Chłopcy zakończyli udział w turnieju Kinder + Sport

Dnia 23 maja w Gliwicach drużyna chłopców SP 3 Sari Żory zakończyła swój udział w turnieju Kinder +Sport w kategorii dwójek. W swojej pierwszej przygodzie z siatkówką 2 drużyny zakończyły rozgrywki na 16 miejscu. Jest to bardzo dobry wynik gdyż w turnieju wystartowało 82 drużyny. Dwie kolejne drużyny sklasyfikowane zostały w okolicach 22 miejsca.

Serdecznie gratuluję chłopakom i oby w przyszłym roku powtórzyli

ten sam wynik.

Gimnazjalny turniej plażówki

W dniu 22 maja na Ośrodku MOSiR w Roju odbyły Gimnazjalne Zawody Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa MUKS Sari Żory. Startowały dziewczęta z klas sportowych. Była zacięta walka przy dość wietrznej pogodzie, szaleńcza radość zwycięstwa i łzy przegranej. Puchar Przechodni Pani Prezes wywalczyły:

I m Dorota Janiszewska i Zuzanna Nadolnik
II m Karolina Karuzel i Karolina Kopiec
III m Nikola Buchalik i Oliwia Biodrowicz
IV m Julia Krzekotowska i Wiktoria Kupczak

 

„Kinderki” zakończone

Zakończyła się przygoda klasy 5 a SMS ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury w Ogólnopolskim Turnieju Mini siatkówki Kinder + Sport.

W tym roku startowaliśmy w kategorii „trójek”, w której na Śląsku wystąpiły 84 zespoły. Był to turniej etapowy, a każdy etap składał się z dwóch turniejów. Najwyżej sklasyfikowany został zespół SP 3 Sari Żory I (miejsca 13-16), który grał do IV etapu.

Bardzo dobrze dziewczyny spisały się w rozgrywkach szkolnych zajmując w półfinałach wojewódzkich III miejsce. Jeżeli brać pod uwagę całe województwo to zajęły miejsca 9-12. To dobry prognostyk przed przyszłorocznymi rozgrywkami, zwłaszcza, że w tym roku rywalizowały ze starszymi koleżankami.

Trenerem dziewcząt jest Kamil Kosiński.

FESTIWAL MINISIATKÓWKI W CZELADZI 2015

Koniec roku tuż tuż a dziewczyny z 4 klasy sms nadal ciężko pracują. 7 maja wzięły udział w Festiwalu minisiatkówki w Czeladzi. Była to kolejna szansa na sprawdzenie tego czego dziewczyny zdążyły się nauczyć przez 8 miesięcy i czy ich poziom dorównuje drużynom trenującym znacznie dłużej niż one. DO turnieju zgłosiło się 48 zespołów z całego województwa Śląskiego. Były takie klubu jak Sikret Gliwice, Sokół Katowice czy BOSiR Bytom MCKiS Czeladź i inne. Nasza szkoła wystawiła 5 drużyn. Po pierwszym etapie tylko jednej drużynie udało się awansować do finału A gdzie walczyły o miejsca 1-16. Pozostałe 4 ekipy walczyły w finale B o miejsce 17-32. Efekt końcowy to rozegranie 7 meczy przez każda drużynę. Wynik poszczególnych drużyn bardzo zadowalający i z dużą perspektywą na następne lata.

Sari SP3 Żory I w składzie Julia Urbanek, Wiktoria Szubert i Ewa Lewandowska – 9 miejsce !!

Sari SP3 Żory II w składzie Magda Wawrzyńczyk, Paulina Muszyńska, Fedra Ciuła – 20 miejsce

Sari SP3 Żory III w składzie Karolina Kania, Monika Grabowska, Magda Jamrozik – 23 miejsce

Sari SP3 Żory V w składzie Hanna Kosztyła, Maja Zacharska, Oliwia Szaniawska – 18 miejsce

Sari SP3 Żory IV w składzie Alicja Czułowska, Wiktoria barnat, Dominika Marek i Gabrysia Cyrych – 29 miejsce

Chłopcy z SP 3 w wojewódzkiej „16”

09.05 2015 roku w Mikołowie zakończył się III etap turnieju Kinder +Sport w kategorii dwójki chłopców. Do kolejnego etapu awansowały 2 nasze drużyny w składzie SP 3 Sari Żory I (Błażyca Bartek, Rerych Mikołaj, Palenga Jakub) oraz SP 3 Sari Żory II (Piksa Aleksander, Grela Antoni, Muras Tomasz).
Jest to ogromny sukces znaleźć się w najlepszej 16 na Śląsku!!! wśród 82 drużyn startujących w rozgrywkach.

Serdecznie gratulujemy