Zacznij przygodę z siatkówką i zostań Mistrzem Świata lub Mistrzynią Europy.

W związku z naborem do czwartych klas szkoły mistrzostwa sportowego o profilu siatkówka dziewcząt i chłopców w Szkole Podstawowej nr  3  w Żorach na rok szkolny 20156/2016 zapraszamyzainteresowanych sportowym rozwojem własnego dziecka – rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej na zebranie informacyjne z udziałem władz klubu MUKS Sari Żory, trenerów i dyrekcji szkoły, które odbędzie się w dniu 26 stycznia 2015 roku o godz. 18.00 w SP 3 w Żorach (jadalnia).

Więcej informacji o klasach sportowych w SP 3 w zakładce klasy sportowe – Szkoła Podstawowa nr 3

Dlaczego warto wybrać siatkarską klasę sportową w G 2

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Sari Żory dokonuje od stycznia bieżącego roku wstępnego naboru uczennic rocznika 2002 do nowo powstałej klasy mistrzostwa sportowego w roku szkolnym 2015/16.

Więcej informacji wraz z ulotką w zakładce: klasy sportowe – Gimnazjum nr 2

Puchar Mistrzów Świata w Żorach

Dzięki sędziemu międzynarodowemu panu Wojtkowi Maroszkowi w ostatni piątek 9 stycznia zawitał na halę MOSiRr-u Puchar Świata i zloty medal, który zdobyła reprezentacja Polskich siatkarzy. Nasze zawodniczki i zawodnicy mieli okazję wysłuchać relacji z Mistrzostw Świata  pana Wojtaka, który był jedynym Polakiem sędziującym mecze mistrzostw, zadać mu pytania oraz wziąć do reki Puchar Świata i złoty medal i oczywiście zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Dziękujemy bardzo panu Wojtkowi Maroszkowi za niezapomniane wrażenia.

Młodziczki drugie grają dalej.

10.01.15 r. odbył się kolejny turniej Młodziczek SARI II. Pierwszy mecz wygrany z Olimpią Sosnowiec 2:0. Kolejny mecz przegrały 2:0 z Silesią Volley. Szkoda bo ostatnio powalczyły i przegrały w tibreku. Kolejny turniej za dwa tygodnie.
Powodzenia.

Filmik z pierwszego seta do zobaczenia na Facebooku MUKS Sari Żory.

Podziękowanie dla sponsorów

Trzeba życzliwości i dobroci żeby pomagać.
Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.
Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody,
wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.

Dzięki staraniom pana Ryszarda Podlaskiego wielu dobrych ludzi – czytaj sponsorów – wspomogło zakup dobrej jakości koszulek treningowych dla naszych obu drużyn młodziczek i kadetek. Tak prezentują się dziewczyny w koszulkach, na których widać nazwy wszystkich ofiarodawców.

Bardzo dziękujemy.

Udany debiut naszych chłopców w Kinder + Sport

11 stycznia klasa IV mistrzostwa sportowego chłopców SP 3 wzięła udział w pierwszym turnieju Kinder + Sport w Mikołowie. Po półrocznym przygotowaniu turniej można uznać za bardzo udany. Wystartowało 5 drużyn i większość z nich wygrywała swoje pierwsze mecze. Serdecznie gratuluję chłopakom i teraz 22 lutego rewanże w Jaworznie i będziemy cieszyć się z awansu do kolejnego etapu wszystkich drużyn.

 

Finał Śląskiej Ligi Mini Siatkówki

13 grudnia na hali sportowej MOSiRu w naszym mieście odbył się finał Śląskiej Ligi Mini siatkówki. Było to ostatnie w tym sezonie spotkanie naszych zawodniczek z klasy 4a i 5a SMS z koleżankami z Pszczyny, Mikołowa i Łazisk. Celem tych zawodów było nabywanie doświadczenia w grze i dobra zabawa. Na koniec turnieju wszystkie zawodniczki zostały uhonorowane pamiątkowym złotym medalem oraz słodkim poczęstunkiem.
Teraz czas na rozgrywki w ogólnopolskim turnieju mini siatkówki Kinder + Sport. Życzymy powodzenia!

Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 i Radzie Miasta z przewodniczącym panem Piotrem Kosztyłą za wsparcie naszego turnieju.

Dziękujemy uczennicom G 2: Agnieszce Molskiej, Julii Kierasińskiej oraz byłej uczennicy klasy SMS Wiktorii Niechoj za nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu turnieju!