Młodziczki starsze po I etapie

Specjalnie dla naszej Karolinki na jej 14ste urodzinki dwa zwycięstwa po 2:0 podarowały młodziczki starsze podczas ostatniego turnieju I etapu z Krzanowicami i Rybnikiem I.
Teraz będzie już tylko trudniej ? dziewczyny kończą pierwszy etap z jedna porażka i 6 zwycięstwami i zostały rozstawione do pierwszej grupy mistrzowskiej w II etapie.

Podczas wszystkich meczy ósmoklasistki pokazały się z bardzo dobrej strony, wszystkie miały okazję się zaprezentować i zdobywać punkty. Drużyna nabiera pewności siebie a meczowa adrenalinka uwalnia ich możliwości. Już teraz zapraszamy na turniej w Żorach 10 listopada od godziny 10:00.

SONY DSC

Dobry początek sezonu seniorek

Wczoraj – piątek 19 października – rozpoczął się kolejny sezon seniorek. Pierwszy mecz rozegraliśmy z Czechowicami, i ku zaskoczeniu pewnie wygraliśmy 3:0. Brawo, serdecznie gratulacje dla Tyśki i Dośka ekstra. Każdej się należy. Była dobra dobra gra, wyuczona na treningach asekuracja Patrycji no brawo. Inteligentna wspólna gra całej całej drużyny. Mamy.nadzieję, że uda się to w kolejnych meczach. Podziękowania dla trenera.
Relacja Agnieszki Ciszkowskiej

My z Pucharem Świata

Po czterech latach ponownie mieliśmy okazję na zrobienie sobie zdjęć z Pucharem Świata zdobytym przez naszych siatkarzy.

Młodziczki starsze – drugi turniej

Drugi turniej zakończyły młodziczki starsze. Pierwszy mecz wygrywamy gładko z Rybnikiem II. Drugi miecz z Zorzą Wodzisław przegrywamy 1:2. Cały mecz trzymał w napięciu, walka punkt za punkt we wszystkich setach. Poziom meczu sędziowie ocenili na bardzo wysoki. Niestety to my zrobiliśmy o ten jeden błąd w więcej w trzecim secie i przegrywamy go 13:15. Szybko wyciągamy wnioski, poprawiamy szczególiki i za tydzień gramy w Jastrzębiu.

PUCHAR ŚWIATA W ŻORACH

Miłośnicy siatkówki będą mogli z bliska zobaczyć trofeum wywalczone przez Reprezentację Polski, a także spotkać się z jednym z naszych mistrzów – atakującym Jastrzębskiego Węgla, Dawidem Konarskim. W spotkaniu, które odbędzie się w czwartek, 18 października weźmie też udział sędzia Wojciech Maroszek, który prowadził mecze podczas Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018. Gospodarzem spotkania będzie Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory.

Podczas wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 19:30 w hali sportowej MOSiR Żory przy ul. Folwareckiej 10 będzie można posłuchać opowieści o turnieju rozgrywanym we Włoszech  i Bułgarii, zobaczyć zdjęcia z tej imprezy, zrobić sobie pamiątkową fotografię Pucharem Świata i Dawidem Konarskim, a także zdobyć autograf siatkarskiego Mistrza Świata z 2014 i 2018 roku. Wstęp jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona.

Obóz w Głuchołazach

W dniach 01-07 października w Głuchołazach odbył się obóz siatkarski dla uczniów klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 15. Przez pierwsze cztery dni ostro trenowaliśmy, chodziliśmy na spacery po mieście i po Górach Opawskich. Od piątku do niedzieli braliśmy udział w XV TURNIEJU W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW O PUCHAR SZEFA BANDEROZY.

Oto wyniki naszych drużyn:

Dwójki” dziewcząt

4 miejsce – Aleksandra Muszyńska, Natalia Rzeźniczak

8 miejsce – Maryla Patas i Oliwia Mach

13 miejsce –Barska Lena, Murach Julka (7 wygranych i 3 przegrane w całym turnieju)

20 miejsce – Bonar Julia, Sędłak Julia, Włodarczyk Natalia

22 miejsce – Agata Jamrozik, Agata Chyła

24 miejsce – Bartecka Nicola, Pawlak Lena, Madej Julia

31 miejsce – Maraj Tosia, Garbacz Amelia, Chochlińska Marta

Z uwagi na fakt iż był to pierwszy start w rozgrywkach dzieci które trenują w klasie sportowej od miesiąca i rywalizowały podczas turnieju w kategorii dwójek z dziewczynkami o rok starszymi, wynik sportowy należy uznać za udany.

