Dobra passa trwa!

 

Dziś młodziczki młodsze rozegrały zaległy turniej, którego gospodarzem była drużyna z Jastrzębia. W pierwszym meczu właśnie z gospodarzem turnieju, czyli drużyną JKS SMS Jastrzębie III wygrywamy 2:0 (25:14; 25:6). W kolejnym meczu z drużyną UKS Jedynka Rybnik również odnosimy zwycięstwo 2:0 (25:18; 25:19). Bardzo cieszy postawa całej drużyny, a na wyróżnienie zasługuje zagrywka naszej kapitan Marty, która dawała spokój i prowadzenie na początku setów.

Czytaj dalej

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W PROJEKCIE SOS

NASZA SZKOŁA W PROJEKCIE „SOS” – Siatkarskie Ośrodki Szkolne

CO TO TEN „SOS” ?

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) to ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki , skierowany do dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki. SOS powstał w 2012 roku z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży na świecie. Obejmuje szkoły podstawowe i szkoły ponadgimnazjalne w całym kraju. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i związku sportowego. W program zaangażowani są nauczyciele, trenerzy i instruktorzy, rodzice, fizjoterapeuci i lokalne samorządy. Dzięki temu lokalna społeczność aktywizuje się i tworzy społeczną strukturę wsparcia dla inicjatywy.

Celem SOS jest upowszechnianie sportu, pobudzenie do aktywności fizycznej młodzieży nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także w czasie wolnym. Popularność siatkówki w Polsce, nowoczesny sprzęt, w który wyposażona jest każda uczestnicząca w projekcie szkoła i nowatorskie podejście do procesu szkoleniowego, dają nadzieję na sukces.
Program ma przyczyniać się do zrównywania szans rozwoju sportowego młodzieży różnych środowisk. Kolejnym istotnym celem SOS jest tworzenie stabilnego zaplecza dla kadry narodowej, profesjonalnej piłki siatkowej i poszerzenie bazy szkoleniowej. Dzięki SOS możliwe jest wdrożenie systemu wyszukiwania talentów i obejmowania ich zorganizowanym szkoleniem .

SOS mają też wspierać rekrutację do szkoły uczestniczącej w projekcie. Działania promocyjne, takie jak prowadzenie lekcji pokazowych, czy organizacja specjalistycznych szkoleń dla nauczycieli wychowania fizycznego, nie tylko wspomagają szkołę w pozyskiwaniu uczniów do SOS, ale też podnoszą jej atrakcyjność na tle innych szkół.

Źródło: mlodziezowasiatkowka.pl

SOS A NASZA „TRÓJKA”

Nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu we wrześniu 2018r. W naszym województwie w programie uczestniczy tylko 5 szkół podstawowych, które szkolą dziewczęta w piłce siatkowej. Każda grupa sportowa dziewcząt naszej szkoły została poddana testom sprawnościowym badającym ich potencjał. Najlepiej wypadły ósmoklasistki i piątoklasistki. Teraz przed nami ciężka praca nie tylko sportowa aby jak najdłużej uczestniczyć w tym prestiżowym programie.

Zachęcamy do upowszechniania tej informacji. Dla każdej grupy wiekowej odbywają się zajęcia pozalekcyjne, na które zapraszamy dziewczęta z Żor i okolic.

  • Klasa 4 i 5 WTOREK 16:00 trener Sylwia Mazur SP3 os.700lecia Żor 16
  • Klasa 5 i 6 PIĄTEK 16:20 trener Kamil Kosiński SP3 os. 700lecia Żor 16
  • Klasa 7 PIĄTEK 15:10 trener Kamil Kosiński SP3 ul. Klimka 6
  • KLASA 7 i 8 ŚRODA 17:30 trener Sylwia Mazur Hala MOSiR ul. Folwarecka 10

Jesteśmy do dyspozycji

Sylwia Mazur tel: 664 574 463, Kamil Kosiński tel: 669 654 488

II etap zakończony

Nasze młodziczki starsze zakończyły drugi etap rozgrywek. W ostatnim turnieju przegrywamy z MOSiR Łaziska Górne 0:2 oraz z MOSM Tychy również 0:2. Oba mecze zacięte a sety kończone tylko z wymaganą dwupunktową przewagą. Pechowo granie utrudniła kontuzja kapitan drużyny.
Na szczęście pomimo wyników tego turnieju utrzymujemy się w grupach mistrzowskich, zmieniamy przeciwników i zaczynamy trzeci etap.
W rozgrywkach wspiera nas Miasto Żory

SONY DSC

Prowadzimy w grupie.

Dobrze spisują się nasze młodziczki młodsze. W turnieju w Żorach 17.11. pokonały po 2:0 zespoły: UKS Stars Volley Częstochowa i Lechia Volleyball Mysłowice. Bardzo cieszy, że dziewczyny spełniają założenia taktyczne omawiane przed meczem. Dzięki wygranym prowadzimy w grupie 25.

