Dziewczyny z SP 3 zagrają w Finałach województwa śląskiego

W sobotę 4 czerwca w Mikołowie 8 najlepszych zespołów z województwa śląskiego rozegra XXII Finał Województwa Turnieju Kinder+Sport. Zawodniczki będą walczyć o awans do Finału Ogólnopolskiego, który będzie przysługiwać zespołom z pierwszych trzech miejsc.

W tegorocznym finale wystąpią dziewczyny z 5 klasy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Żorskich Twórców Kultury nr 3 w Żorach. Wystąpią w kategorii trójek czyli na boisku o wymiarach 4,5 x 7 m grają 3 osoby. Do tej pory rozegrały dziesięć turniejów eliminacyjnych, rozegrały 32 mecze z czego przegrały tylko 3. Awansowały do 8 najlepszych zespołów z 97 jakie wystartowały w tym roku w kategorii „trójek” w województwie śląskim. Dlatego awans jest ogromnym sukcesem dla Szkoły i Klubu MUKS Sari Żory. W 6 letniej historii klas sportowych SP 3 jest to drugi występ w Finale Kinderka.

Finał innego turnieju zaliczą natomiast dziewczyny z klasy 6. Wystąpią one w Finale Województwa w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego, tam zmierzą się z 3 najlepszym szkołami podstawowymi na Śląsku. Będzie to historyczne wydarzenia dla Szkoły.

Niezależnie od wyniku obu Finałów dla Szkoły i Klubu jest to już sukces. Udowadniamy, że trud i wysiłek włożony w treningi oraz zaangażowanie w grę na licznych turniejach siatkarskich przynoszą efekty. Emocje podczas meczy, radość ze zwycięstwa oraz łzy porażki uczą, wychowują i zapadają w pamięć dlatego bądźmy z dziewczynami i trzymajmy kciuki za młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Pod siatką

Kolejny turniej zaliczony przez uczniów z SP 3 tym razem chłopcy i dziewczyny z klas 5 połączyli siły w turnieju Orlik Volleymani. Grali czwórkami (dwie dziewczyny i dwóch chłopców). Turniej rozgrywany był na świeżym powietrzu co trochę utrudniało grę, do tego przeciwnicy byli o rok starsi. W turnieju uplasowali się na 7 miejscu na 17 drużyn . Była to dobra lekcja współpracy. Na szczęście wszyscy przetrwali łącznie z trenerem Dariuszem Luksem.

Natomiast zawodniczki z G 2 wygrały zawody miejskie w siatkówce plażowej.
Brawa dla SARI!!!!

Wycieczka klasy trzeciej z G 2.

W dniach 23-25 maja klasa 3 mistrzostwa sportowego siatkówki dziewcząt wybrała się na 3 dniowy spływ kajakowy rzeką Mała Panew. 34 km trasy w dwa dni zaliczone. Przepiękna pogoda i dobre humory dopisywały wszystkim. W ostatnim dniu jak zawsze gra w paintball. Pozdrowienia dla wszystkich.

 

Weekendowe wieści.

Wyjazd za granicę do Orlovej okazał się bardzo owocny w dyplomy i medale. Do znajomych z Czech pojechały dziewczyny z 4 i 5 klasy SP 3. W kategorii dwójek dziewczyny zajęły trzecie i czwarte miejsce. Natomiast klasa 5 stanęła na całym podium. Wszyscy wrócili zadowoleni. Pograłyśmy, poznaliśmy inne przepisy gry. Było na prawdę ciekawie. Na pewno jeszcze tam zawitamy

W sobotę i niedzielę nasze młodziczki rozgrywały turnieje plażówki w Katowicach i Skoczowie. Wczoraj nasza para Julia Fijoł/Gazda Karolina przegrały półfinał i zajęły 4 miejsce. Szkoda, bo było naprawdę blisko, bo awans do finału śląska zdobyły 3 pierwsze pary. Miejsce 3 przegrały po tie-braku.  Natomiast para Oliwia Biodrowicz/Nicola Buchalik tie-breaku wygrały w Skoczowie i zajęły 3 miejsce, co za tym idzie awansowały do finału śląska, który odbędzie się w dniu 05.06.16r.
W turniejach brały udział jeszcze inne pary, które zostały sklasyfikowane na miejscach 9-13.

