OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI KINDER+SPORT

W sobotę 28 listopada rozpoczęły się rozgrywki Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Kinder + Sport. Zawody te obejmują cały kraj, a na finałach Mistrzostw Polski spotykają się najlepsze drużyny z poszczególnych województw.  W naszym – śląskim – w kategorii „czwórek” wystartowała rekordowa liczba 63 drużyn. Rozgrywki mają charakter etapowy, tzn. po każdym etapie (składającym się z 2 turniejów) odpadają kolejne ekipy. W finałach wojewódzkich gra 8 najlepszych „czwórek”. Nasz klub reprezentowały dziewczyny z klasy 6a mistrzostwa sportowego ze Szkoły Podstawowej nr 3. Pierwszy turniej wypadł nam bardzo pozytywnie. Zespół I wygrał mecze z Bielskiem, Orzeszem i Mikołowem, przegrywając jedynie z Tychami. II zespół pokonał drużyny z Pszczyny i Mikołowa, a przegrał z Jastrzębiem i Tychami.

Po turnieju rozgrywanym w ramach Śląskiej Ligi Mini Siatkówki i Ogólnopolskim Turnieju w Głuchołazach, były to kolejne ważne doświadczenia boiskowe zawodniczek MUKS SARI .    Najbliższy turniej w ramach Kinder+Sport zostanie rozegrany 13 grudnia w Krzanowicach.

KIBICUJEMY NA MECZU PLUS LIGI!!!

W ostatnią niedzielę (22.11) klasy sportowe 5a, 5b, 6a wybrały się na mecz Plus Ligi do Jastrzębia. Był to mecz o Mistrzostwo Polski rozgrywany w ramach ligi na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kraju. Rywalem naszych sąsiadów był zespół z drugiego końca kraju – Gdańsk. Uczniowie mięli okazję zobaczyć jak wygląda profesjonalna rozgrzewka przed meczem, jak wiele osób musi współpracować, aby przygotować drużynę do zawodów ( trener, trenerzy przygotowania motorycznego, fizjoterapeuci, statystycy) i w końcu jak wiele osób pracuje podczas trwania meczu (od sędziów, komisarzy ligi do chłopców podających piłki). Mecz obfitował w ciekawe sytuacje i zwroty akcji. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale niestety nie udało się im utrzymać prowadzenia i ulegli gościom z Gdańska 2:3. Po meczu mięliśmy okazję zrobienia wspólnego zdjęcia z reprezentantami Polski: Piotrem Gackiem (wicemistrzem świata 2006) i Mateuszem Miką (mistrzem świata 2014).

Dołącz do naszej siatkarskiej rodziny

Zapraszamy na zajęcia z siatkówki dla dziewcząt i chłopców.

Ruszyła Śląska Liga Mini Siatkówki

Ruszyły rozgrywki Śląskiej Ligi Mini Siatkówki, w których uczestniczy nasz klub MUKS Sari Żory. Jest to liga organizowana przez kluby prowadzące grupy mini siatkówki (klasy 4-6 szkoły podstawowej), a najważniejszym celem tych rozgrywek jest organizacja turniejów dla dziewcząt, w których mogłyby zdobywać doświadczenie w rywalizacji z przeciwniczkami z innych klubów. Liga jest organizowana w trzech kategoriach: „dwójek” – klasa IV i młodsze, „trójek” – klasa V i młodsze, „czwórek” – klasa VI i młodsze. Cały cykl składa się z tylu turniejów ile klubów uczestniczy w imprezie( w tym roku 4 kluby), a każdy z nich jest organizatorem jednych zawodów (turniej w Żorach zostanie rozegrany w styczniu).

Pierwsze zawody zostały rozegrane w Pszczynie w dniu Narodowego Święta Niepodległości. W turnieju reprezentowały nas dziewczyny z Szkoły Podstawowej nr 3
z klas Mistrzostwa Sportowego, które grały w kategorii „trójek” i „czwórek”. Pierwsze doświadczenia za nami. Kolejny turniej w Woli 19 grudnia.

Dziewczęta i chłopcy z kalendarza

Przy okazji robienia zdjęć do kalendarza na 2016 rok przedstawiamy wszystkie 9 grup treningowych prowadzonych przez nasz klub.