Gimnazjum nr 2

Od 1 września 2015 r. w szkole działają dwie klasy szkoły mistrzostwa sportowego oraz jedna klasa sportowa dziewcząt i chłopców

Klasa pierwsza – młodziczki II – trener Krzysztof Murach i Marek Utrata
          chłopcy – trener Jarosław Rurarz

Klasa druga – młodziczki I – trener Michał Wychrystenko

Klasa trzecia – kadetki – trener Krzysztof Murach

Pełne składy drużyn w zakładce „Grupy młodzieżowe”.

Skład grupy chłopców z klasy sportowej :

 1. Borowiecki Jakub
 2. Borowiecki Kamil
 3. Koizar Wojciech
 4. Krupa Jakub
 5. Muras Kamil
 6. Oelszlaeger Paweł
 7. Pawłowski Krzysztof
 8. Sekuła Jakub
 9. Wikosz Jakub
 10. Winiarski Adam
 11. Wymysło Mateusz

Informacja dla kandydatek do klasy mistrzostwa sportowego
oraz siatkarskiej sekcji klubowej w G 2 na rok szkolny 2015/2016

 Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Sari Żory dokonuje od stycznia bieżącego roku wstępnego naboru uczennic rocznika 2002 do nowo powstałej klasy mistrzostwa sportowego w roku szkolnym 2015/16.

Nabór prowadzony przez nauczycieli-trenerów MUKS Sari Żory poprzedzony jest obserwacją uczennic podczas zajęć i zawodów sportowych oraz konsultacją z obecnym nauczycielem WF.

Informujemy że uczennica …………..……….………………………. została objęta szerokim naborem do klasy sportowej.

 W naszym gimnazjum od 10 lat działają klasy sportowe dziewcząt o profilu siatkówki, a od dwóch lat klasy mistrzostwa sportowego.Uczennice tych klas startują w rozgrywkach siatkarskichw kategorii młodziczek i kadetek. Poza rozwojem sportowym kładziemy duży nacisk na wysoki poziom wiedzy zdobywanej przez dzieci w kształceniu gimnazjalnym. Nasze wieloletnie obserwacje, doświadczenia, dokonania oraz sukcesy pozwalają nam stwierdzić, że  nasza oferta jest wspaniałą formą spełnienia się w sporcie i zdobycia wiedzy w jednym z najlepszych gimnazjów w mieście. Zapraszamy na nasze strony – szkolną i klubową (www.2gim.zory.pl,  www.muks-sari.eu).

Informujemy, że już teraz prowadzone są bezpłatne zajęcia otwarte grupy naborowej dla kandydatek, przyszłych uczennic klasy sportowej, podczas których można doskonalić umiejętności siatkarskie, kształtować kondycję fizyczną oraz uzyskać dodatkowych informacji od trenera.

Zapraszamy w każdy czwartek godz.17.30 – Hala Sport. MOSiR, tel. trenera 508218893
  piątek godz.15.15 – SP 3 (os.700-lecia) tel. trenera 669654488

 Zapraszamy również rodziców wraz z dzieckiem na spotkanie organizacyjne z dyrektorem szkoły i nauczycielami, które odbędzie się 27 marca o godz. 18.00 w Gimnazjum nr 2, gdzie omówione zostaną szczegóły dotyczące klasy.  W tym samym dniu od 15.30-18.30 zapraszamy także na Dzień Otwarty G-2, gdzie będziecie mogli Państwo bezpośrednio porozmawiać z nauczycielami, obecnymi uczniami oraz absolwentami klas sportowych, a także zwiedzić całą szkołę.

 Warto wiedzieć iż kładziemy nacisk na:

-indywidualizację zajęć – liczba uczennic w/w klasy to 15/16 dziewcząt
-wszechstronny rozwój dziecka – znaczna liczba zajęć dodatkowych w szkole
-najlepszą bazę sportową – zajęcia wf na hali sportowej MOSiR
-dobre przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego

Wymagania dla kandydatek do klasy sportowej:

-wstępna kwalifikacja i przydział  trenera/nauczyciela
-dobry stan zdrowia
-ogólna średnia z ocen w klasie szóstej minimum 3,5

 Dodatkowych informacji udzielają: Marek Utrata tel.505 138 222 , Krzysztof Murach tel.506 057 231 i  Michał Wychrystenko tel. 508 218 893 Kamil Kosiński tel. 669 654 488

Od 1 września 2014 r. w szkole działają trzy klasy szkoły mistrzostwa sportowego. 

