Podsumowanie sezonu rozgrywkowego w Młodziczkach Młodszych

Sezon 2018/19 był pierwszym, w którym nasze zawodniczki z rocznika 2005 i 2006 brały udział w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w „normalnej” siatkówce, czyli 6 – osobowej. System rozgrywek to cztery etapy, w których każdy zespół rozgrywał 4 turnieje (po 2 mecze na każdym z nich). Po zakończeniu etapu w zależności od zajmowanego miejsca w tabeli zespół mógł awansować, zostać na tym samym poziomie lub spaść do grupy grającej o dalsze pozycje. W kategorii młodziczek wzięły udział 52 zespoły.

W pierwszym etapie trafiamy na bardzo silne drużyny z najbliższego regionu, w tym na nasze starsze koleżanki z pierwszego zespołu. Z siedmiu spotkań wygraliśmy tylko jeden mecz. Drugi etap okazał się dla nas bardzo dobry. Wygrywamy wszystkie mecze. W trzecim etapie wygrywamy tylko dwa mecze z ośmiu, natomiast w ostatnim IV etapie na siedem spotkań przegrywamy tylko jedno.

Bilans przedstawia się więc następująco: 30 rozegranych spotkań, w tym 17meczów wygranych, 13 meczów przegranych. Ostatecznie zajmujemy 37 miejsce w kategorii młodziczek.

Traktujemy ten sezon jako poligon doświadczalny. W kolejnym na pewno nasze ambicje i sportowe apetyty na lepszą lokatę będą większe.

 Teraz wymarzone wakacje… a już od początku sierpnia wznawiamy treningi przed obozem siatkarskim w Rewalu!!!