„Dwójki” chłopców

I miejsce PSP 11 Kędzierzyn-Koźle

II miejsce UKS Jedynka Międzyrzec

III miejsce Sikret Gliwice

IV miejsce MUKS Sari Żory II ( Bonar Jakub, Mazur Maksymilian, Kuliberda Kamil)

Pozostałe miejsca naszych drużyn:

MUKS Sari Żory I zajęła XII miejsce ( Pełka Kacper, Piksa Michał, Zając Mateusz, Piotrowski Mateusz)

MUKS Sari Żory III zajęła XV miejsce ( Maraj Wojciech, Ferens Artur, Krakowski Bartek).

W turnieju dwójek chłopców udział wzięło 22 drużyn.

„Trójki” dziewcząt

SP 3 Żory I – 6 miejsce ; Zuzanna Biodrowicz, Kinga Bartosik, Pola Pas, Hanna Tabaka

SP 15 ZORY I Jargielo Karolina, Szmer Maja, Pula Tatiana, Wolinska Oliwia-miejsce 9;

SP 3 ŻORY II – 14 miejsce; Oliwia Panajotow, Ewa Brzezina, Julia Struniawska, Julia Witoszek

SP 15 ZORY II Herba Natalia, Szkup Milena, Tomala Hanna, Byrska Alicja- miejsce18.

„Czwórki „ dziewcząt

SP15 Żory I Rojek Laura, Trojanowska Wiktoria, Syrnicka Julia, Wróblewska Natalia, Wawrzeniec Aleksandra, Bartecka Angelika – 10 miejsce.

SP 15 Żory II Smolak Antonina, Wróblewska Natalia, Kazanecka Zuzanna, Simsek Ayse, Smal Maja, Orlik Oliwia – 17 miejsce.

SP3 ŻORY I – Gembalczyk Oliwia, Świątek Weronika, Semik Natalia, Marzewska Maja, Wawrzyczek Letizia – XIX miejsce;

SP3 ŻORY II – Klich Martyna, Woźnicka Weronika, Jakubów Wiktoria, Paszek Roksana – XX miejsce.

„Czwórki” chłopców

SARI Żory w składzie: Paweł Wierzbicki, Bruno Roman, Bartosz Chochliński, Patryk Bonar, Wojciech Krenkiewicz, Oskar Kania, Tymoteusz Starczała, Filip Ciempiel – X miejsce.

Czytaj dalej

Sezon rozpoczęty

Przypomnijmy co się działo na rozpoczęcie sezonu u naszych grup młodzieżowych…Wszystkie drużyny mogły się pokazać przed żorską publicznością

Pierwsze na parkiet wybiegły Kadetki – pierwszy sezon w wyższej kategorii, pierwszy sezon na wyższej już kobiecej siatce. Przeciwnik UKS Jedynka Rybnik. Mecz bardzo zacięty na pewno miły dla oka. Wynik 1:3 dla Rybnika ale wizualnie walka jak równy z równym.

Następny mecz to mecz kadetów podobnie jak koleżanki z Klubu w nowej kategorii. Przeciwnik wymagający bo utytułowany klub SK Górnik Radlin. Chłopaki zaprezentowali się dobrze szczególnie w pierwszym secie. Odważnie pokazali że mogą zagrać bardzo dobrze. To jednak nie wystarczyło na Radlin. Mecz kończy się 0:3

Sobota to czas dla młodziczek i młodzików. Chłopaki zagrali turniej z Rybnikiem i Radlinem i poszli na remis – z Radlinem przegrana a z Rybnikiem II wygrana. Ten sezon na pewno pokaże na co stać chłopaków. Grupa jest duża i mocna i na pewno z możliwościami tak jak grupa młodziczek młodszych, która rozpoczęła zbieranie doświadczenia w siatkówce 6osobowej od ciężkich meczy i przeciwników. Drużyna z Jastrzębia II a następnie mecz ze starszymi koleżankami z Klubu. Oba zakończone wynikiem 0:2 dla przeciwników, ale dziewczyny nie mają się czego wstydzić.

No i na koniec wyniki młodziczek starszych, które brały udział w tym samym turnieju co młodsze. Pierwszy mecz z Jastrzębiem bardzo fajny. Wygrany 2:0. Było widać opanowanie i koncentracje na boisku. Dziewczyny wiedziały co chcą osiągnąć i nie odpuściły ani na moment. Drugi mecz z zespołem MUKS Sari II również wygrany 2:0.

Pierwsze mecze za nami, My zaczynamy a przypomnijmy, że Reprezentacja Polski właśnie zakończyła MŚ ze złotym medalem. Cieszmy się ich sukcesem i doceniajmy nasze. Zapamiętajmy na cały sezon to co podkreślają nasi Mistrzowie „Najważniejsza jest drużyna i to żeby miała to COŚ”
To COŚ pochodzi od każdego zawodnika, trenera, kibica i ludzi wokół nas.
Trzymajmy kciuki za zawodników i zawodniczki MUKS Sari Żory