Trening z „Kipstą”

Na wczorajszym ( 27 lutego ) treningu seniorki, juniorki, kadetki i młodziczki starsze miały okazję na rozgrzewce przetestować sprzęt firmy Kipsta, którego przedstawicielką w żorskim Decathlonie została nasza była zawodniczka Anna Orłowska.

ZMIANY W STATUCIE I REGULAMINIE KLUBU

Zarząd MUKS Sari Żory informuje, iż na ostatnim Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków MUKS SARI Żory w dniu 20 lutego 2017 roku dokonano zmian w Statucie klubu i Regulaminie Zarządu.
Tekst jednolity Statutu i Regulamin do wglądu w zakładce  Regulamin Zarządu – Dokumenty klubowe. 

Działo się na parkietach.

Drużyna młodziczek młodszych zakończyła 4 etap rozgrywek. Po 4 turniejach zajmuje przedostatnie miejsce w grupie. Etap w którym trapiły ją kontuzje, zmiany ustawienia lecz woli walki nie brakowało. Teraz ostatni etap w którym dziewczęta będę zbierać cenne doświadczenie na przyszły sezon.

W sobotę 25 lutego odbył się kolejny etap turnieju Kinder +sport. Grupa Sari I ze SP 3 w Żorach w składzie Szymon Biela , Sławek Nienierza, Maks Dębowski i Bartek Chromik zagrała 4 spotkania z czego 3 zakończyły się sukcesem. Ponoć zawsze ciężka praca przynosi efekty. Tak też się stało. Bardzo wam dziękuję chłopaki. Było miło popatrzeć!

W niedzielę 26 lutego odbył się II turniej I etapu wojewódzkiego mini siatkówki dziewcząt w kategorii czwórek. Zaległe nagrody dla MVP we wcześniejszych turniejach odebrały Maja Żuk i Julia Urbanek. Dwa zespoły Sari (I oraz II) wygrały swoje grupy. A z zespołu III Sari specjalną nagrodę Fair Play otrzymała Magda Jamrozik. Gratulacje dla zawodniczek i trenerek!

Również w niedzielę chłopcy z klasy 6 z SP 3 zakończyli kolejny etap w rozgrywkach turnieju Kinder + Sport w kategorii czwórek chłopców. W rozegranym turnieju w Gliwicach bilans 2 wygrane (Orzesze, Pyskowice) oraz 2 przegrane (Gliwice, Rybnik) co dało nam awans do kolejnego etapu.

Zakończył się również drugi etap rozgrywek   Kinder + sport, w którym z SP 15 w Żorach Mistrzostwa Sportowego zagrały trzy drużyny z klasy czwartej w kategorii „dwójek” i trzy drużyny z klasy piątej w kategorii „trójek”.
Po dwóch etapach do dalszych rozgrywek zakwalifikowały się dwa zespoły „dwójek” w składzie:
Roksana Rudnicka, Zuzanna Kazanecka, Maja Smal, -SP15 MUKS Sari Żory III
Antonina Smolak, Julia Syrnicka, Daria Wróblewska – SP15 MUKS Sari Żory I
I jeden zespół „trójek” w składzie:
Aleksandra Dominiak, Zuzanna Iwanek, Sara Raczyńska, Amelia Franczyk, Wiktoria Kaszuba-SP15 MUKS Sari Żory III.
Zuzanna Kazanecka została na ostatnim turnieju najlepszą zawodniczką i otrzymała koszulkę MVP.
Gratulujemy Zuzi i trzymamy kciuki za wszystkie dziewczynki!

Miasto Żory wspiera drużyny MUKS Sari Żory

Kadetki w kolejnej rundzie.

We wtorek 21 lutego nasze Kadetki rozpoczęły walkę o miejsca 19-36. Pierwszy mecz wyjazdowy w Rybniku zakończył się 2:3. Szkoda, bo dziewczyny pokazały na co je stać w pierwszych dwóch setach wygrywając do 24 i 21. Potem niestety ktoś przyniósł bęben i dziewczyny stanęły jak „zaczarowane”. Pozostałe sety przegrały do 18/6 i 9.
Po tak długiej przerwie ( 2 miesiące) dziewczyny zagrały dobry mecz.
Kolejny za tydzień w Krzanowicach.

Otwarty Turniej Siatkówki – Memoriał Czesława Fojcika

12 marca 2017 w hali sportowej przy ul. Folwareckiej odbędzie się szósta edycja Otwartego Turnieju Siatkówki Mężczyzn – Memoriał Czesława Fojcika. Celem Turnieju będzie jak zwykle uhonorowanie wybitnego siatkarza i trenera Czesława Fojcika.

