THRILLER I KOMEDIA Z AWANSEM W TLE. JEST SKOK O KLASĘ WYŻEJ, CZAS NA WZLOT ŻORSKICH SIATKAREK

PODSUMOWANIE SEZONU

Seniorki SARI zakończyły sezon 2019/2020 z historycznym awansem do I Ligi Śląskiej. Cel założony na ten sezon pomimo sytuacji w kraju i niedokończonej ligi został osiągnięty.
Przypomnijmy jak do tego doszło.

  1. W lipcu 2019 roku po rozmowach Zarząd Klubu zatrudnił doświadczonego i cenionego trenera Pawła Wrzeszcza, co oznaczało tylko to, że żarty się skończyły i zaczynamy na poważnie traktować seniorską grupę w naszym Klubie. Wszystko po to, aby ułatwić naszej młodzieży klubowej start w „dorosłych” rozgrywkach i stać się Klubem z kompletną ofertą.
  2. Nowe – stare twarze. Informacja o nowym trenerze sprawiła duży ruch na karuzeli transferowej. Z wypożyczenia wróciły nasze zawodniczki: Michalina Konsek i Oliwia Muras, po przerwie do treningu i gry powracają Ilona Drab, Monika Hofman oraz Ewa Zbrzeźna. Na deser przeprowadzono dwa transfery doświadczonych zawodniczek z wyższych lig Katarzyny Hajskiej oraz Karoliny Puczok. Było to dopełnienie stałej kadry Sari Żory: Patrycji i Dominiki Konsek, Jennifer Musioł, Adrianny Wojtkowskiej, Wiktorii Kupczak, Anety Majorowskiej, Sylwii Mazur oraz młodej gwardii Sari: Pauliny Jamrozik, Julii Kulskiej, Julii Urbanek, Mai Żuk i Zuzanny Iwanek. Tak w sezonie walczyło 19 dziewcząt uzupełniając się w potrzebie.
  3. Pierwsza runda. Rozegrano 10 meczy, wygranych 7 i 3 przegrane. Początek, jak to w życiu bywa, niestabilny: zgrywanie się zespołu, zrozumienie z nowym trenerem, budowanie wzajemnego zaufania to wszystko wpływało na pierwsze mecze, które były albo bardzo dobre albo bardzo słabe. Przełomowym meczem była w pierwszej rundzie przegrana z Tychami 1:3. To był zimny prysznic, pokazał wszystkie słabości szczególnie te mentalne, ale to doprowadziło do zmiany  podejścia zarówno u zawodniczek jak i trenera. Od tamtej pory było już tylko lepiej.
  4. W drugiej rundzie rozegrano tylko 5 meczy w tym aż 4 wygrane. Wszyscy z meczu na mecz szykowali się na finały, wszystko wyglądało dobrze. Trzeba podkreślić, że w rewanżowym meczu seniorki odegrały się za przegraną w Tychach i w drugim meczu to Sari było górą. 15 rozegranych meczy dało nam 3 miejsce w tabeli a decyzją ŚZPS przyznano awans pierwszym 4 zespołom w tym MUKS SARI ŻORY.
  5. To, co udało się wszystkim zrobić obrazują słowa Trenera Pawła Wrzeszcza: „Zespół wykonał dużo ciężkiej pracy w trakcie sezonu. Mocno pracowaliśmy nad taktyką gry oraz techniką indywidualną poszczególnych zawodniczek. Dużym atutem zespołu była możliwość rotowania składem, przez co mieliśmy duży komfort gry. Cieszymy się wszyscy z awansu do 1 Ligi Śląskiej”.

To były statystyki, a teraz coś dla oka. W galerii zdjęć prezentujemy wszystkie zawodniczki, które przysłużyły się do awansu. Zapamiętajmy ich twarze, to one dadzą w przyszłym sezonie z siebie wszystko na boisku.

A na deser krótkie zdanie od serca Kierowniczki Zespołu Ilony o każdej zawodniczce

POZNAJMY SIĘ 😊

Sekcja seniorek to nie tylko siatkówka, ale przede wszystkim osobowości i historia, która kryje się za każdą z dziewczyn. Poznajmy się bliżej:

Dosia (DOMINIKA KONSEK) – rozgrywająca. Karierę rozpoczęła w drużynie w Suszcu. To wulkan energii i nasz „krzykacz”, w pierwszej fazie rozgrywek była kapitanem drużyny.

