MUKS Sari wchodzi w nową erę szkoleniową z aplikacją ProTrainUp.

Wizja budowy klubu okiem Prezesa Zarządu Krzysztofa Biodrowicza oraz Zarządu MUKS Sari Żory, przy wsparciu trenera seniorek I Ligi Śląskiej Pawła Wrzeszcza. To jeden z pierwszych kroków, który na pewno mocno zbliży i usprawni naszą klubową współpracę.

Na początek chciałbym zacząć od marzeń i celów, bo bez nich nie ma dobrego planu, a tym samym długofalowej wizji. Jako rodzic a zarazem Prezes MUKS Sari Żory od momentu powołania nowego Zarządu klubu, to jest od grudnia 2019 roku, miałem jeden podstawowy cel – ujednolicić system szkoleniowy naszych klubowych wychowanków. Dlaczego?

Przez wiele lat przypatrując się szkoleniu w naszym klubie jako rodzic nie będący jeszcze w zarządzie, widziałem jak brak konsekwencji działań oraz jednakowego podejścia trenerów, wpływa na braki techniczne wśród młodzieży. Choć Sari dysponuje bardzo dobrą kadrą trenerską, to odczuwalny był brak spójnego, kontynuowanego na tym samym poziomie szkolenia. Pomyślałem, że tu można wiele poprawić. Jako ojciec dwóch córek, zawodniczek Sari, miałem trochę żal do klubu, że nic nie robi w tym kierunku, bądź robi za mało.

Widziałem jak starsza córka, grając w najlepszym klubie na Śląsku MKS Dąbrowa Górnicza, miała ogromne braki techniczne, i na starcie musiała dodatkowo poświęcić sporo czasu i sił (potu i łez), aby dogonić pozostałe koleżanki. Na bazie tych gorzkich nauczek zrodziła się motywacja, by coś wspólnie zmienić. I stało się. Zarząd Sari pozytywnie i jednomyślnie podjął decyzję, aby klub wprowadzić w profesjonalny system szkoleniowy, który otworzy nam drogę do dalszego progresu.

Znaleźliśmy na rynku innowacyjny system zarządzania klubem pod nazwą ProTrainUp. Jest to nowoczesny system informatyczny, który służyć będzie do nadzoru procesów szkolenia w naszym klubie MUKS Sari Żory. Ta aplikacja dostarcza nam materiały szkoleniowe, organizując i kontrolując proces treningowy, co więcej identyfikuje postępy i wyłapuje „talenty” na podstawie danych znajdujących się w systemie.

ProTrainUp daje nam również narzędzie do stałego monitorowania pracy trenerów oraz rozwoju zawodników i zawodniczek. Dzięki systemowi trenerzy zyskają konkretne narzędzie statystyczne, które integruje w jednym miejscu dane takie jak: kalendarz meczów i zgrupowań, statystyki zawodników, plany treningowe, obecności, wyniki testów  i tym podobne informacje, którymi można zarządzać i poddawać wnikliwej analizie.

Co nam to daje? Reasumując, Zarząd Sari jako moderator systemu będzie kontrolował prace trenerów na podstawie wspólnie stworzonej własnej bazy szkoleniowej. Zawodniczki i zawodnicy będą mogli obserwować jak radzą sobie na treningu, co mogą poprawić, w jakich elementach osiągnęli pozytywny wynik. Rodzice będą mieć wgląd w wyniki sportowe swojego dziecka oraz będą mogli zobaczyć czy nie za często opuszcza swoje zajęcia, czy jest aktywne.  A to wszystko dzięki kalendarzowi i komunikatorowi aplikacji mobilnej.

Rozpoczynamy właśnie przygotowanie całej bazy szkoleniowej, będzie to kosztowało nas co najmniej 4 miesiące naprawdę ciężkiej pracy, a kolejno 1 rok jej dopracowanie. Zaczynamy od zebrania wszystkich materiałów szkoleniowych i przystosowania ich do każdej grupy wiekowej. To praca zbiorowa wszystkich trenerów i całego Zarządu MUKS Sari Żory.

