Kolejne mecze za nami.

We czwartek 24 listopada nasze juniorki rozegrały mecz z UKS Jedynką Rybnik. Przegraliśmy po walce Jestem dumna z postawy dziewczyn. Ciężka praca na treningach przynosi efekt i na pewno zaprocentuje w dalszych potyczkach – mówi trener Beata Roman.

26 listopada na żorskiej hali sportowej odbył się turniej młodziczek MUKS Sari Żory II. Jest to już 3 etap w rozgrywkach. Nasza drużyna w pierwszym meczu uległa drużynie z Czeladzi 1-2. Natomiast w drugim meczu pokonała MCKiS Jaworzno II 2-1. Na wyjeździe grała pierwsza drużyna MUKS Sari Żory. Bilans ten sam jak młodsze koleżanki. Wygrana z MKS Czechowice Dziedzice II oraz przegrana z drużyną z Bytomia.

Trening z gwiazdami Jastrzębskiego Węgla za nami.

Spotkanie z niesamowitymi zawodnikami, wspólny trening z nimi i chłopcami z Akademii Talentów.

Zdjęcia ze strony MOSiR Żory

Wygrana kadetek z Krzanowicami

Kadetki SARI vs UKS Krzanowice
we wtorek 22 listopada nasze kadetki wygrały mecz za 3 pkt. Wygrały 3:1 z Krzanowicami w setach: -25/7/18/22.
Gratulacje dla dziewczyn, bo gra wygląda coraz lepiej.
Kolejny mecz za tydzień 29 listopada z liderem tabeli i medalistkami śląska Zorzą Wodzisławiem. Zapraszamy na 18:00!!!

Juniorka ANNA POKŁADEK autorką książki.

Pomóżmy drużynie zebrać jak największą liczbę głosów. Ta drużyna to nasza zawodniczka juniorek ANNA POKŁADEK wraz z koleżankami z I LO im. Karola Miarki w Żorach.
Są one współautorkami książki pt. FATUM. Mówi autorka – Jest to opowiadanie, które bierze udział w konkursie polegającym na tym, aby zagłosować na daną powieść, wiadomo im więcej głosów, tym większe prawdopodobieństwo wygranej.

Na zdjęciu Ania z koleżankami.

Kolejny weekend za nami.

W dniu dzisiejszym 19 listopada zakończył się 2 etap rozgrywek o Mistrzostwo Śląska Młodziczek. Druga drużyna MUKS Sari Żory II w rozgrywanym turnieju w Czeladzi pokonała gospodarza 2-1 natomiast w drugim meczu przegrywamy z Silesią Mysłowice 1-2. Ogólnie kończymy etap na 3 miejscu w grupie.
Brawo dla dziewczyn.
Również 19 listopada nasze starsze młodziczki rozegrały turniej u lidera grupy SPS Politechnika Częstochowska. Lider zdecydowanie za mocny, co widać po wyniku 0:2 do 13 i 7. Dziewczyny wygrały pierwszy mecz z MUKS Michałkowicami 2:0 do 18/19. Momentami walka i obrony. Jednak lider pokazał, że jeszcze dziewczyny muszą popracować na treningu.

20 listopada na hali sportowej w Żorach rozpoczął się Turniej Kinder + Sport w kategorii czwórek chłopców. Do turnieju zgłosiliśmy dwie drużyny SP 3 Sari Żory. Pierwsza drużyna na 3 mecze wygrała 2 i zajęła 2 miejsce, drugi zespół na trzy rozegrane mecze przegrał trzy lecz nie bez walki. W turnieju udział wzięły drużyny TS Volley Rybnik, Jastrzębski Węgiel oraz SP 6 J. A.J.O Jastrzębie-Zdrój.
Serdecznie gratulujemy!!!

Sezon rozpoczęty! Za nami pierwsze starcie w rozgrywkach Kinder+Sport „trójek”. W tym sezonie w naszym województwie do boju stanęło 91 drużyn. Z SP 15 startowały trzy drużyny MUKS Sari Żory. Dziewczęta zagrały bardzo dobre mecze. Za dwa tygodnie rewanże, po których odpadną najsłabiej grające drużyny z  grupy. Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki!

Kadetki jeden na jeden.

Mecz kadetek SARI vs TRS Siła Ustroń 15 listopada.
Dzisiaj nasze kadetki przegrały 3:0 z Ustroniem. Pierwszy set przegrany na stojąco do 12. Drugi set dziewczyny obudziły się i grały na styku nawet kilka razy prowadziły. Był to najdłuższy set w historii klubu. Dziewczyny przegrały do . .. do 42!!!. Szkoda bo miały kilka piłek setowych. Trzeciego seta prowadziły kilkoma punktami. Potem mały przestój, brak szczęści i przegrywają do 22. Brawo dla dziewczyn za walkę.

A we czwartek 18 listopada Kadetki SARI Żory vs SMUKS Orzesze
Kolejny mecz naszych kadetek w tym tygodniu. Tym razem gościnnie w SP 1 z przygodami. Mecz wygrywamy 3:1 (17/23/-23/12). Gratulacje za wygraną, wszystkie zawodniczki pokazały się z dobrej strony. Najlepiej rezerwowe co pokazuje ostatni set. Brawo!!!

