Kolejne weekendy z siatkówką seniorek.

Majówka rozpoczęta nasze seniorki wygrały 3:0 do 17/13/23 z SILESIA VOLLEY MYSŁOWICE II. W pierwszych dwóch setach spokojna gra od początku do końca. Trzeci set rozpoczęły 7:1 potem mały przestój ale dziewczyny dokończyły dzieła efektownym blokiem.

Zapraszamy na kolejny weekend siatkarski już w sobotę 7.05 o godz. 16:30 gramy z liderem tabeli SOS Żywiec. A w niedzielę 8.05 o godz. 13:00 gramy z Mysłowicami. Zapraszamy!!!

Kadetki zakończyły sezon.

I ostatni mecz naszych kadetek w tym sezonie za nami. Pokonały gości – MOSM Tychy 3:1. Sędziami dzisiejszego spotkania byli pan Wojciech Maroszek i pani Michalina Konsek – zawodniczka naszych seniorek. Dobre zakończenie, bo dziewczęta kończą już szkołę. W związku z tym było przemówienie trenera i tort niespodzianka – zobaczcie sami.
W imieniu Zarządu dziękuję dziewczętom za pracę, zaangażowanie i reprezentowanie naszego klubu. I oczywiście trenerowi Krzysztofowi Murachowi.
Grę naszych kadetek wspiera miasto Żory.

AWANS DO PÓŁFINAŁU KINDERKA KLASY V DZIEWCZĄT Z SP 3

Wywalczyły go dziś – niedziela 24 kwietnia – po niesamowitym turnieju dziewczyny z klasy 5 w SP 3. Turniej rewanżowy odbył się w Mikołowie. Dziewczyny po dobrym pierwszym turnieju (3 wygrane 1 przegrana) zajmowały 2 miejsce w grupie. Wystarczyło wygrać jeden mecz aby awansować dalej, ale dziewczyny poszły na całość. Dodatkowo Trener Luks wzmocnił drużynę o Marysie Terlecką, która swoim wzrostem (175 cm) pełniła rolę straszaka na bloku ;). Zaczęły od trudnego i długiego meczu z SP 19 Tychy. Potrzebny były 3 sety aby wyłonić zwycięzcę czyli NAS :). Z Mikołowem i Halembą niby było łatwiej. 2-0 dla nas. Dziewczyny wykazały się cierpliwością i konsekwencją grały dużo długich akcji gdyż rywalki dobrze broniły. Jednak tą kropkę nad „i” częściej stawiały nasze. Ostatni mecz najbardziej emocjonujący o pierwsze mecze w grupie młode siatkarki rozegrały z MOSM Tychy. W pierwszym turnieju uległy im 0-2. Tym razem podjęły walkę, nie wystraszyły się dobrze wytrenowanych dziewczyn i ich ataków. Do tego dobra zagrywka i i przeciwniczki zaczęły się denerwować. popełniały coraz więcej błędów a my spokojnie i odważnie powiększaliśmy przewagę i tym razem to Żory pokonały Tychy 2-0 i po raz kolejny awansujemy już do PÓŁFINAŁU z pierwszego miejsca co daje dużą szansę na dobre rozstawienie w następnym etapie. Przypomnijmy, że dziewczyny awansowały do najlepszej 16 z 97 drużyn na śląsku.
Brawo dziewczyny i dziękujemy rodzicom-kibicom za wsparcie na każdym turnieju.

Rewanżowe derby Żor za nami.

Młodziczki I w dniu dzisiejszym rozegrały ostatni mecz w tym sezonie z kadetkami Sari. Niestety młodziczki przegrały 3:2 (23:25/25:15/20:25/25:22/15:13) po zaciętej walce. Szkoda bo było naprawdę blisko. Moim zdaniem wygrało doświadczenie starszych zawodniczek i trochę szczęścia na koniec. Jednak jest to dobra prognoza na nowy sezon 2016/17.

Podsumowanie siatkarskiego weekendu.

W niedzielę 17 kwietnia swoje zmagania w IV etapie Turnieju Kinder + Sport rozpoczęła drużyna SP 3 MUKS Sari Żory trójek chłopców. Niestety na 3 mecze chłopcy przegrali po niezbyt dobrej grze i dużej liczby błędów i w rewanżu będzie bardzo ciężko. Jednak wiara czyni cuda i miejmy nadzieje że rewanże w połowie mają będą o wiele lepsze i chłopaki pokażą na co ich stać.