A co od nowego sezonu? Od września 2020 będą zatrudnieni nowi trenerzy. Głównie postawiliśmy na szkoleniowców, którzy byli, bądź są czynnymi zawodnikami i zawodniczkami, i posiadają bagaż doświadczeń z boiska. Prezentacja wszystkich trenerów na nowy sezon pojawi się już niebawem.

Dużym osiągnięciem oraz wyzwaniem jest dla nas to, że od nowego sezonu oprócz szkolenia zawodniczek i zawodników, w czterech żorskich szkołach (III LO, SP3, SP15, SP17), będziemy działać również w nowej, niemniej ważnej dyscyplinie, a mianowicie koszykówce chłopców. Klub Sari od nowego sezonu to ponad trzystu młodych zawodników i zawodniczek, wobec których czujemy ogromne zobowiązania. Chcemy im przekazać pozytywną energię i zaprosić do tworzenia czegoś fajnego oraz pożytecznego w ramach członkostwa w MUKS Sari Żory, co w przyszłości, bądźcie pewni, zaowocuje.

Więc system ProTrainUp to jeden z pierwszych elementów wizji budowy klubu, który może nie od razu doprowadzi nas do pierwszej ligi zawodowej, ale na pewno mocno zbliży i usprawni naszą klubową współpracę, a zwłaszcza pomoże w osiągnięciu zamierzonych celów treningowych i szkoleniowych.

Krzysztof Biodrowicz w imieniu swoim oraz całego Zarządu MUKS Sari Żory

THRILLER I KOMEDIA Z AWANSEM W TLE. JEST SKOK O KLASĘ WYŻEJ, CZAS NA WZLOT ŻORSKICH SIATKAREK

PODSUMOWANIE SEZONU

Seniorki SARI zakończyły sezon 2019/2020 z historycznym awansem do I Ligi Śląskiej. Cel założony na ten sezon pomimo sytuacji w kraju i niedokończonej ligi został osiągnięty.
Przypomnijmy jak do tego doszło.

  1. W lipcu 2019 roku po rozmowach Zarząd Klubu zatrudnił doświadczonego i cenionego trenera Pawła Wrzeszcza, co oznaczało tylko to, że żarty się skończyły i zaczynamy na poważnie traktować seniorską grupę w naszym Klubie. Wszystko po to, aby ułatwić naszej młodzieży klubowej start w „dorosłych” rozgrywkach i stać się Klubem z kompletną ofertą.
  2. Nowe – stare twarze. Informacja o nowym trenerze sprawiła duży ruch na karuzeli transferowej. Z wypożyczenia wróciły nasze zawodniczki: Michalina Konsek i Oliwia Muras, po przerwie do treningu i gry powracają Ilona Drab, Monika Hofman oraz Ewa Zbrzeźna. Na deser przeprowadzono dwa transfery doświadczonych zawodniczek z wyższych lig Katarzyny Hajskiej oraz Karoliny Puczok. Było to dopełnienie stałej kadry Sari Żory: Patrycji i Dominiki Konsek, Jennifer Musioł, Adrianny Wojtkowskiej, Wiktorii Kupczak, Anety Majorowskiej, Sylwii Mazur oraz młodej gwardii Sari: Pauliny Jamrozik, Julii Kulskiej, Julii Urbanek, Mai Żuk i Zuzanny Iwanek. Tak w sezonie walczyło 19 dziewcząt uzupełniając się w potrzebie.
  3. Pierwsza runda. Rozegrano 10 meczy, wygranych 7 i 3 przegrane. Początek, jak to w życiu bywa, niestabilny: zgrywanie się zespołu, zrozumienie z nowym trenerem, budowanie wzajemnego zaufania to wszystko wpływało na pierwsze mecze, które były albo bardzo dobre albo bardzo słabe. Przełomowym meczem była w pierwszej rundzie przegrana z Tychami 1:3. To był zimny prysznic, pokazał wszystkie słabości szczególnie te mentalne, ale to doprowadziło do zmiany  podejścia zarówno u zawodniczek jak i trenera. Od tamtej pory było już tylko lepiej.
  4. W drugiej rundzie rozegrano tylko 5 meczy w tym aż 4 wygrane. Wszyscy z meczu na mecz szykowali się na finały, wszystko wyglądało dobrze. Trzeba podkreślić, że w rewanżowym meczu seniorki odegrały się za przegraną w Tychach i w drugim meczu to Sari było górą. 15 rozegranych meczy dało nam 3 miejsce w tabeli a decyzją ŚZPS przyznano awans pierwszym 4 zespołom w tym MUKS SARI ŻORY.
  5. To, co udało się wszystkim zrobić obrazują słowa Trenera Pawła Wrzeszcza: „Zespół wykonał dużo ciężkiej pracy w trakcie sezonu. Mocno pracowaliśmy nad taktyką gry oraz techniką indywidualną poszczególnych zawodniczek. Dużym atutem zespołu była możliwość rotowania składem, przez co mieliśmy duży komfort gry. Cieszymy się wszyscy z awansu do 1 Ligi Śląskiej”.