Już w poniedziałek zapraszamy na 17:30 na hale MOSIR na pokazowy trening dziewczyn z gwiazdami Jastrzębskiego Węgla!
We wtorek kolejny mecz o 18:00 z Krzanowicami. Zapraszamy!!!

“RODZIC NA MEDAL! JAK POZYTYWNIE WSPIERAĆ MŁODYCH SPORTOWCÓW.”

W ramach projektu PsychologiaSportu.pl www.facebook.com/psychologiasportupl organizujemy m.in. dwa razy do roku Kongres Psychologii Sportu (Zawodnik-Trener-Rodzic) oraz szkolenia – tym najbliższym będzie dedykowane Rodzicom. Bardzo zależy nam, aby ta wiadomość trafiła właśnie do Rodziców Państwa Zawodników.To w dużej mierze od nich zależy kształcenie sportowe, którego Państwo się podejmujecie.

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest edukacja i inspiracja rodziców młodych sportowców. W szczególności poszerzenie świadomości rodziców na temat ich własnej roli w sporcie dzieci, obowiązków i odpowiedzialności ciążących na nich. Zdobycie przez rodziców umiejętności budowania relacji z trenerem oraz efektywnej komunikacji w celu poprawy współpracy na linii rodzic-trener. Zwiększenie umiejętności motywowania i inspirowania dzieci do wysiłku. Ponadto, celem szkolenia jest zdobycie przez rodziców wiedzy na temat treningu mentalnego i możliwości wprowadzenia jego elementów do codziennej zabawy dzieci.

Data  i miejsce szkolenia:      26-27 listopada 2016 r. (sobota-niedziela) – Katowice

Prowadzący:                                                                                                                               Psycholog Sportu Zuza Wałach-Biśta

Cena biletów zmienia się 15 listopada, natomiast proszę o kontakt i powołanie na tę wiadomość, gdyby Państwo chcieli zakupić bilet w niższej cenie. Gdyby też Państwo/Państwa Przedstawiciele/Rodzice Zawodników chcieli wziąć udział w szkoleniu większą liczbą osób, prosiłabym o kontakt – przygotujemy odpowiedni pakiet biletów (już przy zakupie dwóch biletów).

Więcej informacji na temat szkolenia (szczegółowy opis) znajdą Państwo na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1269704279717885/

Trening pokazowy z gwiazdami Jastrzębskiego Węgla.

Serdecznie zapraszam trenerów i zawodniczki oraz zawodników na pokazowy trening.

Zmienne szczęście

Ze zmiennym szczęściem zagrały w ten weekend nasze siatkarki.
Oto relacje z meczy:

Mecz z KPKS Halemba za nami. 3:1 dla gości po fajnej walce, napsułyśmy sporo zagrywek i zabrakło środka.

W dniu dzisiejszym 12 listopada odbył się kolejny turniej młodziczek w Zabrzu. Drużyna MUKS Sari Żory II w pierwszym meczu pokonała zespół SV Zabrze 2-1 natomiast w drugim meczu przegrywamy po tie breaku 1-2 z drużyną z Mysłowic II.
Turniej wielu błędów i do poprawy przyjęcie. Jak zawsze walka była.
Następne cenne doświadczenie zdobyte.

Drużyna młodziczek I w bardzo okrojonym składzie siedmioosobowym związanym miedzy innymi z chorobami zawodniczek wyjechała pełna obaw do Jaworzna.
Ponownie tak jak w ubiegłym tygodniu bilans dwóch meczy 1/1. Na początku przegrana z Krzanowicami 0:2 (szkoda drugiego seta 25:27) a później wygrana z gospodarzem MCKiS Jaworzno 2:1.
Co ciekawe tuż przed naszymi meczami Jaworzno wygrało z Krzanowicami 2:1.
Wielkie podziękowania dla tej małej grupki siedmiu zawodniczek za wynik,
walkę i coraz lepszą grę.

Weekendowe wieści z parkietów.

W sobotę 5 listopada swój kolejny turniej wyjazdowy rozegrała druga drużyna młodziczek MUKS Sari Żory II. W pierwszym meczu z JKS SMS Jastrzębie II wygrały 2-0. Natomiast z gospodarzem turnieju Viktorią Cieszyn przegrały 0-2.

Również w sobotę młodzicy zakończyli II etap turnieju. Gościli drużynę MUKS Orzesze i SV MOSiR Zabrze. W pierwszym meczu chłopcy wygrali 2 – 1 z MUKS Orzesze, natomiast w drugim przegrali 1 – 2 z SV MOSiR Zabrze.
Etap II zakończyli na drugim miejscu.

Z kolei w niedzielę 6 listopada drużyna starszych młodziczek MUKS Sari Żory I na własnej hali zagrała jeden na jeden. Jedna przegrana  z Polonia Łaziska Górne 2:0 oraz jedna wygrana z KSSG Pyskowice 2:1