Derby Żor kadetek

We wtorek 22 marca na żorskiej hali odbyły się „derby Żor” kadetek. Zmierzyły się dwie nasze drużyny grające w kadetkach. Pierwsza drużyna młodziczek pokazała – zwłaszcza w trzech pierwszych setach – ogromną wole walki i gdyby ją utrzymała sprawiłaby niespodziankę… jednak w końcowym efekcie starsze kadetki zwyciężyły ograniem i rutyną boiskową. Mecz mógł się podobać – zakończony wynikiem  3 -1 dla kadetek – i przybyli na niego kibice na pewno nie uważali, że czas spędzony na hali był zmarnowany.
NASZE DRUŻYNY GRAJĄ DZIĘKI WSPARCIU MIASTA ŻORY.

Podsumowanie weekendu.

W piątek 18 marca w Gliwicach zakończył się III etap turnieju Kinder +Sport trójek chłopców. Drużyna z SP 3 w składzie Wójciga Jakub, Piksa Aleksander, Grela Antoni oraz Rerych Mikołaj zakwalifikowali się do półfinału tego turnieju na Śląsku.

Serdecznie gratulujemy i liczymy na finał w tym roku

Sobota –  młodziczki I rozegrały ostatni turniej w Rudzie Śląskiej. Niestety przegrały dwa ostatnie mecze w sezonie – 0:2 z Halembą i 1:2 z Mikołowem. Mecze praktycznie nic nie zmieniły w tabeli. Młodziczki zakończyły sezon 2015/16 na 25 miejscu.

Przypomnijmy, że w rozgrywkach wzięło udział 54 drużyn ze śląska!

Natomiast nasze seniorki uległy na wyjazdowym meczu w Żywcu tamtejszej drużynie z po super grze i walce 1:3. Szkoda, że nie udało się urwać nawet jednego pkt. Nasze dziewczyny dopiero się rozkręcają i z meczu na mecz jest lepiej. W setach – (25:22/16:25/21:25/20:25).

Grę naszych drużyn wspiera Miasto Żory.

Klasy siatkarskie w naszym mieście.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Sari Żory wspólnie z dyrekcją Gimnazjum nr 2, Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr15 oraz Szkoły Podstawowej nr3 zaprasza uczennice i uczniów klas szóstych oraz trzecich do skorzystania z oferty kształcenia i szkolenia siatkarskiego w klasach sportowych oraz klasach mistrzostwa sportowego w nowym roku szkolnym 2016/17.

Od stycznia klub wraz z wyżej wymienionymi szkołami prowadzi nabór do nowo powstałych klas na terenie miasta Żory, które funkcjonować będą od września w poniżej podanych formułach.

Gimnazjum nr 2
I klasa sportowa dziewcząt i chłopców rocznika 2003

Zainteresowanych zapraszamy na otwarte zajęcia naborowe, które odbywają się dla dziewcząt w każdą środę na Hali Sportowej MOSiR o godz.16.00 oraz dla chłopców w każdą środę w Gimnazjum 2 o godz. 16.00.

Podczas Dni Otwartych G2, 8 kwietnia odbędzie się o godz. 17.30 zebranie szóstoklasistów  wraz z rodzicami na którym omówione zostaną zasady funkcjonowania klasy sportowej oraz dalsze zasady rekrutacji. Wszelkich informacji uzyskać można u trenera prowadzącego nabór tel. 506 057 231 lub w sekretariacie szkoły tel. 32 4342875.

Szkoła Podstawowa nr 15 Mistrzostwa Sportowego
IV klasa mistrzostwa sportowego dziewcząt

Zainteresowane trzecioklasistki zapraszamy na zajęcia naborowe które odbywają się w każdy poniedziałek na sali gimnastycznej SP 15 o godz.16.00. Wszelkich informacji uzyskać można u trenera prowadzącego nabór tel. 692 171 849 lub w sekretariacie szkoły tel. 32 4343925.

Szkoła Podstawowa nr 3
IV klasa sportowa dziewcząt i chłopców

Zainteresowanych trzecioklasistów i trzecioklasistki zapraszamy do odwiedzenia strony szkolnej gdzie opisane są szczegółowe zasady rekrutacji. Wszelkich informacji uzyskać można u trenera prowadzącego nabór tel. 669 654 488 lub w sekretariacie szkoły tel. 32 4345430.