To były statystyki, a teraz coś dla oka. W galerii zdjęć prezentujemy wszystkie zawodniczki, które przysłużyły się do awansu. Zapamiętajmy ich twarze, to one dadzą w przyszłym sezonie z siebie wszystko na boisku.

A na deser krótkie zdanie od serca Kierowniczki Zespołu Ilony o każdej zawodniczce

POZNAJMY SIĘ 😊

Sekcja seniorek to nie tylko siatkówka, ale przede wszystkim osobowości i historia, która kryje się za każdą z dziewczyn. Poznajmy się bliżej:

Dosia (DOMINIKA KONSEK) – rozgrywająca. Karierę rozpoczęła w drużynie w Suszcu. To wulkan energii i nasz „krzykacz”, w pierwszej fazie rozgrywek była kapitanem drużyny.

Oliwia (OLIWIA MURAS) – rozgrywająca. Wychowanka klubu, w poprzednim sezonie w drużynie w Łaziskach. W drugiej fazie rozgrywek przejęła funkcję kapitana, jest pozytywną iskierką drużyny, która zawsze znajduje odpowiednie słowa, nawet w czasie kryzysu.

Jenny (JENNIFER MUSIOŁ) – przyjmująca. Wychowanka klubu. Realizuje trening tylko w języku niemieckim i angielskim, słówkami rzuca jak z rękawa. Nasz ratunek, gdy trener zapomni, że jest w Polsce.

Miśka (MICHALINA KONSEK) – przyjmująca. Karierę rozpoczęła w drużynie w Suszcu. Mistrz zdrowego trybu życia, codziennie towarzyszą jej rower i siatkówka.

Patka (PATRYCJA KONSEK) – atakująca. Karierę rozpoczęła w drużynie w Suszcu. Obecnie nasza stylistka – to ona wie co się nosi, jak się nosi i które ubrania są w modzie.

Kasia (KATARZYNA HAJSKA) – libero. W poprzednim sezonie grała w Pszczynie. Przygodę z siatkówką zaczęła w Rybniku. Kasia zawsze jest w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, szczególnie na boisku.

Puczek (KAROLINA PUCZOK) – przyjmująca/atakująca. Karierę rozpoczęła w Cieszynie,  w poprzednim sezonie grała w klubie z Pszczyny. Choć po niej nie widać, to uwielbia jeść, szczególnie lody.

Ilona (ILONA DRAB) – libero/przyjmująca. Wychowanka klubu, po przerwie wróciła do gry. Pozytywna z psychologicznym podejściem, nasza fighterka.

