pierwszym etapie rozgrywek, w drugim spisywały się bardzo dobrze i w efekcie zajęły 33 miejsce na 41 startujących drużyn. Mimo późniejszej bardzo dobrej gry nie było możliwości walki o lepsze pozycje ze względu na układ rozgrywek kadetek. To był pierwszy sezon, w którym wystartowaliśmy
w kategorii młodziczek dwoma drużynami. Pierwszy zespół młodziczek uplasował się na 20 miejscu, natomiast drugi zespół na 48 na 53 startujące zespoły. Trenerem obu zespołów jest Krzysztof Murach. Wielką niespodziankę sprawiły zawodniczki klasy VI mistrzostwa sportowego z SP 3, podopieczne trener Sylwii Mazur, które dotarły w rozgrywkach Kinder + Sport do Finału Śląska gdzie zajęły 8 miejsce. Ponadto dobrze spisały się w dwóch ogólnopolskich turniejach mini siatkówki w Głuchołazach i Miliczu oraz dwóch wojewódzkich w Pszczynie i Mysłowicach. Również nasze najmłodsze zawodniczki, dziewczęta z IV klasy mistrzostwa sportowego z SP 3, które swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiały pod czujnym okiem  trenera Kamila Kosińskiego, spisywały się bardzo dobrze. W rozgrywkach Kinder + Sport  jedna  drużyna dotarła do III etapu. Zagrały także na turnieju w Głuchołazach i Miliczu oraz  w kilku turniejach regionalnych i meczach sparingowych.

Uczestnikami podsumowującego spotkania w Roju były wszystkie zawodniczki, ich rodzice i opiekunowie, sponsorzy i przyjaciele klubu, trenerzy i członkowie Zarządu oraz zaproszeni goście w osobach pani Kierownik  Zespołu Kultury, Sportu i Turystyki Małgorzaty Skrzeczyńskiej i radnego Rady Miasta Żory Krzysztofa Mentlika.

Za sezon 2013/2014 Zarząd przyznał tytuły MVP dla następujących zawodniczek: Anny Orłowskiej – seniorki, Elżbiety Wdowczyk – kadetki, Natalii Niesłańczyk – młodziczki I, Dominiki Ryby – młodziczki II, Weroniki Paluch – VI kl. sms, Zuzanny Wyppich – IV kl. sms.

Po raz pierwszy została przyznana statuetka „Wiktora” za „sukces sportowy sezonu 2013/2014” dla trenera. Tę statuetkę otrzymała trener Sylwia Mazur za Finał Śląska w Kinder + Sport. Ponadto tradycyjnie podziękowania otrzymali kapitanowie drużyn, zawodniczki kończące grę, rodzice wspierający nasze drużyny oraz trenerzy i członkowie Zarządu. Szczególne podziękowania otrzymał pan Ryszard Podlaski, dzięki staraniom którego (zdobycie dużej ilości sponsorów) możliwy był zakup sprzętu sportowego, przygotowanie nagród na turnieje oraz wsparcie zawodniczek w wielu innych potrzebach. Pełną listę sponsorów można prześledzić na stronie www.muks-sari.eu w zakładce „Przyjaciele klubu”.

Po części oficjalnej i wykonaniu obowiązkowego zbiorowego zdjęcia,  toczyły się rozgrywki na piasku, degustowane były kiełbaski, nad którymi czuwał jak co roku pan Paweł Roman oraz kołocz weselny przyniesiony przez zawodniczkę IV ligi.

Zarząd klubu dziękuje trenerom i zawodniczkom za dobrą postawę, pracę w tym sezonie i osiągnięte wyniki oraz za prace na rzecz klubu .

III miejsce naszych trenerów na Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej pracowników oświaty

17 maja na Ośrodku MOSiR w Roju odbyły się II MISTRZOSTWA POLSKI PRACOWNIKÓW OŚWIATY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ RYBNIK – ŻORY 2014.

Reprezentację żorskich nauczycieli stanowili :Michał Wychrystenko (trener kadetek), Kamil Kosiński (trener IV kl. sms z SP 3) i Paweł Nowak (nauczyciel wf z ZS nr 2).

Nasza drużyna podobnie jak rok wcześniej uplasowała się na III miejscu.

GRATULUJEMY NASZYM TRENEROM I WUEFISTOM.

Zawodniczki z G 2 w finale wojewódzkim plażówki

9 czerwca w Żorach-Roju odbyły się Zawody rejonowe w Siatkówce Plażowej dziewcząt. Naszą szkołę G 2 reprezentowała para Kałus Wiktoria i Wdowczyk Elżbieta będące jednocześnie zawodniczkami MUKS Sari Żory. Po zaciętym pierwszym secie dziewczęta wygrały na przewagi 22-20 a w drugim secie nie dały szans rywalkom z Rybnika i pewnie wygrały 21-15.
Teraz dziewczyny zagrają już na finałach wojewódzkich w Dąbrowie Górniczej.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki !!!