 Klub Sari zajmuje się szkoleniem siatkówki i prowadzeniem klas sportowych już od 11 lat. Uczennice i uczniowie tych klas startują w rozgrywkach siatkarskich Śl.Z.P.S. w różnych kategoriach wiekowych. Poza rozwojem sportowym kładziemy duży nacisk na wysoki poziom wiedzy zdobywanej przez dzieci w kształceniu ogólnym. Oferujemy odpowiednia kadrę trenerską, udział w obozach sportowych i klimat sprzyjający dziecku. Nasze wieloletnie obserwacje, doświadczenia, dokonania oraz sukcesy pozwalają nam stwierdzić, że  nasza oferta jest wspaniałą formą spełnienia się w sporcie i zdobycia wiedzy w wymienionych powyżej szkołach. Siatkówka to dyscyplina, która staje się w naszym kraju sportem narodowym i pozostanie niezapomnianą przygodą dla dziecka na wile następnych lat. Zapraszamy na naszą stronę klubową www.muks-sari.eu, klubowego FB oraz szkolne strony G2,SP15 i SP3.

Dołącz do naszej siatkarskiej rodziny, zapraszamy.

5 Memoriał Czesława Fojcika

                Memoriał Czesława Fojcika                                       

Celem Turnieju jest uhonorowanie wybitnego siatkarza i trenera Czesława Fojcika.

Czesław Fojcik przez wiele lat związany był z rybnicko–żorskim środowiskiem siatkarskim. Przygodę z siatkówką rozpoczynał, jako zawodnik GKS Tychy a następnie AZS Katowice, był trenerem drużyny seniorów GKS Jastrzębie, później pracował, jako trener drużyn żeńskich.

Czesław pracował również, jako nauczyciel wf, między innymi w Szkole Podstawowej nr 4 w Żorach, w Gimnazjum nr 4 w Rybniku i przede wszystkim w I Liceum Ogólnokształcącym w Żorach, którego był również dyrektorem.

Przez kilka lat Czesław jako sędzia oraz zawodnik był związany z Amatorską Ligą Piłki Siatkowej w Rybniku.

Jego wieloletnia praca trenerska w GKS Żory oraz Sari Żory przyczyniła się do wychowania wielu kadrowiczek. W latach siedemdziesiątych zdobywał ze swoim zespołem tytuły wicemistrzyń Polski w kategoriach juniorskich. Przez ostatnie lata życia pracował z drużynami młodziczek i kadetek w klubie MUKS Sari Żory oraz uczył w klasie sportowej Gimnazjum 2 w Żorach. Niestety jego pracę dla dobra siatkówki, którą zawsze traktował jak swoją drugą miłość, przerwała ciężka choroba. Czesław zmarł w lutym 2010 roku.

 1. Organizatorami zawodów są:
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach
 • Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours
 • Żorskie Towarzystwo Kulturalne Kontrapunkt
 • MUKS Sari Żory
 • Gimnazjum nr 2 w Żorach
 1. Organizatorzy przewidują jedynie symboliczne nagrody dla zwycięzców.
 2. Najważniejszą zasadą jest rozgrywanie spotkań według zasad fair play i sportowego ducha.
 3. Zawody zostaną przeprowadzone 20 marca 2016 r. (niedziela) na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach przy ulicy Folwareckiej 10.

Zostanie rozegrany otwarty turniej drużyn męskich.

 • 00 czynne biuro zawodów (zbieramy wpłaty i oryginały kart zgłoszeń)
 • 30 uroczystość otwarcia zawodów
 • 00 początek gier turniejowych (równolegle na trzech boiskach)
 1. Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest złożenie pisemnego zgłoszenia drużyny (wystarczy mail) do dnia 15 marca 2016 r. zawierającego:
 • listę zawodników (min 6)
  · nazwę drużyny
  ·   imię i nazwisko szefa drużyny, telefon kontaktowy, adres e-mail
  ·   oświadczenie o stanie zdrowia
  ·   oświadczenie o rozgrywaniu spotkań na własne ryzyko
 1. Zgłoszenia do udziału w turnieju przyjmuje Tadeusz Bonk (tel. 603 770 779 mail: tados2@o2.pl).
 2. Warunkiem dopuszczenia drużyny do Turnieju jest dokonanie w dniu turnieju w biurze zawodów wpłaty wpisowego oraz przedstawienie listy zawodników z oryginalnymi podpisami pod oświadczeniem.
 3. Wpisowe w wysokości 100 zł od drużyny będzie przeznaczone na cele charytatywne (będzie zbierane na hali przed turniejem). W tym roku pomagamy Bartoszowi, który urodził się w 2014 roku z wadą genetyczną, jaką jest hipochondroplazja.

