8 miejsce na Śląsku w KINDER+SPORT

Szósta klasa mistrzostwa sportowego w SP3 zakończyła po raz trzeci udział w prestiżowym turnieju minisiatkówki KINDER+SPORT. Od 2011 najmłodsze siatkarki w Żorach brały udział w tym turnieju. W pierwszym roku w kategorii „dwójek” po zaledwie czterech miesiącach treningów dziewczyny dotarły do drugiego etapu. W następnym roku gdy mierzyły się w „trójkach” walkę zakończyły w ćwierćfinałach województwa. Za trzecim razem wystartowały w kategorii „czwórek” i udało się dotrzeć aż do FINAŁU.

24 maja dziewczyny rozegrały upragniony i długo wyczekiwany Finał województwa. Wiedziały, że nie będzie łatwo. Musiały się zmierzyć z mocnymi ekipami z Tych, Katowic, Wodzisławia, Zawiercia i Rudników. W finale dziewczyny rozegrały 5 meczy i udało się wygrać 1 mecz z Coroną Rudniki, pozostałe 4 mecze niestety przegrane choć dwa z nich dopiero w decydującym secie. Taki wynik dał siatkarkom pewne 8 miejsce w Finale. Przypomnijmy, że dziewczyny zostawiły za sobą 58 ekip z całego województwa.

Ciężka trzyletnia praca na treningach i obozach w końcu zaowocowała. Gratulujemy dziewczynom wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki aby dalej rozwijały swoje umiejętności aby w następnych latach już w „dorosłej” siatkówce osiągały jeszcze lepsze wyniki.

Skład finałowej drużyny: Martyna Kaźmierczak, Karolina Kępka, Oliwia Biodrowicz, Monika Lewandowska, Weronika Paluch i Patrycja Ziejka.
Trener drużyny : Sylwia Mazur