Monia (MONIKA HOFFMAN) – środkowa. Jej pierwszy klub to Suszec. Osoba z wyjątkowym podejściem, które zawsze napawa innych świeżym spojrzeniem na daną sytuację.

Ewa (EWA ZBRZEŹNA) – środkowa. Rozpoczynała grę w Suszcu, wróciła do treningów po przerwie. Ewa to nasz zmarzluch i najwyższa osoba w zespole – zawsze łatwo ją zobaczyć.

Junior (WIKTORIA KUPCZAK) – środkowa. Wychowanka klubu. Zzakręcona osoba, która twardo stąpa po ziemi, dzięki czemu zawsze pokazuje pazur na boisku.

Adzik (ADRIANNA WOJTKOWSKA) – atakująca. Od początku zasila szeregi Sari, jako jedyna zaliczyła wszystkie sezony. Jak chcesz się czegoś dowiedzieć o innych to do niej uderzaj.

Piksel (ANETA MAJOROWSKA) – libero. Jej kariera rozpoczęła się w Suszcu. Aneta to nie tylko dobry zawodnik na boisku, ale i fizjoterapeuta – ratunek w sytuacji kryzysowej naszych kolan i kostek.

Zuza (ZUZANNA IWANEK) – środkowa. Wychowanka klubu. Najmłodsza w drużynie, gra również w sekcji młodziczek jako kapitan drużyny. Nowe przyśpiewki to jej twórczość.

Pałka  (PAULINA JAMROZIK) – przyjmująca. Wychowanka klubu. Paulina gra również w sekcji kadetek. Młoda, utalentowana i zawsze gotowa na grę.

Kulka (JULIA KULSKA) – rozgrywająca. Wychowanka klubu. „Dobre palce” to jej drugie imię, nie boi się wyzwań.

Julia (JULIA URBANEK) – rozgrywająca. Wychowanka klubu. Gra również w kadetkach. Cicha woda, poświęca sporo czasu na siatkówkę.

Maja (MAJA ŻUK) – atakująca/przyjmująca. Wychowanka klubu. Gra również w sekcji kadetek. As serwisowy to na pewno jej sprawka.

Sylwia (SYLWIA MAZUR) – asystent trenera/zawodnik uniwersalny. Klub w Suszcu to jej pierwsza drużyna. Sylwia to wulkan energii i pozytywnego podejścia. Na szczęście erupcja następuję zawsze na meczu, dzięki czemu niesie się pozytywna energia w drużynie.

Paweł (PAWEŁ WRZESZCZ) – to ten wyczekany przez nas trener. Człowiek do tańca i do różańca. Jak trzeba to da w kość. Kompetentne wsparcie trenera zwiększyło poczucie pewności u zawodniczek, a dzięki doświadczeniu i profesjonalnemu podejściu założony cel został zrealizowany.

NABÓR DO KLASY SIATKARSKIEJ w III LO

Trwa nabór do siatkarskiej klasy mistrzostwa sportowego o profilu piłka siatkowa dziewcząt

Choć obecnie w szkołach nie odbywają się zajęcia szkolne a wszystkie treningi, zajęcia sportowe i rozgrywki zostały zawieszone do odwołania, to jednak każdy ósmoklasista musi podjąć decyzję, „co robić dalej?” Jeśli przejawiasz zamiłowanie do sportu i aktywności fizycznej, to koniecznie powinnaś przeczytać nasz wpis do końca.

Siatkówka to nie tylko sport, to przede wszystkim styl życia, a klasa sportowa nauczy Cię konsekwencji, pracowitości i zdrowych nawyków, które będą z Tobą także w dorosłym życiu. Więc jeśli borykasz się z myślami o wyborze nowej szkoły ponadpodstawowej, w której mogłabyś pogodzić naukę ze sportem, to zapraszamy. Dołącz do nas!