Corocznie turniej odbywa się z udziałem blisko trzydziestu amatorskich drużyn z terenu Śląska w obecności licznego grona sympatyków, kibiców siatkówki oraz przyjaciół Tego wybitnego człowieka sportu. Każdej edycji towarzyszy również szczytny cel – pomoc chorym dzieciom ze środowiska sportowego. W tym roku wpisowe w wysokości 100 zł od każdej drużyny oraz wszystkie środki pozyskane w trakcie zbiórki pieniężnej i licytacji pamiątek sportowych będą w całości przekazane na leczenie czternastoletniej gimnastyczki z Klubu Gimnastycznego w Radlinie Kornelii Wochnik.  Dziewczynka  zachorowała na ostrą białaczkę szpikową i przeszła wylew, który spowodował lewostronny niedowład.

Zgłoszenia drużyn do dnia 7 marca przyjmuje Tadeusz Bonk (tel. 603 770 779 mail: tados2@o2.pl)

Organizatorami imprezy są: MOSiR Żory, Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours, MUKS Sari Żory, Gimnazjum nr 2 w Żorach.

Kolejny turniej na remis

To staje się już tradycją. Młodziczki starsze w kolejnym turnieju IV etapu jedno spotkanie wygrywają, drugie przegrywają. Tym razem byliśmy gospodarzem na hali w ZS nr 2.       W pierwszym meczu gramy z zespołem Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice. Bardzo dobra gra zagrywką, kilka dobrych ataków ze skrzydła i środka. Wygrywamy do 17 i 18.  W drugim meczu po przerwie naszym rywalem jest BKS Stal Bielsko-Biała II. Pierwszy set zaczynamy od dużej straty 9:16, ale dochodzimy na 18:17. Niestety końcówka dla zawodniczek z Bielska. Po tej porażce już nie potrafimy się podnieść. Długie przestoje na przyjęciu i kilka prostych błędów w drugim secie i niestety przegrywamy do 16.

Ostatni turniej IV etapu rozgrywek zagramy 25 lutego w Krzanowicach. Zapraszamy wszystkich mobilnych kibiców.

 

 

 

ZOSTAŃ SIATKARKĄ i SIATKARZEM!!!

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W ŻORACH ORAZ KLUB SIATKARSKI MUKS SARI ŻORY ZAPRASZAJĄ NA ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE Z PIŁKĄ SIATKOWĄ DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

DZIEWCZĘTA KLASY III –PONIEDZIAŁKI 13:30-14:30 ORAZ ŚRODY 16:00-17:00

CHŁOPCY KLASY III – ŚRODY 15:15-16:00

OD WRZEŚNIA 2017 STARTUJĄ KOLEJNE KLASY SPORTOWE DLA CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT. ZAJĘCIA PROWADZĄ: SYLWIA MAZUR tel. 664574463 – DZIEWCZĘTA, KRZYSZTOF MURACH tel. 506057231 – CHŁOPCY.

Ruszyły rozgrywki po przerwie

Dwa weekendy rozgrywek poprzerwie za nami. Podopieczne trenera Muracha – druga drużyna młodziczek zagrała z UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, KPKS Halemba II z Rudy Śląskiej, UKS COS Olimp Szczyrk i MKS Zorza Wodzisław Śląski II. Tym razem bilans wyszedł niekorzystnie 1-3 dla przeciwniczek.

Turniej w Rybniku

W sobotę młodziczki starsze rywalizowały na parkiecie w Rybniku-Niedobczycach. W pierwszym meczu ulegamy drużynie z Bytomia 0:2. W drugim meczu wygrywamy 2:0 z UKS Jedynka Rybnik.

Kolejny turniej zagramy z liderami tabeli w Żorach, na hali przy ul. Boryńskiej 2 (przy basenie) o godzinie 10:00. Serdecznie zapraszamy rodziców i sympatyków naszej drużyny.

Kinderki klas IV

IMG_20161211_125311725

Za nami pierwszy etap „Kinderków” w kategorii dwójek. Nasz klub reprezentowali chłopcy i dziewczyny z klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 15.

Oto wyniki klasy sportowej z SP3:

W kategorii chłopców awansowały 3 zespoły na 5 startujących:

SP3 MUKS Sari Żory I, III i V.

W kategorii dziewcząt awansowały 3 zespoły na 4 startujące: SP3 MUKS Sari Żory I, II i III.

Czytaj dalej