Natomiast bardzo dobry początek w ćwierćfinale Kinderka zaliczyły dziewczęta z klasy 5 z SP 3. Wczesnym niedzielnym rankiem w Mikołowie w kategorii trójek rozegrały 4 mecze, bardziej wymagające niż do tej pory ale dziewczyny dały radę. Pokonały drużyny z SP19 Tych, Mikołowa i Halemby po 2:0. Ustąpiły dopiero w ostatnim meczu z MOSM Tychy. Podkreślić należy że jest to dopiero ich pierwsza porażka od początku turnieju. W najbliższą niedzielę rewanż oby równie udany a będziemy się cieszyć z awansu do Półfinału. Brawo dziewczyny

Bardzo udany okazał się weekend dla naszych seniorek. W sobotę seniorki Sari wygrały mecz 3:0 z POSIR Pszczyna do 19/24/14. Natomiast w niedzielę zagrały udany rewanż z GLKS Wilkowicami 3:2!!! W setach – 25:7/26:24/16:25/21:25/15:12 i dorzuciły cztery punkty do klasyfikacji.

Zaproszenie na mecze naszych drużyn

Zapraszamy na weekend z siatkówką kobiet. W sobotę i niedzielę mecze IV ligi.

WE WTOREK 19 KWIETNIA O GODZ. 16.30 PONOWNIE DERBY ŻOR – KADETKI KONTRA PIERWSZA DRUŻYNA MŁODZICZEK. 

DO ZOBACZENIA NA HALI.

 

Dobra postawa pierwszej drużyny młodziczek.

12 kwietnia nasze młodziczki I rozegrały mecz z kadetkami z Tych II. Po wyrównanej walce przegrały 3:0 do 24/22/21. Mecz był ciekawy, fajne ataki, fajne obrony tylko zabrakło postawienia kropki nad „i”. Pozostaje ostatni mecz w tym sezonie z kadetkami Sari.

Podsumowanie siatkarskiego tygodnia

Podsumowanie siatkarskiego tygodnia zaczynam od najmłodszych naszych zawodniczek.

Drużyny klas IV z SP 3 i SP 15 walczyły w trzecim etapie KINDER + SPORT. Wczoraj nasze najmłodsze siatkarki z SP 3 zakończyły rozgrywki na trzecim etapie. Po wyrównanej walce i podliczeniu punktów dziewczyny zajęły 4 miejsce bez awansu do IV etapu. Natomiast  drużyna z SP 15 w składzie: Aleksandra Dominiak, Zuzanna Iwanek, Angelika Kowalczyk zagrała w sobotę w Krzanowicach trzy bardzo zacięte i wyrównane mecze oraz awansowała do IV etapu rozgrywek.

W miniony weekend dziewczyny z klasy 5 w SP3 również walczyły już na półmetku Kinderka. Przypomnijmy, że w III etapie grały aż 3 drużyny. Jednak w tym etapie nie było już tak łatwo awansować gdyż z grupy 4 zespołowej awans uzyskiwały pierwsze dwie. Do tego walczyłyśmy dalej w obrębie tych samych drużyn co na początku co wyłoniło 6 najlepszych z naszego regionu. Do tej szóstki awansowała pierwsza drużyna w składzie Julia Urbanek, Ola Danilczuk, Maja Żuk i Hanna Kosztyła.

Nie straciły nawet seta. Teraz w ćwierćfinale czekają już na nich trudniejsi przeciwnicy z innych części naszego województwa

Pierwszy mecz pierwszej drużyny młodziczek po przerwie i wygrana 3:0 z Kadetkami z Mysłowic, do 17/15/11. Kolejny mecz za tydzień z bardziej wymagającym przeciwnikiem Tychy 2.

Ze zmiennym szczęściem grały nasze seniorki. Po przegranych dwóch meczach z 1:3 z MKS Imielin oraz 0:3 z SMS Jastrzębie w dniu wczorajszym wygrały 3:1 TKKF Jastrząb Jastrzębie w setach (25:14/22:25/25:9/25:9). Swój debiut trenerski w meczu z Jastrzębiem zaliczyła kapitan seniorek Beata Roman.

Gratulujemy wszystkim zespołom.

JUŻ DZISIAJ ZAPRASZAM NA WEEKEND Z IV LIGĄ.

SOBOTA o 17:00 z POSIR PSZCZYNA

NIEDZIELA o 11:00 z GLKS WILKOWICE