Żorskie III Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego imieniem Zbigniewa Herberta od kilku lat prowadzi rekrutacje do klas sms. Klub Sari Żory we współpracy ze szkołą już po raz drugi przystępuje do powołania od września nowej klasy pierwszej skupiającej młode adeptki siatkówki, które zechcą trenować u nas i kształcić się w Liceum. Przypominamy, że obecnie w wyżej wymienionej szkole działa już taka klasa, a jej uczennice reprezentują nasz klub w rozgrywkach kadetek, juniorek i seniorek. Warto dodać iż III LO oferuje optymalne warunki umożliwiające łączenie treningów z realizacją zajęć dydaktycznych, a do tego dysponuje szeroką bazą sportową, z której korzystają uczennice i zawodniczki (siłownia, boiska, Orlik, hala sportowa, sale gimnastyczne i stale rozbudowywane zaplecze sportowe).

Należy dodać, że dużym atrybutem naszego klubu i szkoły jest fakt przynależności klas sms do projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, a co za tym idzie, dostępności do sprzętu sportowego, strojów, programów szkoleniowych, pomocy rehabilitanta oraz weryfikacji postępów przez PZPS.

Ponadto, w nowym sezonie klub Sari będzie wspierany przez innowacyjny system zarządzania klubem ProTrainUp, czyli aplikację multimedialną podobną do dziennika elektronicznego, dokumentującą sportową aktywność i postępy zawodniczek. Dostęp do programu będą mieć zarówno rodzice, trenerzy, jak i młode siatkarki.

Wszystkie informacje dotyczące organizacji klasy, przedmiotów rozszerzonych, języków obcych, ilości godzin treningowych czy terminów postępowania rekrutacyjnego znaleźć można na stronie szkoły www.zs3zory.aplus.pl/szkola/ w zakładce rekrutacja 2020/21.

 Trener zaprasza do aplikowania do naszej klasy

Dziewczyny z powstającej klasy będą grały w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w kategorii kadetek przez dwa lata. Jednocześnie zawodniczki, które będą reprezentowały wysoki poziom umiejętności mają możliwość gry w wyższych kategoriach wiekowych to znaczy w juniorkach i seniorkach (nasza drużyna seniorska awansowała w tym sezonie do I Ligi Śląskiej).

W klasie SMS przewidziane jest 13 godzin treningowych w tygodniu, z czego 3 godziny przeznaczone są na mecze. Dodatkowo, trenujemy indywidualnie na treningach w ramach programu Polskiego Związku Piłki Siatkowej jakim jest SOS (Siatkarski Ośrodek Szkolny). Projekt ten pozwala na skoncentrowanie się na technice indywidualnej każdej z zawodniczek.

Zawodniczki rozpoczynają treningi już w pierwszym tygodniu sierpnia, dzięki czemu zyskujemy pewność optymalnego przygotowania do sezonu rozgrywkowego. Pod koniec sierpnia przewidziany jest tygodniowy obóz siatkarski.

Zapraszamy do klasy dziewczyny z Żor i okolic, które miały już kontakt z piłką siatkową, które grały w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, a także dziewczyny o wysokiej sprawności motorycznej i/lub o dobrych warunkach fizycznych (wysoki wzrost).

Zachęcam do rozwijania swojej pasji w klasie SMS i naszym klubie. Jest to doskonały sposób na naukę i jednoczesny rozwój sportowy.

Dołącz do klasy sportowej, dołącz do nas.

Komunikat klubu MUKS Sari Żory

Informujemy rodziców naszych zawodniczek i zawodników iż w związku z trwającym w naszym kraju stanem epidemii a co za tym idzie zawieszeniem do odwołania zajęć treningowych klubu, zajęć szkolnych dla kas sportowych oraz rozgrywek związkowych we wszystkich kategoriach, zarząd klubu podjął decyzję o zawieszeniu płatności składek klubowych od kwietnia do odwołania. O nowych ustaleniach informować będziemy na bieżąco.

Zarząd MUKS Sari Żory