O awans gramy dzięki wsparciu Miasta Żory.

Turniej w Jaworznie

Zwycięski turniej młodziczek młodszych! 10 listopada w Jaworznie drużyna młodziczek młodszych wygrywa z gospodarzem MCKiS Jaworzno 2:0 (26:24, 26:24) oraz 2:0 (25:21, 25:18) z KS Częstochowianka II. Rozwijamy naszą pasję dzięki wsparciu miasta Żory.

Turniej młodzików w Żorach

10 listopada 2018 rywalizowali młodzicy MUKS Sari Żory w Żorach. Niestety przegrali najpierw z MOSM Tychy 0-2 a w drugim meczu przegrywamy z Volley Świętochłowice 0-2. Za tydzień walczymy dalej o awans do najwyższej grupy.

Turniej Młodziczek Starszych

Uśmiechy na twarzach mogą oznaczać zadowolenie z pierwszego turnieju Młodziczek Starszych w grupie mistrzowskiej. Dwa bardzo zacięte mecze. Dużo emocji. Wzloty i upadki. Układamy swoją grę na boisku i w swoich głowach. Pozbywamy się kompleksów grając z najlepszymi.
Wyniki
Sari vs Będzin 1:2
Sari vs Ruda Śląska 2:1
Pracujemy dalej na jeszcze wyższy poziom.
W rozgrywkach wspiera nas Miasto Żory

Turniej Dwójek w Pszczynie

Bardzo udany występ zaliczyły nasze najmłodsze siatkarski z SP3 Żory. W zorganizowanym przez Klub z Pszczyny turnieju z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości wystartowały w sumie 22 drużyny w tym 3 z naszego Klubu. Z radością ogłaszamy, że zespół SARI I – Natalia Rzeźniczak i Kinga Bartosik WYGRAŁY TURNIEJ !! Nie gorzej spisał się zespół SARI II – Lena Barska, Oliwia Mach i Maryla Patas, które zajęły 5 miejsce. Trzeci zespół SARI III – Julia Sędłak i Julia Bonar pechowo w wyniku kontuzji uplasowały się na 16 miejscu, na pewno było je stać na więcej.
Dziękujemy tym bez których dziewczyny nie wzięłyby udziału w tym turnieju czyli RODZICOM oraz Miastu Żory za wsparcie naszej działalności.

PŁATNOŚCI SKŁADEK CZŁONKOWSKICH

SZANOWNI RODZICE, OPIEKUNOWIE, SENIORKI
Zgodnie ze Statutem MUKS Sari Żory wszystkie zawodniczki i zawodnicy będący pod opieką klubu powinni opłacać składki członkowskie. Dla grup młodszych – klas 4 – 6 tj. 20 zł. Dla starszych grup składka wynosi 30 zł miesięcznie. Składki opłacamy przez 10 miesięcy, czyli czas trwania roku szkolnego. 
JAK JUŻ INFORMOWALIŚMY OD 3 WRZEŚNIA 2018 NASTĄPIŁA ZMIANA FORMY PŁATNOŚCI SKŁADEK..
Płatności dokonujemy poprzez aplikację „MOJE PŁATNOŚCI” znajdującą się na stronie klubowej: www.muks-sari.eu

Podaję link do filmiku, który krok po kroku pokazuje jak tę czynność wykonać: https://youtu.be/29kfDv0Rr90

Bardzo proszę rodziców, opiekunów i seniorki o zalogowanie się, uzupełnienie zaległości oraz opłacanie składek na bieżąco.

Jeżeli w rodzinie jest trudna sytuacja życiowa rodzice, opiekunowie i pełnoletnie zawodniczki mają możliwość skorzystania ze zwolnień z opłat w części lub całości wysokości składki. W takiej sytuacji należy napisać podanie do Zarządu klubu z uzasadnieniem.

Wiesława Pawletko Prezes Zarządu

UWAGA – ZMIANA PŁATNOŚCI SKŁADEK

DRODZY RODZICE, OPIEKUNOWIE, SENIORKI.

Informujemy, że od 03 września 2018 roku klub pobierał będzie składki członkowskie tylko i wyłącznie za pośrednictwem portalu Moja Płatności – znajdującego się na stronie klubowej w prawym górnym rogu pod logiem klubu.

Każdy z rodziców/opiekunów – młodziczek, młodzików, kadetek – powinien założyć konto, dodać do niego dane dziecka oraz przypisać je do konta SARI ŻORY. Seniorki zakładają go dla siebie.

O składkach portal będzie przypominał poprzez e-mail oraz sms. Samą płatność będzie można dokonać za pomocą szybkiego przelewu internetowego (e-transfer) lub karty płatniczej.

Instrukcja video z powyższą informacją znajduje się w linku do filmiku instruktażowego dla rodziców: https://youtu.be/29kfDv0Rr90

W razie problemów z założeniem bądź konfiguracją konta, proszę o kontakt zawarty w filmiku instruktażowym.