W dniu imprezy na hali sportowej przeprowadzona będzie dobrowolna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

 1. System rozgrywania Turnieju zostanie ustalony po zakończeniu zbierania zgłoszeń gdyż jest on zależny od liczby drużyn.
 2. Piłki na rozgrzewkę proszę zabrać swoje.
 3. Mecze będą rozgrywane zgodnie z przepisami PZPS do dwóch wygranych setów.
 4. 12. Wśród obsady sędziowskiej Wojciech Maroszek – żorzanin, siatkarski sędzia międzynarodowy.
 5. W trakcie imprezy licytacja gadżetów sportowych oraz innych atrakcji (m.in. wspólnego wyjazdu z sędzią Wojciechem Maroszkiem na mecz Plus Ligi).
 6. Wszelkie sprawy sporne rozstrzygają organizatorzy.

Dyrektor MOSiR Żory                                                                                Komisarz Turnieju
Arkadiusz Stanula                                                                                      Tadeusz Bonk

Młodziczki w akcji

15 marca – młodziczki I rozegrały mecz w ramach rozgrywek kadetek z zespołem Tychy II. Niestety przegrały 3:0. Nic nie wychodziło. Może mała sala, może pogoda a może po prostu zły dzień. Szybko zapominamy i na derbach Żor będzie walka i będzie się działo …. Zapraszamy już 22.03.16r

Wygrana kadetek.

W dniu dzisiejszym drużyna kadetek MUKS Sari Żory wznowiła rozgrywki meczem na własnej hali z drużyną Sv Mosir Zabrze. Mecz zakończył się zwycięstwem 3-0 w setach do 10, 8 oraz 13. Gratulacje dla dziewczyn.
Już za tydzień o 16 30 mecz z drugą drużyną Sari Żory.
Serdecznie zapraszamy

Pracowita sobota i niedziela

W sobotę po południu seniorki wygrały 3:0 z Olimpem Szczyrk a w niedzielę – uległy drużynie GLKS Wilkowice 2:3.

Dobrze spisali się też chłopcy z SP 3  walczący w III etapie Kinderka. Zwyciężyli w dwóch spotkaniach pokonując Jajo Jastrzębie i AMS Jastrzębie. Ulegli po wyrównanej walce drużynie Sikret Gliwice. Za tydzień zagrają rewanżowy turniej o awans do najlepszej 16 na Śląsku.

Nasze drużyny grają dzięki wsparciu UM Żory

Dziewczyny idą jak burza w Kinderku

Już po kolejnym etapie turnieju Kinder+Sport, w którym biorą udział uczennice z SP3. Przez ostatnie dwa weekendy na boiskach walczyły dziewczyny z klasy 5 w kategorii TRÓJEK. W drugim etapie walczyły 3 zespoły, każdy trafił do innej grupy. Pierwszy zespół nadal niepokonany. Wygrywa mecz za meczem nie tracąc nawet seta. Spokojnie awansowały do kolejnego etapu z 1 miejsca. Drugi zespół, po bardzo udanym pierwszym turnieju, w drugim trochę się rozluźnił i wygrał 2 z 4 meczy. Taki wynik pozwolił im awansować z drugiego miejsca. Miejmy nadzieję z w III etapie nie będzie takich potknięć i dziewczyny do końca będą poważnie podchodzić do każdego meczu nawet jak awans będą miały zapewniony. Natomiast 3 zespół jak i w pierwszym etapie i tym razem dostarczył najwięcej emocji. Po niezbyt udanym pierwszym turnieju w rewanżach udało się zrehabilitować i wygrać 2 mecze. A potem musieliśmy czekać na wyniki gdyż znowu trzeba było liczyć małe punkty i sety. Czekaliśmy i się doczekaliśmy. Po raz drugi dziewczyny udowodniły, że mają charakter i wolę walki i przede wszystkim nie poddają się nawet, gdy tabelki źle wyglądają. W rezultacie wyprzedziły dwa zespoły w tabeli i z 3 miejsca będą grać nadal w Kinderku. Dziękujemy za emocje i czekamy na następne dobre wyniki już w trzecim etapie. Pozostało już tylko 48 z 97 zespołów zgłoszonych do turnieju. Klub MUKS Sari Żory jest wspierany przez Urząd Miasta Żory.

Turniej młodziczek w Żorach

Dzisiaj – 12 marca – młodziczki I rozegrały turniej w Żorach i wygrały oba mecze. Pierwszy mecz z Halembą 2:0 i po fajnej walce 2:1 z Pyskowicami.
Oby dobra passa dziewczynom dopisała we wtorek, gdzie zagrają mecz jako kadetki w Tychach.

Wygrany mecz młodziczek w kadetkach

Nasze młodziczki zadebiutowały w rozgrywkach Kadetek. Pierwszy mecz skończył się szybko 3:0. Lekcja siatkówki była, ale dla kadetek MOSIR Zabrze. Młodziczki rozgromiły zagrywką rywalki w setach do 19/11 i 12.

Czyli debiut i zarazem prezent na Dzień Kobiet udany!!!