„Czwórki” chłopców.

W dniu 26.11.2017r. w Żorach odbył się rewanżowy turniej etapu miejskiego Kinder+Sport w kategorii „czwórek”. Drużyna Sari I zakończyła na 3 miejscu w grupie a drużyna Sari II na 5 miejscu w swojej grupie.  Po etapie miejskim żadna drużyna nie odpada i wszyscy będą grać w kolejnym etapie.

Wszystkie wyniki będą dostępne na stronie szps.pl.

II etap zakończony.

Zakończył się II etap rozgrywek. Drużyna młodziczek starszych wygrała dzisiaj z SPS Politechniką Częstochowską 2-0 oraz z MCKS Czeladź 2-1. Wygrywamy grupę i dalej walczymy o jak najlepsze miejsce na koniec sezonu.

Jesteśmy na SPORTBONUS

Zachęcamy rodziców do głosowania i wsparcia naszego klubu.

„Trójki” po etapie miejskim.

DziŚ w Łaziskach odbył się rewanżowy turniej etapu miejskiego Kinder + Sport w kategorii „trójek” dziewcząt. Nasz klub reprezentowały dziewczyny z SP15 i SP3. Po tym etapie rozgrywek prawdopodobnie nie odpadną żadne zespoły (ŚZPS nie opracował jeszcze systemu gier), tak więc szeŚć naszych drużyn przechodzi do I etapu, gdzie będą już rozstawione według miejsc, które uzyskały w eliminacjach miejskich.

Czytaj dalej

Turniej sparingowy klas czwartych SP3 i SP15

Pierwsze spotkanie naszych najmłodszych siatkarek z SP3 i SP15. Po dwóch miesiącach trenowania uczennice 4 klas sportowych spotkały się aby doskonalić swoje umiejętności w grze na turnieju sparingowych. Zagraliśmy turniej singli. Było ciekawie i optymistycznie. Za miesiąc czwartoklasistki wystartują w Kinderkach a póki co ćwiczymy dalej.

Turniej Młodziczek Młodszych

Razem ze starszymi koleżankami na żorskiej Hali grały i młodsze młodziczki swój turniej w ramach grupy 24. W trochę okrojonym składzie spowodowanym chorobami trzeba było trochę poeksperymentować. Niestety w roli gospodarza nie udało się wygrać z drużyną lidera naszej grupy MCKiS Jaworzno. Przegrywamy 0:2. Drugi mecz z UKS Trójka Mikołów wyglądał już dużo lepiej, w końcu dziewczyny pokazały emocję i to jak bardzo im zależy. Widać, że są bardzo zgraną drużyną. Mecz zakończył się w trzecim secie wygraną dla Trójki Mikołów. Jak na każdym naszym turnieju sędziowie wybierają najlepszych zawodników meczy. Za ten turniej punkty zbierają Aleksandra Danilczuk i Magdalena Wawrzyńczyk
Dziękujemy Kibicom i Rodzicom za wsparcie i słowa otuchy oraz Miastu Żory.

Zwycięski turniej młodziczek starszych oraz młodzików

W dniu dzisiejszym odbył się kolejny turniej młodziczek starszych. Tym razem w roli gospodarza zwyciężamy w dwóch meczach. Pierwszy a Sokołem Katowice 2-0. Natomiast w drugim meczu z BKS Stal Bielsko-Biała II po emocjonującym spotkaniu wygrywamy po tie-breaku 2-1. Dziękuje rodzicom i ich rodzinom za wspaniały doping jak również innym kibicom- dla Was wspaniale się gra.

Natomiast w wyjazdowym turnieju w Rybniku drużyna młodzików pokonuje drużyny z Rybnika oraz Bielska-Białej po 2-0 i kończy etap na 2 miejscu w grupie awansując wyżej. Miasto Żory wspiera nasze rozgrywki.

Kolejne dobre wieści z parkietów.

IV LIGA ŻORY ZACZYNA CIESZYĆ SIĘ GRANIEM !
W piątek dziewczyny zagrały sparing z trzecią ligą z Rybnika. Początek był dosyć ciężki ale tylko dlatego, że dziewczyny walczyły z własnym stresem, udało Nam się w końcu wzajemnie podbudować a to już dla Nas połowa sukcesu. Widać po dziewczynach, że ciężki wysiłek na treningach nie idzie na marne, każda na boisku chce być !
Ostatecznie przegrywamy 3:2 z trzecią ligą. Ale gra wyrównana.

Rozpoczęły się rozgrywki sezonu 2017/18 w mini siatkówki Kinder + Sport.

