Projekt „Siatkówka dla wszystkich”

Poniżej zdjęcia z treningów zawodników oraz z otwartego treningu Jastrzębskiego Węgla, który oglądaliśmy na na hali w Żorach.

4 września 2014 r. drużyna wznowiła treningi po przerwie wakacyjnej.

Treningi odbywają się na hali ul. Folwarecka w każdy piątek w godz. 18.00 – 19.30.

 

W ostatni piątek nasza drużyna zaliczyła pierwszy trening na świeżym powietrzu. Siłownia pod chmurką, trawnik obok i świecące słońce sprzyjały solidnej pracy.

 

„Siatkówka dla wszystkich” projekt KS „Jastrzębie – Borynia”.

W roku 2012 klub Sportowy „Jastrzębie – Borynia” rozpoczął realizację projektu „Siatkówka dla wszystkich”, którego celem było stworzenia drużyn piłki siatkowej
i zapewnienie treningów dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Partnerami projektu zostały miasta: Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski oraz Żory.
W Żorach oprócz Urzędu Miasta Żory partnerami projektu są MOSiR, MUKS Sari Żory oraz palcówki: Zespół Szkół Specjalnych, Zakład Aktywności Zawodowej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Żorska drużyna niepełnosprawnych intelektualnie rozpoczęła treningi 8 listopada 2013 roku. W zajęciach odbywających się w każdy piątek o godzinie 18.00 na hali MOSiR przy ul. Folwareckiej bierze udział dwunastu zawodników z trzech żorskich placówek dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz trzech terapeutów.  I tak z Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty uczęszcza na treningi pięciu zawodników, z Warsztatów Terapii Zajęciowej dwóch i pięciu z Zakładu Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja”. Trenerem drużyny jest Wiesława Pawletko.

KS  ”Jastrzębie – Borynia” utworzył stronę na najpopularniejszym portalu społecznościowym https://www.faceebook.com/SiatkowkaDlaWszystkich gdzie zamieszczane są wszelkie informacje i zdjęcia dotyczące projektu. Na zdjęciach prezentowani są niepełnosprawni zawodnicy drużyn z Jastrzębia, Wodzisławia i od listopada z Żor oraz opisane są dotychczasowe wydarzenia sportowe. Takie informacje pojawią się też na stronach wszystkich partnerów żorskiego projektu.

Kolejnym etapem projektu jest stworzenie drużyn piłki siatkowej dla osób niepełnosprawnych fizycznie (drużyn siatkówki na siedząco). Klub podjął współpracę z organizacjami, które adresują swoje działania do tej grupy społecznej. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z KS „Jastrzębie – Borynia” celem uzyskania dodatkowych informacji. Telefon do sekretariatu (32) 7561781, adres e-mail: ks-borynia@wp.pl.