Wieści z parkietów – ubiegły tydzień.

Wczoraj  – sobota 22 października – nasze kadetki przegrały z UKS Krzanowice 0:3. Niestety nie da się wygrać z jedną rezerwową zawodniczką. Mecz czasami na styku ale końcówki przegrane do 19/15/23.
Kolejny mecz naszych kadetek na Żorskiej hali we wtorek o 18:00 z SOS-em Jastrzębie zapraszamy!!!

Kolejny mecz za nami (20 pażdziernika) z UKS JEDYNKA RYBNIK przegrany 3:0 lecz tanio skóry nie oddałyśmy bo 31:29 drugi pominę trzeci 30:28 była walka, dobra zagrywka,obrona,atak o wyniku zadecydowały drobiazgi nad którymi pppracujemy Ja wiem że przegrana dołuje ale ja jestem dobrej myśli o wierze ze będzie z każdym meczem lepiej.

12 zespołów dwójek, 10 zespołów trójek i 7 zespołów czwórek. Tyle drużyn dziewcząt stawiło się na drugim turnieju w ramach Śląskiej Ligi Minisiatkówki, który odbył się na naszej żorskiej hali w sobotę. W lidze biorą udział zespoły z Pszczyny, Łazisk i Żor. Nasze zespoły ze SP 3 i SP 15 walczyły o jak najlepszą lokatę i tym samym jak największą liczbę punktów do końcowego rankingu. Po raz pierwszy na boisko wyszły dziewczęta z klas czwartych po zaledwie dwóch miesiącach treningów. Dla dziewcząt z klas piątych jest to dobra przeprawa przed zbliżającymi się Kinderkami. A dla szóstoklasistek dobra okazja do doskonalenia taktyki i zgrania w zespole. Z każdym turniejem wypadamy coraz lepiej. Na pozytywną uwagę zasługuje pierwszy zespół czwórek który wygrał oba turnieje w swojej kategorii i drugi zespół czwórek, który po bardzo dobrej grze w Żorach z 6 miejsca awansował na
miejsce 3
. Za miesiąc ostatni turniej w Pszczynie.

 

Turniej dziewcząt z SP 3 w Kędzierzynie Koźlu.

Turniej ogólnopolski w Kędzierzynie zakończony. Dwie drużyny z SP 3 zagrały na Hali Azoty po 6 meczy. W całym turnieju wzięło udział 16 zespołów. Pierwsza ekipa zajęła 6 miejsce a druga 11. Choć tak naprawdę przegrałyśmy tylko z Wieliczką (były 4 zespoły)  i z opolanką po bardzo dobrym i zaciętym trzysetowym meczu.

Derby młodziczek i awans pierwszej drużyny.

W dniu dzisiejszym na żorskiej hali zakończył się pierwszy etap rozgrywek młodziczek. W turnieju wzięły udział drużyny z Rybnika II oraz dwie nasze drużyny. W pierwszym meczu zwyciężyły starsze koleżanki choć nie miały łatwo ( młodsze koleżanki napsuły krwi ) wynik 2-1 dla Sari I. W kolejnym meczu Sari II zmierzyło się z drużyną UKS Jedynka Rybnik II. Dziewczyny bez najmniejszych problemów pokonały ekipę z Rybnika 2-0 ( brawa dla Kamili za zagrywkę 16-0 robi wrażenie). W ostatnim meczu MUKS Sari Żory I również pokonało Rybnik 2-0 i tym samym z 4 miejsca awansowały do kolejnego etapu.
Teraz czas na 2 tygodnie ciężkiej pracy dla wszystkich młodziczek.
Dziewczyny z Sari I pokażcie na co was stać i na treningach i meczach jaką super jesteście drużyną.
Natomiast młodsze koleżanki gonią starsze i oby tak dalej bo praca pomału pokazuje efekty.

Relacje z meczy

we wtorek 11 października nasze kadetki miały wyjazdowy mecz do mistrzyń Śląska, do Zorzy Wodzisław. Pierwszy set przegrany do 6, drugi do 13. W trzecim secie powalczyły, ale przegrały do 17.
Kolejny mecz za tydzień na hali MOSiR o 18:00 zapraszamy!!!

Pierwszy mecz juniorek u siebie za nami niestety przegrany 3:0 z KS Borowa Wieś. Wiemy nad czym musimy pracować. Mecze juniorek odbywają się na sali SP 1 na Kleszczówce.

Obozowe sprawozdanie.

W dniu 9 października zakończył się obóz sportowy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach. Od poniedziałku do czwartku wszyscy ciężko pracowali na treningach a po kolacji odbywały się małe gry. W sobotę odbył się również chrzest nowych zawodników i zawodniczek klubu Sari Żory. Natomiast od piątku wszyscy zawodnicy uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki chłopców i dziewcząt o Puchar Szefa Banderozy w Głuchołazach. W kategorii czwórek chłopców i dziewcząt zdobyliśmy 4 miejsce. Dla wszystkich była to bardzo dobra lekcja siatkówki. Wszystkim serdecznie gratulujemy i miejmy nadzieję że zdobyte doświadczenie zaowocuje w najbliższym czasie. Oto krótka fotorelacja z obozu.

Obóz w Głuchołazach

3 października rozpoczął się obóz sportowy dla klas sportowych dziewcząt i chłopców ze Szkoły podstawowej nr 3 w Żorach  w Banderozie w Głuchołazach.
Wszyscy ciężko pracują i pozdrawiają