Ślaska Liga Mini Siatkówki

Dzisiaj w Pszczynie odbył się ostatni turniej Śląskiej Ligi Mini Siatkówki. Jest to coroczny cykl turniejów, w których zaprzyjaźnione kluby wystawiają zespoły w kategoriach: „dwójek”, „trójek” i „czwórek”, czyli w mini siatkówce. W tym sezonie to wspólnej zabawy włączyły się kluby z Łazisk, Pszczyny i nasz Sari. Ideą tych turniejów jest gra bez prowadzenia łącznej klasyfikacji, a na koniec cyklu wszystkie zawodniczki otrzymują medale. Dzisiejszy turniej był ciekawym zakończeniem roku i możliwością doskonalenia swoich umiejętności w czasie przerwy świątecznej.

Czytaj dalej

Dziewczęta i chłopcy z kalendarza.

Tak prezentują się nasze drożyny w kalendarzu na  2018 rok. 

Spotkanie Świąteczne klasy 4 w SP3

Spotkanie Świąteczne w klasie 4 SP3. Razem z rodzinami dziewcząt z 4 klasy sportowej w SP3 spędziliśmy czas w świątecznej atmosferze podczas I turnieju Rodzinnego. Było dużo grania dużo zabawy, poczęstunek, ciepłe życzenia od Pani Prezes Wiesławy Pawletko oraz tradycyjne upominki. Rodzice mogli przekonać się na własnej skórze jak ciężko ich córki pracują na treningach. Na pewno jeszcze nie raz spotkamy się na parkietach całymi rodzinami.

Ruszyły „dwójki” w Kinderku

Nasze najmłodsze zawodniczki z 4 klasy sportowej w SP3 ruszyły do boju w prestiżowym turnieju Kinder+Sport. W tegorocznej edycji w kategorii dwójek dziewcząt wystartowało na Śląsku 145 zespołów !! Nasz Klub zgłosił do rozgrywek 6 zespołów. Pierwszy turniej rozegraliśmy w Krzanowicach 10 grudnia. Było dużo grania, dużo zwycięstw ale i przydarzyły się i porażki. Wynik jak na niespełna 4 miesiące trenowania bardzo dobry i obiecujący. Turniej rewanżowy już 17 grudnia na żorskiej hali. Serdecznie zapraszamy

III etap młodziczek młodszych

9 grudnia dziewczyny z klasy 7 rozpoczęły III etap rozgrywek meczami z drugą drużyną z Bielska Białej i Pszczyny. Turniej dość nieszczęśliwy bo nasz zespół w okrojonym składzie przystąpił do tego turniej. Na dodatek w pierwszym meczu nasza zawodniczka doznała urazu i nie mogła już dalej grać. Mecz z Bielskiej przegrywamy 0:2. W drugim meczu sytuacja na boisku już spokojniejszy ale przegrywamy trzeciego seta i mecz z Pszczyna 1:2. W rozgrywkach wspiera nas Miasto ŻORY.

Siatkarskie Mikołajki

Klasa sportowa Va ze Szkoły Podstawowej nr 3 spędziła Mikołajki w siatkarskim wydaniu. Na porannym treningu rozegraliśmy turniej par mieszanych. Nagrodą dla wszystkich zawodników były słodkie niespodzianki. Dla najlepszych trzech zespołów Mikołaj dostarczył dodatkową porcję słodyczy.

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki „KLUB 2017” zakończony.

W listopadzie zakończyliśmy zajęcia, które prowadzone były dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub 2017”. Od września do końca listopada odbywały się wspólne zajęcia dla grup dziewcząt z SP3 i SP15 z klas sportowych, oraz chłopców z klasy piątej i szóstej z SP3. Ich celem była integracja zawodników i wspólne doskonalenie umiejętności siatkarskich. Poza wspólnymi treningami w październiku odbył się tygodniowy obóz sportowy w Głuchołazach, który również był dofinansowany ze środków programu „Klub 2017”. Ten cykl treningów zakończyliśmy wspólnym turniejem mini siatkówki w zespołach mieszanych.

Czytaj dalej

Nasze zawodniczki z rocznika ’06 walczą w I etapie „Kinderków”.

Dziś w Krzanowicach odbył się pierwszy turniej I etapu rozgrywek Kinder + Sport w kategorii „trójek”. W dalszym ciągu nasz klub reprezentują dziewczyny z SP3 i SP15 z klas piątych i szóstych, które rozstawione są w sześciu zespołach. W Krzanowicach poszło nam różnie. Jedne zespoły wygrywały swoje mecze, inne przegrywały. Wszystko rozstrzygnie się za tydzień w Żorach. Po tym etapie odpada osiem drużyn z szesnastu.

Gramy dzięki wsparciu miasta Żory.

Czytaj dalej