Turniej sms-a w Łaziskach

W ubiegłą sobotę dziewczęta z sms-a z SP 3 wzięły udział w kolejnym turnieju w Łaziskach. Poniżej foto relacja z turnieju.

Obóz sportowy SMS-a w Głuchołazach

W dniach 13 – 17 października klasa mistrzostwa sportowego 5a – podopieczne trenera Kamila Kosińskiego – uczestniczyła w obozie sportowym w Głuchołazach. W ośrodku „Banderoza” dziewczyny miały możliwość trenowania swojej ulubionej dyscypliny ale nie tylko. Program obfitował w wiele innych atrakcji. Odbyły się dwie wędrówki po Górach Opawskich: Górze Chrobrego i Kopie Biskupiej. Na terenie ośrodka uczestniczyły w grze terenowej: „Wyspa skarbów”. Wtorek zakończył się ogniskiem i zabawą „ w chowanego”, po której udaliśmy się na halę aby rozegrać turniej minisiatkówki. Środowy wieczór zakończył się pokazem filmowym w minikinie, a w przerwach między kolejnymi atrakcjami dziewczyny brały udział w konkursie „Mistrz Łamigłówek”. Na terenie ośrodka znajduje się mini ZOO, w którym mieszkają kucyki i kozy. Nasze siatkarki za zgodą właściciela zajęły się opieką nad konikami, a dzięki nabytym umiejętnościom w jeździe konnej potrafiły osiodłać klacz i wykonać kilka kursów na jej grzbiecie. Trzeba przyznać, że były bardzo profesjonalnie przygotowane do tego zadania, co widać na załączonych zdjęciach. Zwieńczeniem naszego wyjazdu był tradycyjny chrzest obozowy, w którym uczestniczą wszystkie zawodniczki klubu MUKS Sari Żory na swoich pierwszych wyjazdach sportowych. W czasie chrztu kandydatki musiały odpowiedzieć na pytania związane z działalnością klubu i historią siatkówki. Nagrodą za odpowiedź (prawidłową lub nie J)była przepyszna i zdrowa papka, przygotowana przez panią Natalię Chrabańską. Opiekunowie zadbali również o prawidłowy makijaż do chrztu. Po zakończonych zmaganiach teoretycznych kandydatki przeszły do pobliskiego lasu, gdzie przy świetle pochodni złożyły tradycyjną przysięgę, ułożoną przez swoje starsze koleżanki  z klubu.

Przedstawiamy wyniki konkursów, które odbyły się w czasie obozu.

Turniej minisiatkówki: III miejsce Rudnicka Anna, II miejsce Rzeźniczak Agnieszka, I miejsce Wyppich Zuzanna

Mistrz Łamigłówek: w zespole – Nguyen Kamila, Goszyc Magdalena, Rudnicka Anna, Krzysztofik Zuzanna; indywidualnie – Krzysztofik Zuzanna

Wyspa Skarbów – skarb odnalazła Krzysztofik Zuzanna

Awans młodziczek

Gratulacje dla młodziczek Sari I i Sari II !!!  obie drużyny awansowały do rozgrywek o miejsca w pierwszej 30 (na 60 zespołów).

Gratulacje!!! Brawo dziewczyny !!!

Turniej Śląskiej Ligi Mini siatkówki

28 września dziewczyny z klas SMS rywalizowały w I Turnieju Śląskiej Ligi Mini siatkówki. Akcja została zainicjowana przez klub z Pszczyny, który zaprosił do współpracy MUKS Sari Żory i dwa inne kluby. Każdy z klubów ma obowiązek zorganizowania jednego turnieju w miesiącu, na którym rywalizować będą dziewczyny w kategoriach: dwójek, trójek i czwórek. W pierwszym turnieju wystartowaliśmy
z trzema drużynami dwójek i czterema drużynami trójek. Nasze zespoły zostały podzielone na równe pod względem umiejętności drużyny w związku z tym wyniki, które osiągały były na remis.

Warto dodać, że idea tej ligi to dobra zabawa. Nie prowadzimy klasyfikacji, każda z zawodniczek otrzyma w ostatnim turnieju medal.
Kolejny turniej odbędzie się w Łaziskach Górnych w październiku.

Przygotowania seniorek do sezonu

Nasze seniorki we wrześniu wznowiły treningi. Trener Kosmal nie odpuszcza dziewczynom mimo to,  jak widać na zdjęciach, humory im dopisują.

Dobry początek sezonu pierwszych młodziczek

Drużyna młodziczek MUKS Sari Żory I bardzo dobrze rozpoczęła sezon. W miniony weekend rozegrała 2 turnieje: w sobotę w Wodzisławiu Śl. na rozpoczęcie wygrywając z KRS Jastrząb TKKF Jastrzębie Zdrój 2-0 oraz przegrywając z gospodarzem MKS Zorza Wodzisław 0-2.
Natomiast w niedzielę w Świerklanach dziewczęta wygrały dwa mecze z UKS Jedynką Rybnik II 2-0 oraz z KRS Jastrząb TKKF Jastrzębie Zdrój również 2-0.
Teraz pozostał turniej w Żorach, który odbędzie się 11.10.2014 na hali przy ul. Folwareckiej 10 o godzinie 10-tej. Do Żor przyjadą drużyny MKS Zorza Wodzisław oraz UKS Jedynka Rybnik II.
Serdecznie zapraszamy

Porażka kadetek na początek sezonu

Dzisiaj 1 października na inaugurację sezonu drużyna kadetek MUKS Sari Żory przegrała swój pierwszy mecz 0-3 w setach do 18, 17,20 z drużyną UKS Jedynka Rybnik. Mimo dobrej gry nie udało się wywieźć z Rybnika żadnego punktu.

Następny mecz dziewczyny zagrają za 2 tygodnie – 15 października na hali w Żorach. Już teraz zapraszamy.