Klasa pierwsza – młodziczki II – trener Michał Wychrystenko

Klasa druga – młodziczki I – trener Krzysztof Murach

Klasa trzecia – kadetki – trener Krzysztof Murach

Pełne składy drużyn w zakładce „Grupy młodzieżowe”.

INFORMACJE DLA KANDYDATEK DO KLASY SPORTOWEJ ORAZ SIATKARSKIEJ SEKCJI KLUBOWEJ

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Sari Żory dokonuje od stycznia bieżącego roku wstępnego naboru uczennic rocznika 2001 do nowo powstałej klasy sportowej w roku szkolnym 2014/15.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY OPIEKUNÓW PRAWNYCH WRAZ Z DZIECKIEM NA SPOTKANIE ORGANIZACYJNE Z DYREKCJĄ SZKOŁY I NAUCZYCIELAMI DOTYCZĄCE POWSTANIA OD WRZEŚNIA KOLEJNEJ KLASY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO O PROFILU SIATKÓWKA DZIEWCZĄT.

WSZYSTKIE ZAINTERESOWANE OSOBY PROSIMY O PRZYBYCIE 14 MARCA 2014 R.O GODZ. 18.00 DO GIMNAZJUM NR 2.
W trakcie zebrania omówiony zostanie przebieg kolejnych etapów prowadzonego naboru oraz szczegóły dotyczące funkcjonowania przyszłej klasy.  Prosimy o przybycie i zapoznanie się z naszą ofertą a wtedy łatwiej będzie państwu zdecydować o wyborze przyszłości państwa dziecka.

ZAPRASZAMY  TAKŻE NA DZIEŃ OTWARTY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 28 MARCA 2014 R. W GODZ. 15.30 – 18.30. 

gdzie bezpośrednio w szkole będziecie mogli Państwo porozmawiać z nauczycielami, naszymi obecnymi uczniami oraz absolwentami klas sportowych. W kwietniu planowane jest prowadzenie sportowych zajęć otwartych dla kandydatek, przyszłych uczennic klasy sportowej.

W Gimnazjum nr 2 od 9 lat działają klasy sportowe dziewcząt o profilu siatkówki. Najlepsze dziewczęta z tych klas dodatkowo startują w rozgrywkach siatkarskich organizowanych przez Śl.Z.P.S. w kategorii młodziczek i kadetek, gdzie  reprezentują nasze miasto na halach Śląska, regionu czy kraju. Poza rozwojem sportowym kładziemy duży nacisk na wysoki poziom wiedzy zdobywanej przez dzieci w kształceniu gimnazjalnym. Nasze kilkuletnie obserwacje, doświadczenia, dokonania oraz sukcesy pozwalają nam stwierdzić, że oferta naszego gimnazjum i klubu jest wspaniałą formą spełnienia się w sporcie i zdobycia wiedzy w jednym z najlepszych gimnazjów w mieście. Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkolnej i klubowej strony (www.2gim.zory.pl,  www.muks-sari.eu ).

Nabór prowadzony przez nauczycieli-trenerów MUKS Sari Żory poprzedzony jest obserwacją uczennic podczas zajęć i zawodów sportowych oraz konsultacją z obecnym nauczycielem wf.

 Wymagania dla kandydatek do klasy sportowej:

-wstępna kwalifikacja i przydział  trenera/nauczyciela
-dobry stan zdrowia
-ogólna średnia z ocen w klasie szóstej minimum 3,5

 Dodatkowych informacji udzielają: Marek Utrata tel.505 138 222 , Krzysztof Murach tel.506 057 231 i  Michał Wychrystenko tel. 508 218 893

W roku szkolnym 2013./2014 w G 2 prowadzone są dwie ( II i III ) klasy sportowe o profilu siatkówka dziewcząt. Natomiast od 1 września 2013 roku klasa pierwsza jest klasą szkoły mistrzostwa sportowego.

Poniżej prezentujemy zdjęcia klas sportowych w G 2, które były wykonane w ramach sesji do kalendarza na 2014 rok.

Od początku swojego istnienia klub MUKS Sari Żory opiekuje się klasami sportowymi działającymi w Gimnazjum nr 2 w Żorach. Klasy prowadzone są na wszystkich trzech poziomach nauczania. W roku szkolnym 2008/2009 mury szkoły opuściła pierwsza z powstałych klas sportowych.

Z klasami pracowali lub pracują nadal następujący trenerzy: nieżyjący już Czesław Fojcik, Marek Utrata, Michał Kowalski, Krzysztof Murach, Michał Wychrystenko oraz Ksawery Fojcik.

Zawodniczki wywodzące się tych klas startują w kategoriach młodziczek i kadetek
w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w Katowicach.

Dodaj komentarz