Oliwia (OLIWIA MURAS) – rozgrywająca. Wychowanka klubu, w poprzednim sezonie w drużynie w Łaziskach. W drugiej fazie rozgrywek przejęła funkcję kapitana, jest pozytywną iskierką drużyny, która zawsze znajduje odpowiednie słowa, nawet w czasie kryzysu.

Jenny (JENNIFER MUSIOŁ) – przyjmująca. Wychowanka klubu. Realizuje trening tylko w języku niemieckim i angielskim, słówkami rzuca jak z rękawa. Nasz ratunek, gdy trener zapomni, że jest w Polsce.

Miśka (MICHALINA KONSEK) – przyjmująca. Karierę rozpoczęła w drużynie w Suszcu. Mistrz zdrowego trybu życia, codziennie towarzyszą jej rower i siatkówka.

Patka (PATRYCJA KONSEK) – atakująca. Karierę rozpoczęła w drużynie w Suszcu. Obecnie nasza stylistka – to ona wie co się nosi, jak się nosi i które ubrania są w modzie.

Kasia (KATARZYNA HAJSKA) – libero. W poprzednim sezonie grała w Pszczynie. Przygodę z siatkówką zaczęła w Rybniku. Kasia zawsze jest w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, szczególnie na boisku.

Puczek (KAROLINA PUCZOK) – przyjmująca/atakująca. Karierę rozpoczęła w Cieszynie,  w poprzednim sezonie grała w klubie z Pszczyny. Choć po niej nie widać, to uwielbia jeść, szczególnie lody.

Ilona (ILONA DRAB) – libero/przyjmująca. Wychowanka klubu, po przerwie wróciła do gry. Pozytywna z psychologicznym podejściem, nasza fighterka.

Monia (MONIKA HOFFMAN) – środkowa. Jej pierwszy klub to Suszec. Osoba z wyjątkowym podejściem, które zawsze napawa innych świeżym spojrzeniem na daną sytuację.

Ewa (EWA ZBRZEŹNA) – środkowa. Rozpoczynała grę w Suszcu, wróciła do treningów po przerwie. Ewa to nasz zmarzluch i najwyższa osoba w zespole – zawsze łatwo ją zobaczyć.

Junior (WIKTORIA KUPCZAK) – środkowa. Wychowanka klubu. Zzakręcona osoba, która twardo stąpa po ziemi, dzięki czemu zawsze pokazuje pazur na boisku.

Adzik (ADRIANNA WOJTKOWSKA) – atakująca. Od początku zasila szeregi Sari, jako jedyna zaliczyła wszystkie sezony. Jak chcesz się czegoś dowiedzieć o innych to do niej uderzaj.

Piksel (ANETA MAJOROWSKA) – libero. Jej kariera rozpoczęła się w Suszcu. Aneta to nie tylko dobry zawodnik na boisku, ale i fizjoterapeuta – ratunek w sytuacji kryzysowej naszych kolan i kostek.

Zuza (ZUZANNA IWANEK) – środkowa. Wychowanka klubu. Najmłodsza w drużynie, gra również w sekcji młodziczek jako kapitan drużyny. Nowe przyśpiewki to jej twórczość.

Pałka  (PAULINA JAMROZIK) – przyjmująca. Wychowanka klubu. Paulina gra również w sekcji kadetek. Młoda, utalentowana i zawsze gotowa na grę.

Kulka (JULIA KULSKA) – rozgrywająca. Wychowanka klubu. „Dobre palce” to jej drugie imię, nie boi się wyzwań.

Julia (JULIA URBANEK) – rozgrywająca. Wychowanka klubu. Gra również w kadetkach. Cicha woda, poświęca sporo czasu na siatkówkę.

Maja (MAJA ŻUK) – atakująca/przyjmująca. Wychowanka klubu. Gra również w sekcji kadetek. As serwisowy to na pewno jej sprawka.

Sylwia (SYLWIA MAZUR) – asystent trenera/zawodnik uniwersalny. Klub w Suszcu to jej pierwsza drużyna. Sylwia to wulkan energii i pozytywnego podejścia. Na szczęście erupcja następuję zawsze na meczu, dzięki czemu niesie się pozytywna energia w drużynie.

Paweł (PAWEŁ WRZESZCZ) – to ten wyczekany przez nas trener. Człowiek do tańca i do różańca. Jak trzeba to da w kość. Kompetentne wsparcie trenera zwiększyło poczucie pewności u zawodniczek, a dzięki doświadczeniu i profesjonalnemu podejściu założony cel został zrealizowany.