Ostatni weekend siatkarski za naszymi seniorkami.  Zakończyły dzisiaj rozgrywki w IV lidze. Wczoraj przegrały po walce 2:3 ze Szczyrkiem. Dzisiaj wygrały 3:0 z TKKF Jastrzębie do 9/11/19. Seniorki kończą rozgrywki na 5 miejscu w grupie. Mogło być lepiej, ale to pierwszy sezon w tym składzie, który ma potencjał.

Kolejny weekend pełen wrażeń za nami.

KOLEJNY SUKCES SIATKAREK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3
Kolejne dobre wieści z siatkarskich parkietów spłynęły z drugiego półfinałowego turnieju KINDERKA. Tym razem dziewczyny z klasy 5 w SP3 mogą pochwalić się sukcesem i dołączyć do grona FINALISTEK turnieju Kinder+Sport (słowo FINAŁ i SP 3) coraz częściej występują razem. W turnieju rewanżowym dziewczyny świetnie zaczęły od wygranej z Pyskowicami, w drugim meczu walczyły zacięcie o zwycięstwo z Płomieniem Sosnowiec, któremu w zeszłym tygodniu uległy. Tym razem zrewanżowały się i dopisały 2 punkty na swoje konto. W ostatnim meczu uległy drużynie z Zawiercia, ale to nie wpłynęło na wynik końcowy i nasze dziewczyny zagrają w finale, gdzie zagra już tylko 8 zespołów z 97 z całego województwa.

W niedzielę 15 maja odbył się turniej rewanżowy Kinder + Sport w kategorii trójek chłopców. Drużyna z klasy V z SP 3 w składzie Wójciga Jakub, Piksa Aleksander, Grela Antoni oraz Rerych Mikołaj po zdecydowanie lepszej grze przegrała odpowiednio z Norwidem Częstochowa 0-2 w setach do 14 oraz 13. W drugim meczu uległa drużynie z Jaworzna 1-2 oraz w ostatnim meczu z MOSM Tychy 0-2. Zdecydowanie lepsza gra chłopaków w tym turnieju nie wystarczyła aby awansować do finału na Śląsku.
Chłopakom serdecznie gratulujemy zajęcia miejsca w pierwszej 20 na Śląsku.

W sobotę 14 maja nasze seniorki uległy 0:3 z SMS Jastrzębie w setach 17:25/16:25/18:25. Widać braki w zgraniu naszych dziewczyn. Czasami trochę brakuje szczęścia. Dalej walczymy o jak najlepsze miejsce w grupie. Zostały dwa mecze wyjazdowe ze Szczyrkiem i TKKF-em Jastrzębie.
Trzymamy kciuki za kolejne mecze i życzymy powodzenia.

Wygrana seniorek

Wczoraj wieczorem (12 maja) nasze seniorki podejmowały vice-lidera tabeli MKS Imielin. Był to ostatni mecz tego sezonu, rozgrywany na naszej hali. Kto lubi horrory niech żałuje, że nie był. Dziewczyny wygrały 3:1 w setach 18:25/26:24/25:22/27:25. Były emocje, długie wymiany, obrony i soczyste ataki.

Zagramy w finale!!!

 

Świetny turniej rozegrały nasze dziewczyny z klasy 6a ze Szkoły Podstawowej nr 3 na Półfinałowych Zawodach Wojewódzkich w Mini Piłce Siatkowej. Najpierw bez problemów pokonały koleżanki ze Szkoły Podstawowej z Palowic, a następnie rozegrały mecz – horror z gospodarzem turnieju – Jastrzębiem. W tym drugim spotkaniu było wszystko co najlepsze w sporcie może się wydarzyć. W pierwszym secie, przegranym przez nasz zespół były łzy porażki i zwątpienie czy ten mecz jeszcze można wygrać. Drugi set to z kolei swobodna gra naszych siatkarek i łatwa wygrana. Ostatni set to gra nerwów, wielki stres, dużo emocji, piękne ataki i obrony piłek i wyrównana walka do stanu 10:10. Od tego momentu gramy jak z nut i co prawda to tylko 5 punktów do końca seta, ale myślę, że to najdłuższe 5 piłek, które do tej pory rozegraliśmy. Wygrywamy seta 15:11 i… wyskakujemy całym zespołem na parkiet, aby okazać naszą radość!