Na początek na siatkarskie parkiety ruszyły kategorie „czwórek” i „trójek”. Do pierwszego  etapu tych rozgrywek prowadzony przez Śląski Związek Piłki Siatkowej w kategorii „czwórek” (klas szóstych) zgłoszone zostały przez klub MUKS Sari Żory trzy zespoły, w których składach grają uczennice szóstych klas sportowych z SP 15 i SP 3. Miło nam poinformować że 12 listopada w Gliwicach wszystkie nasze  drużyny łącznie wygrały 7 meczy przegrywając tylko jeden, pokonując miedzy innymi drużyny z Jastrzębia, Świętochłowic, Gliwic czy Szczygłowic.  Do turnieju rewanżowego, który odbędzie się za dwa tygodnie  zespoły Sari I   i Sari II przystąpią  z pierwszych miejsc w swoich grupach. Natomiast Sari III zajmuje obecnie drugie miejsce w swojej grupie.
Życzymy powodzenia w kolejnych pojedynkach siatkarskich.

Również klasy piąte dziewcząt rozpoczęły zmagania w turnieju Kinder + Sport. Pierwszy turniej odbył się w Łaziskach Górnych. Nasz klub – ze zmiennym szczęściem – reprezentowało sześć zespołów. Rewanże w niedzielę również w Łaziskach na hali przy Ogrodowej 50.
Serdecznie zapraszamy zmotoryzowanych kibiców

Wystartowali również chłopcy. Pierwszy turniej „czwórek” za nami.
Sari I wygrała 1 mecz i 2 przegrała po walce. Sari II przegrała 3 mecze ale miała dwa tie-breaki. Stres boiskowy pokonany i na kolejnym powinno być lepiej.

Pierwsze Kinderki za nami.
Graliśmy w Radlinie. Nasz klub reprezentowały 3 trójki z rezerwą. Pierwsza trójka 1 wygrany 2 przegrane, druga trójka ten sam wynik, trzecia trójka zagrała dwa mecze i oba przegrane. Żadna z drużyn nie odpada z turnieju.

Kolejne turnieje młodziczek

Młodsza grupa młodziczek rozegrała pierwszy turniej w ramach II etapu 2 listopada. Po pierwszym etapie zajęliśmy 6 miejsce z bilansem 4 zwycięstwa i 4 porażki. W Lublińcu zagraliśmy z Gimnazjum Blachownia wygrywając 2:1 oraz z Victoria Lubliniec przegrywając 0:2.
Sędziowie wybrali najlepsze zawodniczki obu meczów są to Maja Żuk, Alicja Czułowska i Paulina Muszyńska. W najbliższą sobotę jedziemy do Szczyrku trzymajcie kciuki.
W rozgrywkach wspiera nas Miasto ŻORY.

Drugi turniej drugiego etapu za młodszym młodziczkami (4 listopada). Nadal idziemy na remis. Pomimo braku kilku podstawowych zawodniczek pozostałe dziewczyny zagrały bardzo dobre dwa mecze. Pierwszy mecz z Olimpią Szczyrk wygrywamy w 3 secie gdzie przeciwniczki nie miały dużo okazji do grania. MVP tego meczu sędziny wybrały Libero Hannę Kosztyłę. Drugi mecz z UKS Źródełko Katowice również zakończony w 3 secie niestety dla przeciwników 16:14. Brakło nie dużo, ale cały mecz podobał się wszystkim.
Na uznanie sędzin zasłużyła Aleksandra Danilczuk.
Brawo dla całego zespołu za super mecze: Julia Urbanek. Karolina Kania. Magdalena Jamrozik. Alicja Czułowska. Paulina Muszyńska. Magdalena Wawrzyńczyk i Wiktoria Szubert.

W rozgrywkach wspiera nas Miasto Żory.

18 listopada widzimy się na Hali w Żorach

Również dzisiaj – 4 listopada – swój 2 turniej drugiego etapu rozegrały starsze koleżanki. Wynik na remis. Z gospodarzem Mikrus Katowice przegrywamy 1-2 ( pierwszy set przespany i przegrywamy 18-25 w drugim secie pokazujemy swoją dobrą grę i wygrywamy 25-13 tie break przegrany 9-15). W drugim meczu podejmowaliśmy drużynę Sikret Gliwice. Wygrywamy po niezbyt pięknej grze 2-0 (25-16,25-14). Ważne punkty jednak w dzisiejszym turnieju zabrakło zdecydowanie koncentracji i byłyby dwa zwycięstwa.