SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W PROJEKCIE SOS

NASZA SZKOŁA W PROJEKCIE „SOS” – Siatkarskie Ośrodki Szkolne

CO TO TEN „SOS” ?

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) to ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki , skierowany do dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki. SOS powstał w 2012 roku z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży na świecie. Obejmuje szkoły podstawowe i szkoły ponadgimnazjalne w całym kraju. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i związku sportowego. W program zaangażowani są nauczyciele, trenerzy i instruktorzy, rodzice, fizjoterapeuci i lokalne samorządy. Dzięki temu lokalna społeczność aktywizuje się i tworzy społeczną strukturę wsparcia dla inicjatywy.

Celem SOS jest upowszechnianie sportu, pobudzenie do aktywności fizycznej młodzieży nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także w czasie wolnym. Popularność siatkówki w Polsce, nowoczesny sprzęt, w który wyposażona jest każda uczestnicząca w projekcie szkoła i nowatorskie podejście do procesu szkoleniowego, dają nadzieję na sukces.
Program ma przyczyniać się do zrównywania szans rozwoju sportowego młodzieży różnych środowisk. Kolejnym istotnym celem SOS jest tworzenie stabilnego zaplecza dla kadry narodowej, profesjonalnej piłki siatkowej i poszerzenie bazy szkoleniowej. Dzięki SOS możliwe jest wdrożenie systemu wyszukiwania talentów i obejmowania ich zorganizowanym szkoleniem .

SOS mają też wspierać rekrutację do szkoły uczestniczącej w projekcie. Działania promocyjne, takie jak prowadzenie lekcji pokazowych, czy organizacja specjalistycznych szkoleń dla nauczycieli wychowania fizycznego, nie tylko wspomagają szkołę w pozyskiwaniu uczniów do SOS, ale też podnoszą jej atrakcyjność na tle innych szkół.

Źródło: mlodziezowasiatkowka.pl

SOS A NASZA „TRÓJKA”

Nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu we wrześniu 2018r. W naszym województwie w programie uczestniczy tylko 5 szkół podstawowych, które szkolą dziewczęta w piłce siatkowej. Każda grupa sportowa dziewcząt naszej szkoły została poddana testom sprawnościowym badającym ich potencjał. Najlepiej wypadły ósmoklasistki i piątoklasistki. Teraz przed nami ciężka praca nie tylko sportowa aby jak najdłużej uczestniczyć w tym prestiżowym programie.

Zachęcamy do upowszechniania tej informacji. Dla każdej grupy wiekowej odbywają się zajęcia pozalekcyjne, na które zapraszamy dziewczęta z Żor i okolic.

  • Klasa 4 i 5 WTOREK 16:00 trener Sylwia Mazur SP3 os.700lecia Żor 16
  • Klasa 5 i 6 PIĄTEK 16:20 trener Kamil Kosiński SP3 os. 700lecia Żor 16
  • Klasa 7 PIĄTEK 15:10 trener Kamil Kosiński SP3 ul. Klimka 6
  • KLASA 7 i 8 ŚRODA 17:30 trener Sylwia Mazur Hala MOSiR ul. Folwarecka 10

Jesteśmy do dyspozycji

Sylwia Mazur tel: 664 574 463, Kamil Kosiński tel: 669 654 488