Dzięki wygranej w tym turnieju znaleźliśmy się w gronie 4 najlepszych szkół podstawowych w województwie. Niezależnie od tego, jak sobie poradzimy w finale już dzisiaj chcę podziękować dziewczynom za trud i wysiłek włożony w treningi, za zaangażowanie w grę na licznych turniejach siatkarskich. Wczorajsze zawody pokazały, że warto…

Do zawodów przez dwa i pół roku przygotowywała się cała klasa, a we wczorajszych zawodach zagrały: Czułowska Aleksandra, Droździel Julia, Jamrozik Paulina, Krzysztofik Zuzanna, Nguyen Kamila, Osińska Patrycja, Rudnicka Anna, Rzeźniczak Agnieszka, Stępka Patrycja, Wyppich Zuzanna. II trenerem był Bartosz Koszyk 🙂

Gratulacje!!!

Czytaj dalej

Podsumowanie weekendu.

W sobotę nasze seniorki podejmowały lidera tabeli z Żywca. Niestety lider okazał się za mocny dla nas. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 w setach 18:25/17:25/16:25. Było widać różnicę. U naszych dziewczyn jeszcze długi weekend w głowach a przeciwniczki wręcz odwrotnie. Poukładane, bez błędów i skoncentrowane. Wynik mówi sam za siebie. Chociaż nasze seniorki pokazały momentami dobrą grę, to jednak było za mało na zawodniczki z Żywca.
W niedzielę kolejny mecz. Tym razem mecz z ostatnim miejscem w tabeli, czyli Mysłowicami. Nasze zawodniczki się sprężyły i szybko wygrały 3:0 w setach 25:19/25:12/25:10. 
Szybka i krótka relacja z pierwszego turnieju półfinałowego Kinderka. Dziś 6 maja dziewczyny z klasy 5 z SP 3 wygrały jeden mecz z Pyskowicami. Uległy drużynie z Sosnowca i dostały zwycięstwo walkowerem gdyż drużyna z Zawiercia nie stawiła się na turnieju. Ciekawe co będzie się działo za tydzień

 ZAPRASZAMY NA CZWARTKOWY MECZ NASZYCH SENIOREK.

Nawiązujemy współpracę z Klubem Czeskim – Orlovą.

24 kwietnia na nasze zajęcia przyjechały dziewczyny z niedalekiej Orlovej, które również szkolą się siatkarsko. Postanowiliśmy zorganizować towarzyski turniej w minisiatkówce w kategorii trójek i dwójek pomiędzy SP 3 i SP 15 i Klubem z Orlovej. Dziewczyny z Orlovej musiały się trochę przestawić na nasze przepisy gry, ale najważniejsza była gra i szlifowanie umiejętności. W kategorii „trójek” zagrało 7 zespołów każdy z każdym. Nasze dziewczyny z 5 klasy okazały się trudnym przeciwnikiem i pierwsze 3 miejsca przypadły naszej szkole na 4, 6 i 7 uplasowali się Goście. W kategorii dwójek było 11 zespołów tam pierwsze dwa miejsca zajęły dziewczyny z Żor na 3 były czeskie dziewczęta.

W maju czeka nas wyjazd za granicę na pewno będzie ciekawie

WEEKEND PÓŁFINAŁÓW KINDERKA

W najbliższy weekend dziewczyny z Szkoły Podstawowej nr 3 zagrają w półfinałach województwa.

Dziewczyny z klasy 6 zagrają 7 maja w sobotę w Tychach o godzinie 13:00. Ich przeciwniczkami będą: UKS Tytan Ostrowy, SP 19 Tychy I i UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza

6 maja o godzinie 16:30 na hali w Łaziskach Górnych dziewczyny z klasy 5: Ola, Julia, Maja i Hanna zagrają w pierwszym turnieju półfinałowym. Naszymi przeciwniczkami będą następujące zespoły: drugi zespół MKS Płomień Sosnowiec, pierwszy zespół MKS Dwójka Zawiercie i drugi zespół KSS Gumisie Pyskowice.

Dwa zespoły z naszych grup z największą liczbą punktów po dwóch turniejach awansują do Finałów Województwa.
Trzymajmy kciuki i zapraszamy na turnieje.